Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sony-Ericsson C905

- - - - -
  • Please log in to reply
1412 replies to this topic

#19
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Arata bine rau. Daca nu ar fii fost slider, cu siguranta il luam. Dar asa, nu imi place. :(

#20
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007
eu cred ca arata bestial... ce daca-i slide? la cati bani o sa coste, crezi ca o sa rugineasca sina? :D

#21
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Confirmat: http://news.softpedi...ial-88151.shtml

#22
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
White paper C905. :)

Attached Files


Edited by Dante_Sparda, 17 June 2008 - 16:20.


#23
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
A aparut review pe Softpedia Mobile !

http://mobile.softpe...sson-C905.shtml

#24
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005
deci..arata bestial !!!! si e nebunie la ce dotari prezinta

Attached Files



#25
gstblack

gstblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 24.05.2005
:D

Attached Files



#26
adinet

adinet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 22.08.2005
Chiar arata reusit, si dupa k800i se poate spune ca este  The NEXT...
Faza cu GPS-ul iar e supe tare, ramane de vazut la ce pret il gasim si la cat ajunge pana la sf. anului....

#27
mishulik89

mishulik89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2006
Arata bestial dar din pacate filmeaza la rezolutie qvga cu 30fps....asta nu mi se pare normal... :angry:
Oricum in rest e un super telefon :first:

Un mic review aici http://www.gsmarena....eview-258p3.php

#28
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006

View Postmishulik89, on Jun 22 2008, 13:30, said:

Arata bestial dar din pacate filmeaza la rezolutie qvga cu 30fps....asta nu mi se pare normal... :angry:

Acum toata lumea vrea filmare HD pe telefon. Asta e un terminal Cyber-shot, se axeaza numai pe imagine, nu si video. Momentan nu se afla in productie si nici in developare un terminal mobil (de la SE) cu mod filmare la rezolutii mari (mai mari de VGA), si nici in viitorul apropiat. Asta spun cei de la SE.

Edited by Dante_Sparda, 22 June 2008 - 12:51.


#29
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007

View PostDante_Sparda, on Jun 22 2008, 13:51, said:

Acum toata lumea vrea filmare HD pe telefon. Asta e un terminal Cyber-shot, se axeaza numai pe imagine, nu si video. Momentan nu se afla in productie si nici in developare un terminal mobil (de la SE) cu mod filmare la rezolutii mari (mai mari de VGA), si nici in viitorul apropiat. Asta spun cei de la SE.

pai, unii ar vrea sa filmeze pe la nunti cu telefonul mobil... :D sa mai faca si ei un ban cinstit... :D

#30
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
:lol:  .. da .. asa e. Cred ca m-am razgandit.. si a inceput sa imi placa C905 :D. Mai ales ca va suporta Project Capuchin(Flash Lite + Java).

#31
bizarre17

bizarre17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 26.05.2008
Dante, ti s-a zgariat putin K850-ul si deja vrei alt telefon? :lol:

#32
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
:lol:  Hehe ..ma crezi ca as pastra si K850-ul? La C905 imi place ca are ecranul mai mare, JP8 v4, primul SE cu Project Capuchin, are forma aceea ciudata si bestiala cand e privit din lateral. Ce nu imi place e ca e un slide, si ca au renuntat la tastele touch si acel D-Pad. Insa... pot trece peste asta, mai ales daca gasesc versiunea Silver  :wub: .

#33
bizarre17

bizarre17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 26.05.2008
Deci tu ai ce ai cu argintiul.
Pacat ca pe langa ce ai zis tu mai sus, SE a mai renuntat si la dual-card-ul (asta suporta numai M2 :( , scumpe ale dracu, un microSD de 8GB e 200 de lei, pe cand un M2... cred ca e jumate din telefon [la pret]), au renuntat la auto-lens-cover, la neonul acela ce inconjoara camera, design-ul e mai naspa, in rest seamana la meniu cu K850i, nimic nou, i-au mai adaugat niste megapixeli acolo desi dimensiunea senzorului a ramas cam aceeasi (=> poze superioare lui K850i doar la dimensiune (pixeli), la claritate/calitate... sa vedem), vine in pachet tot cu aceeasi pereche de casti (HPM-62, la naiba!, am dat o groaza de bani pe HPM-70-urile pentru K850i-ul meu), ecranu e mai mare cu ... 0.2"? Un prieten are W910i (care are 2.4"), diferente prea mari nu vad, numai daca le masor (sa le pun unul langa altul), dar... are aceeasi rezolutie, i-au pus Wi-fi, beton ... n-am router si nici hotspot-uri in oras deci mi-e inutil, GPS... mda, lol, stiu orasul ca-n palma si inca n-am masina, deci inutil si asta (pentru mine!)...
Sunt fan SE (evident), dar C905 nu ma atrage in mod deosebit cum a facut-o K850i :D .

#34
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Da, eu am ce am cu argintiul. :P
E aiurea ca au scos dual slotul, dar multi spun ca M2-urile sunt mai rapide decat microSD-urile. Habar n-am.
Problema cu lens cover nu ma intereseaza. E foarte ok oricum. Mai ales ca la C905 partea mobila, atunci cand camera e deschisa, ramane in linie cu spatele telefonului. Si asta din cauza unui sistem mecanic ...bla bla bla.. :D. Oricum, e tare chestia.
Meniurile nu stii ca sunt asemanatoare la toate telefoanele SE? C905 are JP 8.4, adica toate optiunile de meniu de la C902, plus alte cateva noi. Oricum, se pare ca se customizeaza ceva mai mult decat celelalte SE, si daca suporta Projectul Capuchin...s-ar putea sa putem face teme cu meniuri flash si alte minunatii, si sa le putem pune pe telefon ca teme normale si sa functioneze, fara a mai fii nevoie de XS++ "si alte gaze".
Senzorul nu e la fel. :) Fii sigur de asta. Are un nou senzor, mai mare decat cel de 5 Mpx, si asta pentru ca cei 8 Mpx nu sunt interpolati, e un senzor nou. Pozele facute cu prototipul (cel mai nou dintre ele) sunt cele mai bune facute cu vre-un prototip pana acum. Poze superioare are la claritate si detalii fata de K850 acum (enorm de multe detalii in fullsize, fata de K850 cu ultimul f/w), insa mai trebuie lucrat la driver. Pana la versiunea finala mai e mult. Oricum, o sa fie acel "WOW!" cum a fost si K800.
Castile...nu ma intereseaza. :) Imi iau unele "adevarate" si le folosesc cu adaptor. :P
Diferenta enorma la dimensiunea ecranului nu e.. dar totusi e. Aceiasi 0.2" sunt si intre K800 si K850, si iti zic eu.. se vede diferenta.
Mda, Wifi. Nu ai tu acolo, dar nu stii pe unde ajungi si ai la indemana wifi.. -> internet moca. :P
GPS.. foarte tare. Poate vrei sa te duci la plimbare prin alte parti... si nu stii pe unde sa o iei. In cazul asta e f util. Si nu iti trebuie neaparat masina. :P
Sincer, nici pe mine nu ma atrage cum a facut-o K850..dar ma atrage. Imi place designul si functiile pe care le ofera.

Edited by Dante_Sparda, 29 June 2008 - 08:51.


#35
drq101

drq101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 25.03.2007
da, e foarte bun, are d'aia, d'aia , d'ailalta da' stai asa ca se restarteaza cand nu te astepti, se inchide camera aiurea, playerul face figuri, semnalul, etc. sunt eu nebun ?
fiinca am pretentia de la un telefon o data cumparat sa functioneze pana ii moare vreo piesa, sau altceva, asta dupa 5 ani de functionare ? sa nu-i trebuieasca "update" din 2 in 2 zile ? astia (ma refer la mai toti marii "fabricanti" de mobile) chiar nu mai stiu sa scoata un telefon "finalizat" ? o fac din mers... chiar e dureros, mai ales ca dai atatia bani pe rahaturile astea... :angry:  :angry:  :angry2: tind sa cred ca daca vrei un "telefon" adevarat, trebuie sa-ti iei unul low...gsm si atat...

#36
Dante_Sparda

Dante_Sparda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 07.11.2006
Nu cred ca C905 o sa aiba aceleasi probleme...K850 a fost cobai pe platforma A200... dar, vom vedea. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate