Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Samsung i900 Omnia

- - - - -
  • Please log in to reply
1759 replies to this topic

#1567
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007
Aici: http://www.modaco.co...omnia-it-works/

#1568
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Salutare. Stiti cumva un ROM bun care sa se miste bine dar sa aiba si blocatrea tastaturii automat cand apelezi? Am incercat si 6.5 fara modificari ,dar se misca greu,nu mi-a placut. Acum am OCK  Premium 23118 imi place cum se misca dar nu se blocheaza tst automat. Sau cel putin nu stiu eu.
Am tel luat de 2 zile si inca nu am asa mare experienta cu el. Mi-am cam prins putin urechile in el.

#1569
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcristee, on 23rd May 2010, 11:55, said:

Salutare. Stiti cumva un ROM bun care sa se miste bine dar sa aiba si blocatrea tastaturii automat cand apelezi? Am incercat si 6.5 fara modificari ,dar se misca greu,nu mi-a placut. Acum am OCK  Premium 23118 imi place cum se misca dar nu se blocheaza tst automat. Sau cel putin nu stiu eu.
Am tel luat de 2 zile si inca nu am asa mare experienta cu el. Mi-am cam prins putin urechile in el.


Daca ai Ock premium....intra in TOOLS apoi la FAVORITE HACKINGS si cauti acolo ca exista setari si pentru ce vrei tu.

#1570
myx99

myx99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2009

View Postkosmin90, on 23rd May 2010, 12:10, said:


Stiam asta ,am codat deja si vad ca merge acum doar pe Cosmote , vroiam o decodare care sa mearga cu toate retelele dar momentan il folosesc asa . Multumesc oricum :)

Edited by myx99, 23 May 2010 - 15:45.


#1571
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007

View Postkosmin90, on 23rd May 2010, 15:36, said:

Daca ai Ock premium....intra in TOOLS apoi la FAVORITE HACKINGS si cauti acolo ca exista setari si pentru ce vrei tu.
Din pacate nu am gasit nicio setare pt blocarea ecranului cand apelezi.

#1572
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcristee, on 23rd May 2010, 16:21, said:

Din pacate nu am gasit nicio setare pt blocarea ecranului cand apelezi.


Greseala mea.Stiam eu ceva de chestia asta si nu eram sigur.Intra in tools apoi in S2U2 in S2U2 Settings la Power si apoi lock on talk.

PS: eu am GTX Edition.

Edited by kosmin90, 23 May 2010 - 19:20.


#1573
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007

View Postkosmin90, on 23rd May 2010, 20:18, said:

Greseala mea.Stiam eu ceva de chestia asta si nu eram sigur.Intra in tools apoi in S2U2 in S2U2 Settings la Power si apoi lock on talk.

PS: eu am GTX Edition.
Chiar acum pun si eu gtx-ul ca eu nu aveam S2U2. Incerc si asa. Ma dispera chestia cu blocatul tst pt ca aproape i-a spart urechea prietenei mele cand s-a activat hands-free-ul cu obrazul.

#1574
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcristee, on 24th May 2010, 00:38, said:

Chiar acum pun si eu gtx-ul ca eu nu aveam S2U2. Incerc si asa. Ma dispera chestia cu blocatul tst pt ca aproape i-a spart urechea prietenei mele cand s-a activat hands-free-ul cu obrazul.
S2U2-ul poti sa-l pui si separat ( indiferent ce rom ai pe telefon ) nu trebuie neaparat sa pui GTX.

#1575
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Nu inteleg totusi dc nu lasa blocarea normala in nici un rom.

#1576
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcristee, on 24th May 2010, 11:24, said:

Nu inteleg totusi dc nu lasa blocarea normala in nici un rom.
Pune pe telefon un rom Samsung original si o sa ai blocarea normala.

#1577
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Asta am si facut. Un spb bun stii cumva?

#1578
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcristee, on 25th May 2010, 14:31, said:

Asta am si facut. Un spb bun stii cumva?
Vz in pagina anterioara.

#1579
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Multam de raspunsuri. O intrebare mai am, cum fac sa copiez contactele salvate dp alt tel. Sunt in format VCard.

#1580
daemcee

daemcee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 12.02.2007
stiu,o sa-mi iau dalea gen "citeste si tu topicu","vezi ca e mai in spate" dar mi-ar trebui si mie si sigur nu numai mie,niste tutoriale,niste firmware-uri ,teme,ar trebui undeva de exemplu pe pagina asta de stiut ca la postu lui x sunt postate toate ...am ajuns la pagina 30 si pana la pagina aia se discuta mai mult de pret...

mi-am luat si eu de curand,sunt destul de multumit.i-am dat resetare generala gen si stiam ca trebuia sa-mi apara bara din stanga cu widgeduri,nu am asa ceva ,arata a nokia e71...telefonul a fost adus din italia ,a fost schimbat firmware-u si daia ash vrea macar sa-l pun pe cel original.
ce versiune recomandati,si daca aveti va rog sa dati si mai departe

#1581
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postdaemcee, on 26th May 2010, 20:44, said:

stiu,o sa-mi iau dalea gen "citeste si tu topicu","vezi ca e mai in spate" dar mi-ar trebui si mie si sigur nu numai mie,niste tutoriale,niste firmware-uri ,teme,ar trebui undeva de exemplu pe pagina asta de stiut ca la postu lui x sunt postate toate ...am ajuns la pagina 30 si pana la pagina aia se discuta mai mult de pret...

mi-am luat si eu de curand,sunt destul de multumit.i-am dat resetare generala gen si stiam ca trebuia sa-mi apara bara din stanga cu widgeduri,nu am asa ceva ,arata a nokia e71...telefonul a fost adus din italia ,a fost schimbat firmware-u si daia ash vrea macar sa-l pun pe cel original.
ce versiune recomandati,si daca aveti va rog sa dati si mai departe
Topicul asta merge slab, nu prea mai intra lumea pe aici, deci iti recomand sa te informezi mai bine aici: http://www.mobilewav...topic-3169.html
Custom rom-uri, tutoriale si toate alea le gasesti aici: http://www.modaco.co...rom-discussion/
Iti recomand rom-urile lui Ryrzy, Ock si Steff195. Ultimul e roman, il gasesti pe forumul din primul link. SUCCES. :peacefingers:

P.S Uita-te si aici http://www.mobilewav...topic-3618.html pt aplicatii.

Edited by murMembruAnonimut, 26 May 2010 - 21:55.


#1582
daemcee

daemcee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 12.02.2007
ms foarte mult,am gasit ceva,dar acum sa incerc sa mai si instalez,si asta tre sa fac pe alt calculator pentru ca nu am win xp ,am win 7 si nu gasesc deloc drivere sa-mi vada telefonu

#1583
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postdaemcee, on 26th May 2010, 21:58, said:

ms foarte mult,am gasit ceva,dar acum sa incerc sa mai si instalez,si asta tre sa fac pe alt calculator pentru ca nu am win xp ,am win 7 si nu gasesc deloc drivere sa-mi vada telefonu
Mai, tu nu incurci topicele? Cereai drivere pt Win 7 si pe topicul Omnia HD. Tu ce telefon ai? Poate pui un rom de Windows Mobile pe Omnia HD. Mai stii, mergi pe urma cu el la cei de la Gizmodo, poate iei si ceva bani...le zici ca l-ai gasit intr-un bar :roflmaofast: :roflmaofast: :roflmaofast:

Edited by murMembruAnonimut, 26 May 2010 - 22:09.


#1584
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcristee, on 25th May 2010, 17:02, said:

Multam de raspunsuri. O intrebare mai am, cum fac sa copiez contactele salvate dp alt tel. Sunt in format VCard.
Prin Bluetooth, se vor transfera corect ( toate datele contactelor )

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate