Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care cada de baie e mai buna?

Sfat upgrade ram și ssd

Sonoma 14.3 iMac i5 Late 2013

Reclama peste imagine Samsung 32M...
 Radu Stefan Banica ft. Juno - Sam...

Întrebare lichid de frana pe saboti

Grupul de firme Paysera Bulgaria ...

Upgrade Ryzen 9 5900X -> Ryze...
 Priza aplicata cu intrerupator cu...

Tor cu IP de UK

Sugestii road trip Moldova + Mara...

Recomandare apartament 3 camere
 Casa in constructie la tara, ce s...

Procesor cu pini indoiti, vandut ...

Examene competența lingvisti...

Probleme vw golf 7

KINDLE - viitorul lecturii ?

- - - - -
  • Please log in to reply
991 replies to this topic

_-_

_-_

- Magister Ludi -

• Grup: Moderators
Acum link-ul este corect.
Este in regula modelul la care te referi. Utilizeaza butoane in loc de touch, deci nu risti sa sari peste mai multe pagini/ capitol dintr-o data si fata de modelele mai noi probabil ca iti permite organizarea colectiilor din aplicatia Calibre.
Eu insa as opta pentru un model cu ecranul iluminat si tehnologie e-Ink.

Daca ai bani blocati la ei, atunci mai bine iti cumperi altceva (cum ar fi un SSD sau acest mouse BlueTooth care se afla intr-o promotie foarte buna, alaturi de alte produse).
Preturile le au cam mari la eBook Readere.

Oferte cu adevarat bune pentru Kindle PaperWhite si mai ales Nook Simple Touch with Glow Light gasesti la eMag.

Sarah_N

Sarah_N

Junior Member

• Grup: Members
Este foarte comod pentru cititul in calatorii, in tren, avion, asa poti lua cu tine o biblioteca intreaga.

_-_

_-_

- Magister Ludi -

View Post_-_, on 29 iulie 2014 - 11:14, said:

Oferte cu adevarat bune pentru Kindle PaperWhite si mai ales Nook Simple Touch with Glow Light gasesti la eMag.

Momentan nu mai sunt oferte bune nici la eMag, dar cu siguranta vor mai fi. Nici modelul de Nook mentionat nu mai exista momentan pe stoc.

bbox

bbox

Member

View PostUsagy, on 29 iulie 2014 - 10:40, said:

Daca imi iau varianta asta http://www.evomag.ro...egru-92323.html pot sa scap de reclame? ce parere aveti?

Acum 2 saptamani am cumparat ptr. cineva Kindle Wifi negru si a fost fara reclame.
Totusi pretul e cam mare la evomag, in alte magazine il gasesti sub 3 mil.

iris_blue

iris_blue

Junior Member

Ma declar si eu incantata de al meu Kindle, il am de doi ani si ceva, bateria tine incredibil de mult, il folosesc exclusiv pentru citit, dezactivez wifi, si il conectez doar cand cobor vreo carte.

Oare cat tine un Kindle? Este cineva care il are de mai multi ani? Al meu e ca nou, dupa putin timp i-am luat un autocolant decorativ pentru protectie.

_-_

_-_

- Magister Ludi -

La al meu dupa doi ani a scazut autonomia bateriei in mod sensibil, motiv pentru care am achizitionat altul...

iris_blue

iris_blue

Junior Member

Mersi. Deci de acum incolo ma pot astepta la asta, cu siguranta ca voi lua si eu altul cand da semne de oboseala si nu mai corespunde. Un mare plus pentru mine e faptul ca nu trebuie sa-l incarc des. La Craciun implineste 3 ani, investitie foarte profitabila :)

Whiky

Whiky

Member

Si al meu la fel, de Craciun face 3 ani. Nu am nici o problema cu bateria, il incarc aproximativ o data pe luna, eu folosindu-l in medie 2.5 ore zilnic. La mine folia de pe ecran (pe care o pastrasem de la bun inceput) a inceput sa se umfle si va trebui sa o dezlipesc. Eu una ma astept sa ma mai tina inca 2-3 ani dar poate sunt eu mai optimistaPosted Image

ghevasalie

ghevasalie

Active Member

Al meu a implinit 3 ani in martie si bateria inca tine circa 3 saptamani, citesc 2-3 ore zilnic, in week-end ceva mai mult.

gealatu

gealatu

Member

Eu il am de 3 luni si nu stiu de ce scartaie partea din spate jos Kindle WiFi negru

_-_

_-_

- Magister Ludi -

Folosesti coperti? Poate ca ele au un usor joc.
La mine nu scartaie Kindle-ul, dar clampane coperta tot in pareta de jos.

Abc2020ro

Abc2020ro

Active Member

• Grup: Banned
Mie mi-au murit 2 kindleuri in 2 ani si am renuntat sa mai iau. Dar in perioada aia probabil am citit cel mai des din viata mea. Aproape zilnic eram cu el. Pacat ca nu sunt facute sa fie rezistente.

Nitandru

Nitandru

New Member

dacă achizioționați alt kindle, vă recomand să-l cumpărați de pe amazon..vă ajunge mai ieftin plus că e o diferență între dispozitivele dedicate Europei de est și Asia și celor din Europa vestică...dacă îl cumpărați de pe amazon.com,  o să vă coste taxele poștale plus TVA-ul de import, însă prețul va fi asemănător cu cel din România..dacă îl găsiți pe amazon.co.uk, acolo veți fi scutit de taxele de import, deci veți achita mai puțin Posted Image

Edited by Nitandru, 03 September 2014 - 12:27.

_-_

_-_

- Magister Ludi -

Daca apar probleme de garantie, atunci devine mai dificil (si probabil costisitor) sa il expediezi personal, decat in situatia unei comenzi online din magazinele noastre.

bbox

bbox

Member

Garantia ptr. Kindle la Amazon este un avantaj, sunt mult mai seriosi fata de firmele din .ro si nu se plateste transportul.

A aparut o versiune noua: Kindle Voyage, interesant ca are si touch screen si butoane ptr. paginare, rezolutie 300 dpi, senzor ptr. lumina, etc.
Au modificat si versiunea cea mai ieftina de Kindle, acum are touch screen, memorie dubla si procesor mai rapid.

Clovis

Clovis

Senior Member

• Grup: Senior Members

View PostSarah_N, on 31 iulie 2014 - 19:08, said:

Este foarte comod pentru cititul in calatorii, in tren, avion, asa poti lua cu tine o biblioteca intreaga.
Mai ales ca citesti asa vreo 3 romane de minim 200 pagini pe zi. Ce dracu  aveti oameni buni, voi ganditi inainte sa scrieti? Pai cate carti citesti in concediu?
Daca spuneai ca e mai usor de carat si utilizat in masina, avion, submarin, naveta cosmica  era in regula (si filozof ramaneai cum zice vorba)....dar sa zici ca ai cu tine o biblioteca intreaga.....asta nu-i un argument.

Edited by Clovis, 20 October 2014 - 08:52.

PhaseZ

PhaseZ

Member

Poate o biblioteca intreaga e exagerat dar cateva carti tot imi iau cu mine intr-un concediu, sa zicem 4-5 cu tematici diferite astfel incat sa am ce citi in functie de starea de spirit.

alexandra_trs

alexandra_trs

New Member

Inca nu mi-ai luat ebook reader. Dar as opta in viitor pentru un kindle ieftin. Momentan citesc pe telefon, tableta si format clasic-hartie. Am economisit foarte multi bani, mi se pare avantajos. In plus, acasa chiar nu mai am loc de carti, e biblioteca pe 2 pereti si prefer sa-mi cumpar doar cartile autorilor preferati.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate