Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Mozilla Thunderbird - E-Mail client, RSS client

- - - - -
  • Please log in to reply
488 replies to this topic

#37
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
poti incerca click dreapta pe Inbox si "compact this folder" si se va micsora semnificativ.

#38
nicos

nicos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 24.11.2002

mrproper, on Mar 9 2005, 03:33, said:

Problema apare si la mailuri de 10k, daca se pierd packete din sesiune, outlooku zice wait, thunderbird zice psss.

<{POST_SNAPBACK}>


Si mie mi se intimpla relativ frecvent sa nu descarce mesaje cu atasamente mai mici de 2 MB. Vad in DU Meter ca descarca un timp apoi se intrerupe. Reiau de 3-4 ori pina il ia.
Inteleg ca nu este nici o solutie.

#39
D.Adrian

D.Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.11.2004
Vin si eu cu o intrebare .. Atunci cand citesc un mail nou, thunderbird nu il deschide si pe web, adica, dupa ce citesc toate mailurile noi cu thunderbird, pe web imi raman "unread". Cum as putea face sa mi le deschida si pe web atunci cand le deschid si cu thunderbird ?
Thanks !

#40
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Imi poate spune cineva si mie un site de pe care sa aflu cum sa configurez Thuderbird pt. Yahoo si Gmail?

P.S.:Thuderbird poate fi folosit pt. 2 conturi deodata?

#41
UNBREAKABLE

UNBREAKABLE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 879
  • Înscris: 07.12.2004
Vezi AICI pt. Gmail... Cu Yahoo e mai complicat pt. ca nu ofera POP3. Sunt totusi unele metode de a folosi un webmail (Yahoo, Hotmail...) cu Thunderbird...
Poate fi folosit pt. cate conturi vrei...

Edited by UNBREAKABLE, 04 September 2005 - 18:30.


#42
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Ms. mult, UNBREAKABLE.

#43
D.Adrian

D.Adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 09.11.2004

D.Adrian, on Sep 3 2005, 15:49, said:

Vin si eu cu o intrebare .. Atunci cand citesc un mail nou, thunderbird nu il deschide si pe web, adica, dupa ce citesc toate mailurile noi cu thunderbird, pe web imi raman "unread". Cum as putea face sa mi le deschida si pe web atunci cand le deschid si cu thunderbird ?
Thanks !

<{POST_SNAPBACK}>


Ok, regarding my question, any answer ? I really need one ...

#44
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
@D.Adrian: ai putea ca atunci cand intri pe contul Gmail sa dai Select All si apoi te duci acolo unde scrie More Actions si selectezi Mark as Read

#45
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Eu am instalat TB apoi mi-am luat mailurile de la gmail. Dupa ceva timp l-am dezinstalat. Cand am intrat inapoi cu firefox pe net mailurile pe care le citisem cu TB disparusera de pe net...Cum fac sa le recuperez? Instalez TB iar? Si daca il instalez iar cum le pun inapoi in inboxu de pe net?

#46
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
:w00t:

Citeste ce zice google cand activezi din nou POP3. Poti sa primesti mailurile de la punctul activarii in viitor, sau de la inceputuri. TOATE mailurile din google sunt arhivate intr-un folder. Le gasesti acolo. Toate problemele si nelamuririle se rezolva citind documentatia pentru gmail si pentru setarile server de la TB

#47
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Cred ca ma repet insa vad ca aici se discuta despre TB:
Probleme:

1. Nu gasesc butonul Advanced pentru alocarea unui smtp (vezi poza):

Attached File  Thb.jpg   60.7K   181 downloads

2. Daca se foloseste share (mai multi useri) pe acelasi user in XP, nu am posibilitatea de la parola userii.

3. La dezinstalare nu sterge setarile facute (l-am reinstalat si au aparut toti userii si toate setarile initiale fara sa la reintroduc). Sa ma impusc su sa formatez harddiscul?

4. As dori sa imi recomandati un client de mail simplu, eficient care sa suporte mai multi useri, userii sa nu poata intra pe alte conturi decat ale lor si sa pot configura mai multe adrese de mail individual (cum ar fi sa folosesc pentru fiecare adresa de mail un server de smtp dedicat). Pana acum cele mai simple de utilizat sunt Outlook si Incredimail.

Edited by Cristist50, 16 September 2005 - 02:41.


#48
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002

mindsoul, on Sep 15 2005, 22:58, said:

probabil ca echipa care o vrea el este  foarte greu de creat...
din ce cauza? datorita faptului ca aia "buni" sunt deja recrutati de agenzii de webdesign care le asigura un venit bun, s-ar putea sa trebuiasca sa te mutumesti cu persone ce au cunostinte medii dar ambitioase.

<{POST_SNAPBACK}>



Cristist50, on Sep 16 2005, 03:39, said:

Cred ca ma repet insa vad ca aici se discuta despre TB:
Probleme:

1. Nu gasesc butonul Advanced pentru alocarea unui smtp (vezi poza):

Attachment attachment

2. Daca se foloseste share (mai multi useri) pe acelasi user in XP, nu am posibilitatea de la parola userii.

3. La dezinstalare nu sterge setarile facute (l-am reinstalat si au aparut toti userii si toate setarile initiale fara sa la reintroduc). Sa ma impusc su sa formatez harddiscul?

4. As dori sa imi recomandati un client de mail simplu, eficient care sa suporte mai multi useri, userii sa nu poata intra pe alte conturi decat ale lor si sa pot configura mai multe adrese de mail individual (cum ar fi sa folosesc pentru fiecare adresa de mail un server de smtp dedicat). Pana acum cele mai simple de utilizat sunt Outlook si Incredimail.

<{POST_SNAPBACK}>


1. Butonul e langa Empty trash on exit. Downloadeaza ultima versiune de ThunderBird si dezactiveaza tema aia de OSX la XP.

2. share? pe acelasi user? parolare useri? E simplu, Windows XP e multiuser, cu un singur cont logat la oricare din console. Mai multe profile de useri, fiecare cu setarile lui. Fiecare user poate sa aleaga intre mai multe profile personale. Acestea pot fi modificate, sterse, exportate si multe altele. Din pacate cu parolarea e mai greu. Si de vreme ce nu le dai conturi separate o sa vada daca doresc ce mailuri are colegu'.

"C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe" -ProfileManager

3. Vezi 2.
4. Vezi 1.

#49
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
E vorba de useri care au cunostinte reduse de IT. Nevasta-mea de exemplu :D
Oricum, m-ai lamurit cu parolarea: nu se poate.

M-am lamurit si cu butonul ala. Tot nu apare. :cursing:

Cum dracu scap de toate urmele pe care le lasa dupa dezinstalare :cursing:

P.S. Si mai ziceti ca Outlook nu e bun :D
Ala macar are Identities care se pot restrictiona cat de cat ...

Edited by Cristist50, 16 September 2005 - 03:18.


#50
Ciufulitul

Ciufulitul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.08.2005
saluti, am si eu o problema cu thunderbird-ul. vreau sa export emailurile din thunderbird in outlook. nu pot. poate imi dati si mie o solutie.si mai am una, nu pot sa copiez fisierul "sent" din directorul unde isi salveaza emailurile, care din pacate este pe drive c, imi spune ca nu il poate crea si ca parametrul este incorect, iar fisierul nu are nici o extensie. si in thunderbird nu imi salveaza emailurile pe care le trimit.
Mercic :confuzzled:

#51
Casual

Casual

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 14.11.2003
Folosesc Thunderbird pe un server POP.

Este posibil sa setez Thunderbird sa-mi stearga mesajele si de pe server cand le sterg la mine?

(stiu ca exista optiunea "leave messages on server" "until I delete or move them from Inbox" dar eu vreau sa mi le tina pe server si daca le mut din inbox .... deci sa le stearga doar daca le sterg).

#52
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View PostCasual, on Oct 13 2005, 10:15, said:

Folosesc Thunderbird pe un server POP.

Este posibil sa setez Thunderbird sa-mi stearga mesajele si de pe server cand le sterg la mine?

(stiu ca exista optiunea "leave messages on server" "until I delete or move them from Inbox" dar eu vreau sa mi le tina pe server si daca le mut din inbox .... deci sa le stearga doar daca le sterg).
Nu cred că se poate. Încearcă server IMAP B)

#53
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Din pacate am renuntat la Thunderbird.
Am trecut la The Bat. Se pare ca este mai bun. Deocamdata. :D

Edited by Cristist50, 13 October 2005 - 23:56.


#54
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

View PostCristist50, on Oct 14 2005, 00:55, said:

Din pacate am renuntat la Thunderbird.
Am trecut la The Bat. Se pare ca este mai bun. Deocamdata. :D
Știe imap și ldap? E gratis? :w00t:

Edited by mufă, 14 October 2005 - 08:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate