Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Atac pe Yahoo Messenger?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
79 replies to this topic

#37
ancutza2oo5

ancutza2oo5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2005
nu vreau sa ma bag in seama auirea dar chiar am probleme oe yahoo meseneger..unul cu un tupeu fantastic vb f. vulgar cu mine ..chestia e ca nu stiu ce a facut dar a aflat parola prietenului meu si profita de ocazie ca sa injure toata lumea din lista lui....si nu numai el imi face probleme..de multe ori sunt scoasa de pe mesenger si vroiam sa te rog daca stii cumva cum fac rost de programul   "got-you-v3" sau "go-to-hell" ori "trillianul" despre care tot vb

#38
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
Exista si o versiune gratuita de IM Secure de la ZoneLabs (aia care fac si Zone Alarm) www.zonelabs.com insa parca limiteaza cam mult din functionalitatea messengerului.

Pana acum nimeni nu m-a dat afara de pe yahoo desi au incercat mai multi (la rugamintea mea).

#39
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003

ancutza2oo5, on Apr 26 2005, 17:44, said:

nu vreau sa ma bag in seama auirea dar chiar am probleme oe yahoo meseneger..unul cu un tupeu fantastic vb f. vulgar cu mine ..chestia e ca nu stiu ce a facut dar a aflat parola prietenului meu si profita de ocazie ca sa injure toata lumea din lista lui....si nu numai el imi face probleme..de multe ori sunt scoasa de pe mesenger si vroiam sa te rog daca stii cumva cum fac rost de programul   "got-you-v3" sau "go-to-hell" ori "trillianul" despre care tot vb

<{POST_SNAPBACK}>


Ancutza, schimab parola... si pune sa schimbe pe cei care mai au aceeasi problema, e cel mai simplu.

#40
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
iaca ma bag si eu in vorba: NAV nu cumva are o optiune pentru protectia YM? eu asa stiu. pe vremea cand foloseam la greu YM nu am avut nici un fel de problema cu acea optiune activata.

#41
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
guys... mi-a picat de cateva ori netu azi.. (sa zic 10) si cand ma uit la messenger, in loc de nickuri imi arata, in lista, userele. Nu mai poate descarca addressbook-ul.. am dat si restart, nimic. O solutie ar fi uninstall, dar nu prea imi convine...

A mai patit cineva??

#42
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004

dantheboy, on May 6 2005, 20:48, said:

guys... mi-a picat de cateva ori netu azi.. (sa zic 10) si cand ma uit la messenger, in loc de nickuri imi arata, in lista, userele. Nu mai poate descarca addressbook-ul.. am dat si restart, nimic. O solutie ar fi uninstall, dar nu prea imi convine...

A mai patit cineva??

<{POST_SNAPBACK}>


si mie mi se intampla uneori chestia asta, insa isi revine singur...

#43
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
dupa vreo 2-3 ore si-a revenit singur.. ciudat... o fi de la connexiune? dar mergea bine netu pe urma..

#44
supreme_rom

supreme_rom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.03.2005
oameni buni, nu conteaza ce schimbati la yahoo mess; e foarte usor sa afli parola cuiva , sa intri in calculatorul cuiva, sa stergi din el sau sa distrugi calculatorul pur si simplu;   :D ; asa ca in cazul in care nu aveti un antispy sau un antivirus excelent, nu aveti decat o singura solutie :death: imi cer scuze pt acest reply si sper sa nu ne intalnim pe mess :D

#45
bgdftw

bgdftw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 21.06.2004

Quote

sper sa nu ne intalnim pe mess

e o amenintare sau ce?  :ban:

#46
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
mai dute ma cu prostiile tale nu e usor deloc sa intri in calculatorul cuiva care are cunostiinte minime de securitate. lasa vrajelile astea de copii de 10 ani pe alte forumuri aici nu prea cred ca ai ce cauta. auzi ma la el ce tare se crede. sunt curios cum afli tu parola mea de mess si cum intri tu in calcu meu si faci ce vrei. daca te crezi mare hacker o sa-ti dau ip-ul meu si adresa de e-mail si sparge tot mare hacker, fa-mi praf calculatorul sa te vad. tu crezi ca daca te-ai jucat un pic cu radmin sau vreun rat gen subse7en, netbus etc(poate nici nu ai auzit de ei :death: )esti vreun mare hacker. lasa-ne ma ca ne plictisesti cu tampeniile tale.

#47
achilles

achilles

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 09.05.2005
IMSecure PRO va spune ceva?

#48
fuzy

fuzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.05.2005
folositi y!tunnel pro! www.ytunnelpro.com e foarte bun,btw,modalitate de a "lovi" yahoo messenger va exista tot timpul,cu orice fel de protectie sau firewall,o singura persoana mi-a pus probleme cu adevarat pe yahoo messenger,respectiva persoana insa statea in spatele unui firewall hardware(nu firewall hw gen router,din acela ca il spargi doar daca esti cu ciocanul langa el) si era pe trilian,oricum,pana la urma tot a picat respectiva persoana asa ca,indiferent de protectie yahoo tot merge lovit...din pacate.... -_-  -_-  -_-

#49
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,544
  • Înscris: 07.02.2003
Oricum cei care se lauda ca hackeresc mess-ul de fapt nu hackeresc nimic... pacalesc persoana si asa afla parola, de exemplu clasicele tepe cu scrie email la adresa nustiucare cu niste date cu care cica "spargi" o parola a altuia ha ha ha, in realitate ei preiau parolele care vin pe adresa (e adresa lor) si fura contul tau astfel. Sunt la moda tepele astea deci nu mai rulat programe care promit minuni ca nu exista asa ceva. Daca ai un minim de securitate locala, de exemplu restrictionezi accesul strainilor la oc-ul tau si nu spui parola nimanui e perfect.

O atentie deosebita la cei care se afla in retele nesecurizate (LAN), ca acolo se poate face atac arp daca pc-ul nu e securizat corect sa nu accepte anumite lucruri din retea.

Edited by Celestin, 18 June 2005 - 11:18.


#50
mrproper

mrproper

    10 ani de Softpedia...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,063
  • Înscris: 13.11.2002
Cine e destept stie sa foloseasca tabele ARP statice si sa configureze routeru sa nu poata fi spoof-at.

Mi se pare logic ca orice program pentru "managementul" conturilor/conexiunilor/clientilor yahoo sa fie clasificat malware.

#51
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
@ haceri (se stiu ei)

- Sa NU posteze informatii false, vulgare, defaimatoare, rasiste, cu orientare sexuala sau orice alte date considerate ilegale pe teritoriul Romaniei!
- Sa NU posteze informatii ce ar putea incalca legile copyright-ului. (NO WAREZ , CRACKS , MP3's and stuff)
- Prezenta pe acest forum si acceptarea ca user reprezinta un PRIVILEGIU si nu un DREPT! In orice moment puteti fi banat daca NU respectati regulamentul si daca nu aveti un comportament CIVILIZAT

citat din REGULAMENT. Sunt unii inscrisi de o zi si isi dau deja in petec incalcand cateva din reguli.

#52
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
Tocmai am primit deci de buzz-uri de la longlm34ud3e453u4355r4ffsdssdfde . Habar n-am cine e si de unde a luat id-ul meu.
Va recomand sa-l adaugati la ignore sa nu patiti si voi la fel.

#53
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
thx, hellraiser, l-am pus la ignore.

btw, prea penal thread-ul :)

#54
MINIDISC

MINIDISC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 23.01.2005

BlueMe, on Mar 26 2005, 01:17, said:

Adevaraaaat rau...merge supeer...instantaneu..am facut la probe pe mine.... :D cel mai tare de pana acum !

<{POST_SNAPBACK}>



a dat cineva boot cu 500 boti ??  :P il deconectezi la prima secunda dupa ce apesi butonul de atac si nu se mai poate conecta decat dupa  5-10 min.  :lol:
daca dati boot cu cativa booti persoana atacata va vedea id-urile de boot. dar la 500 boti nici nu apuca sa vada decat un prv si gata, e deconectat :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate