Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Zapp Z720i flash camera phone

- - - - -
  • Please log in to reply
385 replies to this topic

#19
papanash

papanash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 24.03.2004
Telefonul nu a aparut iar cei de la Zapp inca nici nu stiu mare branza, cu atat mai putin pretul, dar aici deja se critica pretul mare la care va fi vandut.

cei 150 USD nu sunt decat o simpla presupunere.
Anul asta Zapp face trei ani ( multi inainte ) si se lauda ca vor oferi cadouri.

Pana acum Zapp ne-a obisnuit cu preturi mici si nu cred ca acum au motive sa faca altfel.

#20
papanash

papanash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 24.03.2004
Inca o chestie ...

Nu mi-a raspuns inca nimeni. Poate stie Masterboy. Vor lansa si MMS odata cu lansarea noului terminal ?

#21
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

papanash, on Nov 18 2004, 21:12, said:

Inca o chestie ...

Nu mi-a raspuns inca nimeni. Poate stie Masterboy. Vor lansa si MMS odata cu lansarea noului terminal ?

<{POST_SNAPBACK}>


Ar fi si cazul pt ca telefonul e picture messaging enabled. Eu m-am jucat cu el mult, pt ca este disponibil si la Verizon Wireless, fratiorul mai mare al Zapp din US. In state telefonul are numele de cod Audiovox CDM 8910 si la oferta e acum $99 dupa ce la lansare vroiau $219 pe el :deadtongue:
http://www.verizonwi...tedPhoneId=1572

  ZapperBV, telefonul e peste T610. Are ecranul f bun si face poze super cu flash-ul si are Mobile Browser ca H100 si S200. In plus ai posibilitatea sa-ti alegi rezolutia dorita la poze + are  o gramda de gadget-uri si o optinu f cool: sound shutter( "say cheese" cind faci poze)

Attached Files


Edited by Masterboy, 19 November 2004 - 07:09.


#22
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

Bogdan Parfene, on Nov 17 2004, 23:59, said:

le puteti vedea aici: http://www.nokia-asi...,,66687,00.html

Eu zic ca astea sunt telefoane. Parerea mea...

<{POST_SNAPBACK}>

n-au brew, n-au un web browser ce dracu mai faci cu wap azi? sunt degeaba pt cdma... 153 kbps irositi degeaba....
daca vreau mp3 imi iau cd playerul cu mine...

#23
leeroy

leeroy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 883
  • Înscris: 06.09.2004

AcidMan, on Nov 19 2004, 23:56, said:

n-au brew, n-au un web browser ce dracu mai faci cu wap azi? sunt degeaba pt cdma... 153 kbps irositi degeaba....
daca vreau mp3 imi iau cd playerul cu mine...

<{POST_SNAPBACK}>


deacord cu tine. dor oricum sunt net superioare telefoanelor de la zapp.
hope ca vom vedea si la zapp niste telefoane super.
astept sa apara cel cu camera

#24
IHATES200

IHATES200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.03.2004
Se apropie Craciunul si daca Zapp are ceva minte o sa lanseze ceva frumos... ceva cu camera nu cel low end cu ecran color, dar asta o sa ramana de vazut :) eu oricum o sa am gold card in curand si cand o sa apara ceva nou o sa am ceva reducere :)

#25
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

IHATES200, on Nov 21 2004, 10:01, said:

Se apropie Craciunul si daca Zapp are ceva minte o sa lanseze ceva frumos... ceva cu camera nu cel low end cu ecran color, dar asta o sa ramana de vazut :) eu oricum o sa am gold card in curand si cand o sa apara ceva nou o sa am ceva reducere :)

<{POST_SNAPBACK}>


Am o presimtire ca pe 7 decembrie, la 3 ani de aniversare s-ar putea sa mai apara oferte frumoase pt sarbatori. B)

#26
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

TheBorg, on Nov 18 2004, 08:08, said:

Daca citeai cu atentie specificatia, vedeai ca este de 300K. 640x480=307200=307K.

Deci face si 640x480, dar atunci incap mai putine poze.

<{POST_SNAPBACK}>



dupa stiinta mea de carte 307200/1024 face fix 300. pt unul care isi zice TheBorg nu prea ai prins conversiile din binar in zecimal si viteversa :)

#27
TheBorg

TheBorg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 22.10.2002

addicted, on Nov 21 2004, 11:07, said:

dupa stiinta mea de carte 307200/1024 face fix 300. pt unul care isi zice TheBorg nu prea ai prins conversiile din binar in zecimal si viteversa :)

<{POST_SNAPBACK}>

Hmm. Ai dreptate. Nu stiam ca si pixelii se masoara de obicei in multiplu de 1024. Dar acum ca mi-ai atras atentia, e logic, din moment ce se imparte exact.

Mai ilogic e de ce hard disk-ul meu de 40GB are in realitate 37.26 GB. Si raspunsul e simplu. Fabricantul a calculat cu 1000, windows-ul cu 1024. La fel la placile de retea ethernet, unde 1Gbit inseamna 1000Mbit, pentru ca tehnologia a evoluat in baza 10: 10/100/1000. Si despre ce inseamna un Kbit parerile sunt impartite, de exemplu unii spun ca daca e Kbit e 1024, si daca e kbit e 1000. Deci situatia nu e atat de clara cum pare la prima vedere.

Cel mai urat e la disketele de 1.44 MB, unde 1 MB nu e nici 1000000 bytes, nici 1048576 bytes, ci 1024000 bytes, deci 1.44 MB inseamna 1474560 bytes.

In cele din urma in SI, chestia aia cu care ne stresau la fizica (International System of Units), un kilobyte are 1000 bytes. Deci in SI 307200 = 307.2K :) Si IEEE-ul e de aceeasi parere.

#28
bau-bau

bau-bau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.11.2004

ZapperBV, on Nov 18 2004, 13:26, said:

Pretul este mare dupa parerea mea si nu mic, cum afirmi Masterboy ca ne-ar fi obisnuit Zapp in comparatie cu telefoane similare GSM.

Telefonul SE T610 care are mult mai multe dotari, inclusiv Bluetooth si IR, face poze excelente, subliniez excelente, doar ca nu are blitz, costa doar 125$ in oferta Connex. Desi unii ar putea considera T610 depasit, fiind pe piata de mult timp, acesta este mult mai performant decat telefon ul Hyundai din discutie. Nu vad de ce ar trebui sa se ieftineasca Z710-le... din cauza ca nu are camera? Eu cred ca z710 ramane deocamdata varful de gama in cadrul telefoanelor Zapp. 99$ sa zicem ar fi un pret bun, astfel ca mai multi consumatori de telefoane GSM sa se gandeasca si la Zapp cand vor telefon nou care sa iasa in evidenta...

Si in mod sigur iese in evidenta... eu am un marat de Z510 din care sunt sute pe piata, insa tot timpul ies in evidenta in randul tinerilor obisnuiti cu telefoanele GSM.

<{POST_SNAPBACK}>

Frumoasa replica!? :naughty:

#29
IHATES200

IHATES200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.03.2004
Stie cineva pana la urma ce se va lansa? De cand nu mai am tupeu sa intreb :)

#30
Mappy

Mappy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 11.11.2004

ZapperBV, on Nov 18 2004, 11:26, said:

Pretul este mare dupa parerea mea si nu mic, cum afirmi Masterboy ca ne-ar fi obisnuit Zapp in comparatie cu telefoane similare GSM.

Telefonul SE T610 care are mult mai multe dotari, inclusiv Bluetooth si IR, face poze excelente, subliniez excelente, doar ca nu are blitz, costa doar 125$ in oferta Connex. Desi unii ar putea considera T610 depasit, fiind pe piata de mult timp, acesta este mult mai performant decat telefon ul Hyundai din discutie. Nu vad de ce ar trebui sa se ieftineasca Z710-le... din cauza ca nu are camera? Eu cred ca z710 ramane deocamdata varful de gama in cadrul telefoanelor Zapp. 99$ sa zicem ar fi un pret bun, astfel ca mai multi consumatori de telefoane GSM sa se gandeasca si la Zapp cand vor telefon nou care sa iasa in evidenta...

Si in mod sigur iese in evidenta... eu am un marat de Z510 din care sunt sute pe piata, insa tot timpul ies in evidenta in randul tinerilor obisnuiti cu telefoanele GSM.

<{POST_SNAPBACK}>


yeaaa man!  :console:

#31
Alexutz_C

Alexutz_C

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 16.06.2004
Wooow incredibil acest telefon nici nu a aparut si lumea deja stie ca e sub t610...incredibil ce capacitati au unii membri softpedia....

#32
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002

IHATES200, on Nov 24 2004, 15:26, said:

Stie cineva pana la urma ce se va lansa? De cand nu mai am tupeu sa intreb :)

<{POST_SNAPBACK}>


IHATES,cica il aduce mosu' ;) Acum ramine sa ghicesti tu daca e mos Niculae sau mos Gerila :proud:

Alexutz_C, ce ne-am face noi fara clarvazatori :lol:

#33
IHATES200

IHATES200

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 09.03.2004
aceste evaluari au fost facute luand in consideratie caracteristicile telefonului in cauza luate de pe site-uri de specialitate... nu cred ca se vor mai schimba pana cand o sa apara si la noi  ;)

#34
73437

73437

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 29.04.2004

Alexutz_C, on Nov 25 2004, 01:23, said:

Wooow incredibil acest telefon nici nu a aparut si lumea deja stie ca e sub t610...incredibil ce capacitati au unii membri softpedia....

<{POST_SNAPBACK}>


Cel putin posturile noastre au legatura cu subiectul

Masteroby said:

Alexutz_C, ce ne-am face noi fara clarvazatori
  

Nevand legatura cu subiectul, apeleaza si tu cu incredere la PM.

Ihates said:

aceste evaluari au fost facute luand in consideratie caracteristicile telefonului in cauza luate de pe site-uri de specialitate... nu cred ca se vor mai schimba pana cand o sa apara si la noi

foarte adevarat...

#35
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
ehh...mosu vine in fiecare an...si in 2004 si in 2005... dupa cate ii stim pe cei de la zapp nu cred ca vom vedea anu asta telefonu...sau poate de mos iepuras...

#36
[PhLoW]

[PhLoW]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 26.04.2004
Ar fi bine sa bage telefonul acuma de sarbatori! La cat s-a vorbit despre asta... poate, poate... cine stie... sa bage o super oferta de iarna cu telefonul la un pret special... din ce am citit despre el, se prezinta destul de bine...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate