Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Vreau mai multe informatii despre acest catelus

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
AVG

AVG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 04.05.2008
Salut, am vazut astazi un super dulce catelus care mi l-as dori din tot sufletul...este vorba cred despre rasa pinscher in miniatura...nu stiu exact, daca gresesc va rog sa ma corectati ...
avea maxim 15cm inaltime, picioare lungi subtiri ...foarte frumos catelusul respectiv...
Am atasat cateva poze ...poate vedeti exact despre ce am vorbit.

Vreau sa stiu de unde pot lua acest catelus...daca va creste mare..sau va ramane asa ...vreau sa stiu cam totul despre el.
Multumesc

Attached Files

  • Attached File  a.jpg   61.64K   60 downloads
  • Attached File  b.jpg   14.45K   48 downloads

Edited by AVG, 09 June 2008 - 10:15.


#2
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
sunt haiosi min pinscherii :P Sunt caini de talie mica.. deci nu vor creste foarte mult.
In Romania daca nu ma insel sunt 3 canise de pinscheri:
Zamolxis: zamolxis-kennel.com
Impala: impalakennel.ro
Wild Look: wildlook.ro

#3
AVG

AVG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 04.05.2008
Nu am gasit ceea ce cautam inca,
Aveti idee cat costa un pui ?

#4
irinuks89

irinuks89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 07.07.2007
in jur de 200-300 de euro un pui cu pedigree.. dar nu cred ca de calitate show.. ci un pui mediocru.
Dar e foarte bine daca ai lua legatura cu o canisa din cele de mai sus.. si sigur ti se va raspunde la toate intrebarile legate de aceasta rasa.
Canisa  Impala este din Bucuresti, iar Wild Look- Piatra Neamt..

#5
Animalutze

Animalutze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 28.04.2008
In prima poza ai doi metisi de chihuahua si un teckel. In a doua poza ai un pinscher pitic.

#6
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
A mea seamana cu cea din poza din dreapta.
Acum 4 ani, la sfarsitul lui februarie, pe o vreme sa nu dai un catel afara, am gasit intre cele 2 usi de la intrarea blocului o chestie mica, care cu coada cu tot nu imi depasea palma. Si nu o am cat inima lui Staliin, pt ca nu dau la lopata..Avea cam spre 2 luni, era topita de foame si frig, nu mai avea putere sa lupte si se pregatea sa moara. Am luat-o in casa sa ii dau niste laptic si sa ii gasesc un om care sa se ocupe de ea.Asa ca am devenit un cineva si un duce: cineva trebuie sa scoata/ sa duca cainele afara..Cand s-a oprit din crestere a ajuns la circa 90cm lungime (cap coada, care cam 30cm, evident ca nu i-am taiat-o), are picioarele de cam 40 cm si e grasa de cam 10cm..Chiar, cativa idioti mi-au reprosat ca nu ii dau suficient mancare. Dar daca asa e modelul, ea isi mananca trocutele, dar nu depune..E fetita, domnisoara si asa va muri, pt ca ma castrat-o. Ca fire e vesela. Si cand e uita in ochii mei mi-e clar ca  pt ea sunt cel putin Dzeu, Budha etc. Va rog sa imi scuzati blasfemia, nu am intentii de acest gen.Frecvent vine si isi baga boticul sub mana mea sau a sotiei, ca sa o mangaiem.Chiar, daca gasete vre-un ciorap, il smotoceste la greu.Cateaodata l-am gasit aruncat pe lustra...Iar goanga mea are o mare colectie de desperechiati..Faza cea mai dura a fost intr-o zi cand, dupa ce s-a lupta cu "ciorapul oficial", obosita flesca, a venit si i l-a pus sotiei care se odihnea dupa o zi de job, pe perna ei. Sa se joace si ea, pt jucarie e faina..Ce reactie a avut biata femeie cad s-a trezit cu imbalosenia aia langa fata, pana sa realizeze mobilul, nu va spun...Altfel e destul de ascultatoare. Mi-e clar ca are in sange ierarhia haite. Eu sunt masculul alfa@Dzeu, sotia =femela sefa, iar goanga de fimiu e tovarasul de joaca. Inca nu prea il stie de stapan, mai ales ca la nici 11 ani, ce pot sa ii cer..Singura data cand a uitat de tot a fost la mare, cand la o terasa, am avut ideea sa ii arunc o hamzie prajita. A "turbat" si pana nu ne-am ridicat de la masa de galagia pe care o facea nu s-a lasat. Pe drum a sarit pana a varsat punga cu restul de hamsii...Parca ii se pusesera ochelari de cal. Dupa ce le-a halit, aproape pe nemestecate, s-a potolit brusc. spre amuzamentul comesenilor. Si cand am certat-o, se uita si parca nu ii venea sa creada ca ea fusee scandalagioaica..Culme e ca data urmatoare patronul i-a dat cativa pestori din partea casei..De latrat latra f rar. Are cativa catei pe langa bloc cu care mai comunica, asa la o saptamana, daca ii aude pe afara..Da, scurt, nu comenteaza presa...S-a intamplat de multe ori ca ca atunci cand ies cu ea la plimbare sa ma opreasca oamenii "Vai ce catel dragut aveti. Ce rasa e?" Pacat ca nu mai sunt prea tanar si mai ales ca cred in familie, pt ca ca altfel m-ar fi ajutat foarte mult ..Chiar, e scoasa de 2 maxim 3 ori afara, dimineata in jur de 7, seara pe la 6 si uneori pe la 10 si ceva. Dar daca are chef, se trezeste si incepe sa se scuture si sa se fataie, pana cand cel mai destept, evident eu, cedeaza...I-am pus covorase, pe care le mai foloseste, desi uneori mai trage si pe alaturi, asa ca CINEVA trebuie sa frece covorul..Ca mancare are cateva feluri la care pune botul. Si atat. Dupa ce i le-am invatat, asta e. Graunte, in general NU. Sau doar cateva, asa sa vada cum sunt. Rezista la drumurile cu masina si nu i se face rau. La inceput stea pe "locul mortului" acum i s-a cam facut frica si sta mai mult in spate. Din cand in cand o mai apuca nevoia sa fie mangaiata de mine, si daca se intampal a conduc, evident ca o usuiesc urgent. Dar nu vrea mai mult de 2 sau 3 mangaieri, dupa care se retrage spre locul ei. Sta la geam si se uita.Ca temperament e fricoasa. Pisicile blocului o privesc cu dipret pt ca nu le ataca. Trece pe langa ele la 40 cm de parca nu ar exista. Acum nici nu se mai feresc de ea..Chiar si un pechinez o face sa isi bage coada intre picioare..Culmea e ca se da la niste catei lupi, care, spre norocul ei, nu isi intorc nici coada spre ea. Pt ca daca ar latra, sunt ferm convin ca a mea s-ar pune cu burta in sus...Ca boli. La primul ei ciclu, dupa circa un an de viata, a sangerat cam o luna. Si cum tot vroiam sa o castram, ne-a fost mai suor sa ne decidem. Dupa inca 1 an an nu a a avut nici pe dracu'. Din pacate acum 2 veri a facut prima criza de epilepsie. Exact ca la oameni. Cu blocarea gurii , a labutelor din spate si respiratie sacadata. Plus o privire catre mine sau cine e langa ea,"STAPANE, DZEULE MEU, de ce nu ma ajuti. Nu vezi cat sufar? Cu ce ti-am gresit?' Dupa un timp ii trece si isi revine.Am fost la 2 veterinari, aproape imediat dupa criza, doar cat a durat drumul. Culme e ca in metou s-a luat o baba de mine"De un copil nu ai avea grija ca de javra asta"...Au intepat-o, si i-au analizat sangele, ."Mda se pare ca aveti dreptate, e epilepsie, si ca la oameni nu se poate trata." Cel mai bine a fost cat am putut sa ii cumpar fenobarbital, care i le-a blocat. Cum medicamentul este considerat drog, il gaseam greu, desi costa 1,1 RON..Cum a fost scos din productie, incerc cu altele..Ieri seara si azi dimineata a facut primele 2 crize dupa peste 2 luni..Ufff

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate