Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Teapa ebay

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
FileCent

FileCent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.03.2008
Sper ca ati auzit cu totii de ebay?In sfarsit mi-am facut un cont la ei aseara ca sa vand o masina.La crearea contului mi-au cerut un numar de cont valid cica sa vada ca sunt persoana reala.Prima data am primit o eroare,a doua oara a mers.Azi dimineata cand ma duc la banca sa vad ca mi-au extras 20 de euro din cont si habar n-am de ce.Odata 10 si inca odata 10.Sunt multi care mi-au zis ca au patit la fel asa ca aveti grija cu ei ca sunt niste magari.

#2
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Stai ca n-am inteles, adica tu ai dat numarul de cont si aia ti-au scos tie bani din el avand doar nr de cont?   :D  :huh:

#3
FileCent

FileCent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.03.2008
Exact

#4
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
- interesant... foarte interesant!!!

#5
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
cum naiba ma iti poate cineva retrage bani din cont avand atentie: nr de cont!  :huh: . Stii ce vorbesti?

Cu siguranta acolo nu e vorba de ebay.com, ai luat teapa probabil inregistrandute pe un site capcana unde ti-ai dat toate datele contului inclusiv pinul & stuff, sau aceste date ti-au fost interceptate de un keylogger / troian avut pe pc (sau pe drum daca esti intr-o retea de cartier). Ebay.com site-ul normal si ala la care se gandesc toti cand aud de ebay nu da tepe si daca printr-un foarte mare absurd ar face-o crezi ca ti-ar lua tie 10 sau 20 euro din cont?  :lol: sume pentru care nici un hot marunt aproape ca nu misca un deget, mai vorbesti ca ti-a tras teapa ebay. Tu nici macar nu stii cine te-a furat omule sau pe unde ti-ai bagat datele.

Edited by Bobby_ro, 12 June 2008 - 01:38.


#6
FileCent

FileCent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.03.2008
Ia fa-ti mah un cont si o sa vezi ca ma si enervezi.Tu crezi ca nu stiu ce e bay?Vorbesti aiurea acolo desteptule.

#7
c_n_m

c_n_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 26.12.2005
Probabil ca este vorba de taxa de listare

#8
sasha_r0

sasha_r0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 15.02.2008
- e bine ca au avut de unde sa ia :lol: :lol: :lol:

#9
FileCent

FileCent

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.03.2008
:D mda dar daca ia de la unul care sunt ultimii bani?Te-ai intrebat asta :) ?

#10
cipcip

cipcip

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 739
  • Înscris: 01.03.2007

 FileCent, on Jun 13 2008, 03:07, said:

:D mda dar daca ia de la unul care sunt ultimii bani?Te-ai intrebat asta :) ?


Nu e treaba lor asta ... Sunt serviciile lor platite, de vina este cel care nu citeste ceea ce face.

#11
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007
N-are cum să-ți scoată nici un ban din contul tău decât dacă le dai tu! Iar tu nu poți să le dau decât dacă ai paypal! Altă modalitate de plată nu există pentru români, iar la Paypal te întreabă de 1000 de ori înainte să-ți ia banii dacă ești sigur că vrei să faci operația cutărică. Folosesc ebay de jumătate de an, nu am avut nici un fel de probleme, cu excepția faptului că poșta română și-a bătut uneori jos de pachetele mele.

#12
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
prietene, nu ti-a dat nimeni teapa, ci singur le-ai dat bani pentru listarea produsului vandut in catalogul online - serviciile de vanzare pe ebay nu sunt gratuite, citeste de cateva ori, atent, fara sa te grabesti, si abia apoi zbiara pe-aici ca ti-a dat teapa ebay...

uite de-aia suntem o tara de câcat, ca habar n-avem sa dam cu mausul, si ne si vedem deja pradati, ca deh, hotului de hot i-e frica!

#13
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Ebay nu prea are de ce să dea țepte, mai dă Paypal dar ăia nu ai ce le face.

#14
kykobaw

kykobaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.05.2008

 jafpefata, on Sep 7 2008, 22:59, said:

Ebay nu prea are de ce să dea țepte, mai dă Paypal dar ăia nu ai ce le face.


eBay da tzepe, MAAAAAAAAAAARI
Paypal e acelasi lucru cu eBay

Aceiasi tzepari!


eBay poate lua bani din cont in cazul in care iti dai acceptul. eBay taxeaza serviciile de publicare a anunturilor auto cu o taxa fixa. daca adaugi diverse optiuni la articolul pus in vanzare, poti s aplatesti taxa de publicare chiar 30€ pentru a scoate la licitatie un creion.

Pentru duverse conturi  mai complexe cu mai multe utilitati pentru vanzatori, au diverse tarife lunare de intretinere.

Binenteles eBay te taxeaza pe fiecare articol vandut, un procentaj, in functie de suma.

#15
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
e problema ta ca nu stai sa citesti toate conditiile inainte de a plati ceva online

#16
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
ba cand ii auzi pe-astia cu tepele lor ti se si face frica sa mai pui banii in portofel, ca am auzit eu ca aia de la Antilopa dau tepe mari, si cine stie, te trezesti ca au ei o metoda prin care sa-ti sustraga banii direct din portofel...

#17
iubytaforu

iubytaforu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.12.2008
ebay-ul nu iti ia banii din cont :)) am folosit si eu ebay-ul deobicei eu il foloseam sa cumpar ...dar am pus o data ceva la vanzare si trebuia sa le platesc 15$ si nu mi-a luat nimenii banii din cont am avut 2 optiuni de plata
1 paypal
2 card
am ales varianta 2 deci nu mi-au luat ei banii m-au instintat ca trebuie sa le trimit 15 $

alta gresala care ai facut-o ebay.com foloseste dolari nu euro



:)):)):)):))

#18
mihail.cazacu

mihail.cazacu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 04.09.2007

 FileCent, on Jun 12 2008, 00:02, said:

Sper ca ati auzit cu totii de ebay?In sfarsit mi-am facut un cont la ei aseara ca sa vand o masina.La crearea contului mi-au cerut un numar de cont valid cica sa vada ca sunt persoana reala.Prima data am primit o eroare,a doua oara a mers.Azi dimineata cand ma duc la banca sa vad ca mi-au extras 20 de euro din cont si habar n-am de ce.Odata 10 si inca odata 10.Sunt multi care mi-au zis ca au patit la fel asa ca aveti grija cu ei ca sunt niste magari.
Stai linistit, ca daca e ce cred eu, vei vedea banii inapoi.

Asta cu 10 euro ca sa verifice validitatea persoanei am trait-o eu cand mi-am deschis un cont paypal pentru a cumpara de pe eBay.  Au luat banii intr-adevar iar eu a trebuit sa le comunic codul de operatie care aparea pe extras.  Dupa care am primit banii inapoi (sigur, ING si-a tras comisionul de transfer de cativa centi, dar asta e!)

Sau ar putea fi cazul ca sa iti fi luat o taxa de listare (de doua ori din cauza erorii).  Vorbeste cu ei.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate