Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Walkie-Talkie Cobra MT600

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ddc

ddc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.08.2004
Salut all...

Am si eu o intrebare... Am cumparat recent o pereche de statii Cobra MT600. Jucariile sunt super ok pentru ce imi trebuie mie, dar mai am nevoie de casca+microfon pentru ele... Am vazut ca au si posibilitatea sa le conectezi casca+microfon, au si functia aia de VOX, dar din pacate nu am casca+microfon la ele.. Si nici nu stiu de unde sa cumpar...

Ideea este: eu am deja o pereche de casca+microfon, de la alt device d-asta de comunicat, dar care vad ca nu prea se potriveste la astea... Are careva vreo schema in care sa vad cum arata gaura aia din fiecare statzie in care se infige mufa de la casca+microfon? Adica ma intereseaza cum ar trebui sa modific mufele de la sculele pe care le am deja, astfel incat sa reusesc sa le conectez la statiile astea... Sau cum pot sa aflu cum sunt legate firele inauntru, in statii... Fara sa desfac statiile, ca daca le desfac se cam duce dracului garantia...

Multumesc si astept vreo idee.. :)

DDC

#2
smihaila

smihaila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 09.04.2005
De regula e vorba de mufe tata 3.5mm cu 4 sectiuni in loc de 3. Cel putzin asha e la statzia mea Yaesu VX-5R.

#3
florin75

florin75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 15.05.2007

View Postsmihaila, on Jun 17 2008, 00:49, said:

De regula e vorba de mufe tata 3.5mm cu 4 sectiuni in loc de 3. Cel putzin asha e la statzia mea Yaesu VX-5R.

Nu cred ca se potrivesc cele de Yaesu, astea au si un surub de asigurare! Cred ca-i trebuie cele duble, cu mufa tata de 3.5+tata de 2.5. Poate gaseste la magazin online de la Piatra Neamt ce-i trebuie.

#4
mvh

mvh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 27.03.2007

View Postddc, on Jun 16 2008, 11:19, said:

Salut all...

Am si eu o intrebare... Am cumparat recent o pereche de statii Cobra MT600. Jucariile sunt super ok pentru ce imi trebuie mie, dar mai am nevoie de casca+microfon pentru ele... Am vazut ca au si posibilitatea sa le conectezi casca+microfon, au si functia aia de VOX, dar din pacate nu am casca+microfon la ele.. Si nici nu stiu de unde sa cumpar...

Ideea este: eu am deja o pereche de casca+microfon, de la alt device d-asta de comunicat, dar care vad ca nu prea se potriveste la astea... Are careva vreo schema in care sa vad cum arata gaura aia din fiecare statzie in care se infige mufa de la casca+microfon? Adica ma intereseaza cum ar trebui sa modific mufele de la sculele pe care le am deja, astfel incat sa reusesc sa le conectez la statiile astea... Sau cum pot sa aflu cum sunt legate firele inauntru, in statii... Fara sa desfac statiile, ca daca le desfac se cam duce dracului garantia...

Multumesc si astept vreo idee.. :)

DDC

Recomand incearca un hands-free de telefon Motorola de la un magazin cu accesori pt telefoane mobile.
La mine a functionat.

#5
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 01.05.2004
Daca n-ai gasit deja, incearca aici

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate