Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu gasesc un topic, un fel de caf...

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Site-uri gen veoh.com - fara limita de timp sau marime a fisierelor uploadate

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
cristi_acdc

cristi_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.01.2008
Dupa cum probabil stiti, site-ul veoh.com nu mai e disponibil in Romania si in alte 50 de tari din cauza consumului enorm.
Avantajul fata de alte site-uri care merg pe aceeasi idee era ca nu aveau limite nici de timp si nici de marime a fisierului, asta fiind de fapt si cauza restrictionarii lui dupa cum am spus.
Cunoasteti si alte site-uri "no limits" ? Am nevoie sa urc ceva fisiere mai mari, lucru imposibil pe un metacafe, youtube sau trilulilu. Daca nu chiar cu spatiu nelimitat, macar cu o limita de 1 gb pe fisier, nu cred ca e nevoie de mai mult.

Edited by cristi_acdc, 16 June 2008 - 19:06.


#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
www.viddler.com - cred ca au limita 500 Mb, fara timp. Faci o recompresie (oricum pastreaza o rezolutie destul de mare, deci chiar ar fi recomandata recompresie/resize).

#3
cristi_acdc

cristi_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.01.2008

View Postqueensoft, on Jun 16 2008, 19:12, said:

www.viddler.com - cred ca au limita 500 Mb, fara timp. Faci o recompresie (oricum pastreaza o rezolutie destul de mare, deci chiar ar fi recomandata recompresie/resize).
da...e foarte mult si 500. Eu am spus 1gb, mi-ar trebui minim 700, adica marimea unui film de-o ora si jumatate sa spunem..mi-ar lua totusi destul de mult sa dau un resize la toate materialele...sunt destul de multe.
Inca mai astept sugestii..700 ar fi la fix :)

#4
xoip

xoip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.11.2005

View Postcristi_acdc, on Jun 17 2008, 13:11, said:

da...e foarte mult si 500. Eu am spus 1gb, mi-ar trebui minim 700, adica marimea unui film de-o ora si jumatate sa spunem..mi-ar lua totusi destul de mult sa dau un resize la toate materialele...sunt destul de multe.
Inca mai astept sugestii..700 ar fi la fix :)

Poti incerca pe http://s4.transfer.ro.
Poti trimite oricui fisiere de pana la 1 GB fara sa fii limitat de dimensiunea casutei de e-mail a destinatarului.
Fisierele vor fi pastrate minim 10 zile.
Nu l-am incercat.
Sper sa te ajute.

#5
cristi_acdc

cristi_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.01.2008

View Postxoip, on Jun 24 2008, 23:04, said:

Poti incerca pe http://s4.transfer.ro.
Poti trimite oricui fisiere de pana la 1 GB fara sa fii limitat de dimensiunea casutei de e-mail a destinatarului.
Fisierele vor fi pastrate minim 10 zile.
Nu l-am incercat.
Sper sa te ajute.
M-am uitat pe site, insa nu e tocmai ce am nevoie. transfer. ro  e site de "free file hosting". Eu caut un site care ofera host pentru fisierele video. Un exemplu de care a auzit toata lumea ar fi youtube, dar la ei nu poti face upload unui fisier video care dureaza mai mult de 10 minute [asta pt ca e foarte costisitor]. caut un site ceva mai generos.
multumesc, xoip!

astept si alte propuneri :)

#6
DMB

DMB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 27.11.2006
Daca cei de la google nu isi permit, nu stiu cine si-ar permite... so, think- nelimitat nu e nimic pe lumea asta, de la Einstein citire...

#7
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005

View Postcristi_acdc, on Jun 17 2008, 13:11, said:

da...e foarte mult si 500. Eu am spus 1gb, mi-ar trebui minim 700, adica marimea unui film de-o ora si jumatate sa spunem..mi-ar lua totusi destul de mult sa dau un resize la toate materialele...sunt destul de multe.
Inca mai astept sugestii..700 ar fi la fix :)

Presupun ca e vorba de filme homemade royalty free.
Foloseste Virtualdub sau AviDemux si imparti fisierul de 700 Mb in 2 bucati de 350. Direct copy, fara resize, fara recompresie. Dureaza 5 minute. Apoi upload si pui linkuri de la 1 la 2 si invers, in comentarii/descriere....
YouTube are limita 1 Gb, dar si 10 minute !!

#8
cristi_acdc

cristi_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.01.2008
Daca cineva mai are alte solutii, le poate posta aici. N-as vrea totusi sa le pun in cate doua bucati.

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,505
  • Înscris: 16.03.2007

View Postcristi_acdc, on Aug 17 2008, 21:35, said:

Daca cineva mai are alte solutii, le poate posta aici. N-as vrea totusi sa le pun in cate doua bucati.

megavideo.com - 5gb marime / trafic nelimitat cu cont premium.
Playerul e suparator, dar daca esti meserias poti face un grabber si sa il rulezi in playerul tau :)

#10
cristi_acdc

cristi_acdc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 30.01.2008

View Postlaffin, on Aug 17 2008, 21:12, said:

megavideo.com - 5gb marime / trafic nelimitat cu cont premium.
Playerul e suparator, dar daca esti meserias poti face un grabber si sa il rulezi in playerul tau :)
500 mb pe liber..
dac-ar mai sari de undeva inca 200 ar fi perfect !:)
[player-ul nu mi se pare suparator, limita e problema]

Edited by cristi_acdc, 07 September 2008 - 06:08.


#11
dracosu

dracosu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.02.2008
filebox.ro suporta acum fisere ce sar de 1 GB... le uploadezi si le faci publice ;)
daca vreti inregistrativa prin refferal-ul meu [click aici]

#12
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Pe pagina de upload a YouTube se spune ca accepta fisiere pana la 1GB in marime !

  

Quote

About Uploading

    * Upload up to 10 videos at a time
    * Any video format
    * Up to 1 GB in size.

http://www.youtube.c...eos_upload?beta


De ce ne-au blocat aia de la VEOH ?
Nu cred ca din cauza "consumului enorm", unde ai vazut tu motivatia asta, ai vorbit cu ei prin mail?

Pai ar trebui sa blocheze China SUA Germania Coreea de Sud Franta si inca vreo cateva tari pt consum enorm nu pe noi care avem vreo 22 mil de locuitori din care doar vreo 4 mil de oameni care folosesc netul...doar nu consumam noi mai mult decat Germania care are 80 mil de locuitori, Franta 60 mil sau SUA cu vreo 300 mil - si astia au rate de penetrare a internetului cu mult peste noi !

Inseamna ca VEOH.com SUCKS !

Si daca vrei sa treci peste limitari iti poti inchiria un IP de SUA: VPN
http://www.flashvpn....howto_win.shtml

Edited by Jaguar Paw, 18 November 2008 - 11:42.


#13
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,099
  • Înscris: 03.07.2008
Pe youtube exista limita de timp: 10 minute.

#14
chrysia1985

chrysia1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 11.02.2008

View Postcristi_acdc, on Aug 17 2008, 20:35, said:

Daca cineva mai are alte solutii, le poate posta aici. N-as vrea totusi sa le pun in cate doua bucati.
Iti recomand filebox.ro ,este cel mai bun.Daca vrei sa uploadezi filme pentru a trimite link de descarcare iti pastreaza fisierul 90 de zile de la ultima descarcare.Daca uploadezi filme pentru a fi vizionate ti-l pastreaza PE VECI! Incearca-l,eu pentru filme il folosesc mereu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate