Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telefonie VoIP de la Romtelecom

- - - - -
  • Please log in to reply
527 replies to this topic

#433
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

View Postboy4ever, on 3rd December 2011, 20:00, said:

Voua va merge siteul? Mie tot imi da eroare ("Conexiunea cu serverul nu a putut fi stabilita. Va rugam verificati adresa serverului")...

Aseara nu mergea... acum e ok am sunat de pe site pe cosmote si se aude bine!

#434
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
La mine nu merge nici pana azi,nu vrea de nicio culoare. Ce se intampla,are cineva vreo idee??

#435
eugeniuz2005

eugeniuz2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 31.05.2005
chiar a functionat si acum cateva minute mergea uns cu aceleasi setari cu care nu se misca pana acum. vorbesc de softphone.
clar inca o magarie marca RRomtele(LA)com. macar sa toc suma depusa si apoi sa nu mai aud de ei.

#436
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Minune,acum merge si la mine. Sa speram ca au remediat problema.

#437
eugeniuz2005

eugeniuz2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 31.05.2005
tine vreo cateva zile si apoi iar se taie macaroana. asa mai pacalesc vreo doi fraieri sa bage banu. astea nu-s probleme tehnice ci sunt probleme cu respectul fata de client! ceea ce este absolut nomal la rromtele(LA)com.

#438
estefano

estefano

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 02.08.2005
Salutare !
Am reusit sa imi configurez si eu pe iphone 4 servicul.
Pe Android 1.6 (un vechi Htc Magic) cand merge cand nu merge si folosesc SIPDroid .
Din cate am citit pe aici e si de la ei :)

Oricum am facut un articol interesant cum  sa setezi in 3cx si Media5 Voip  (aplicatii gratuite) pe iphone.
M-am chinuit ceva pana am nimerit in 3cx configuratie corecta, ca are si internal ip, external ip, si tot felul de alte chestii care nu sunt furnizate in setarile de la romtelecom.

http://pestrit.blogs...romtelecom.html

Ce este ciudat ca daca sun de pe rtc pe digimobil merge, dar daca sun invers de pe digimobil pe rtc nu merge ! Nu imi dau seama ce politica de kk au astia de la rds ... sa nu poti sa suni anumite numere !

O alta problema o am cu Vodafone 3g ... cred ca serviciul este blocat, din ce conversatii am mai vazut pe aici : http://forum.softpedia.com/index.php?showtopic=750530

#439
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Au de gand sa mai tina serviciul asta,sau...? Deja devine extrem de enervant,merge cateva ore si apoi 5 zile e down,si tot asa.

#440
eugeniuz2005

eugeniuz2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 31.05.2005
sa nu fie de deochi! daca l-ar tine functional (ca in ultimele 2 saptamani) este un serviciu chiar bun! poti vorbi in Europa pe telefoane fixe la pret de nimic. iar in Canada/SUA la fel.

#441
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010
Ce sa mearga,acum iar e picat. La voi cum e? Merge sa va logati??

#442
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006

View Postboy4ever, on 3rd January 2012, 13:25, said:

Ce sa mearga,acum iar e picat. La voi cum e? Merge sa va logati??
Nici la mine nu merge.." Conexiunea cu serverul nu a putut fi stabilita, va rugam verificati adresa serverului"

#443
ofertacerere

ofertacerere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 19.05.2010
Pe prepaid; pe https://voceonline.romtelecom.ro m-am putut loga.

#444
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,290
  • Înscris: 03.04.2004
La mine se logheaza pe Postpaid (clicknet), pot suna fara probleme.
Ieri mi-am facut contul si mi s-a si activat numarul, dar eu vreau sa il folosesc pe Android (am CSip Simple) cu setarile facute (conform aplicatiei Flash pe pe net - cum spun ei acolo). Aplicatia se conecteaza dar cand sa sun pare ca incearca sa conecteze numarul apelat dar se intrerupe, deci num merge. Ma gandesc, poate nu fac eu vreo setare cum trebuie.
Are cineva setarile pentru Android (ma rog, alea generale).
Era cineva mai sus care postase un blog dar acolo serverul era voipsip.clicknet.ro, acum conform site-ului https://telefonievoi.../flashphone.php pare ca de fapt serverul este: voip.clicknet.ro

Multam fain,

#445
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,290
  • Înscris: 03.04.2004
Am reusit pana la urma, nu era inca contul activat in centrala, desi de pe aplicatia de pe net (cea in Flash) puteam initia apeluri insa nu si de pe telefon.
Partea nasoala ca e imi merge numai de pe 3G Orange, de pe Wifi (Huawei HG665b) aplicatia nu mi se conecteaza, sa fie blocat serviciul pe portul 5060 la RTC sau e vreo setare de facut (firewall e disabled).

#446
mike77

mike77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 681
  • Înscris: 04.09.2008

View Postemanu900, on 3rd January 2012, 23:56, said:

Am reusit pana la urma, nu era inca contul activat in centrala, desi de pe aplicatia de pe net (cea in Flash) puteam initia apeluri insa nu si de pe telefon.
Partea nasoala ca e imi merge numai de pe 3G Orange, de pe Wifi (Huawei HG665b) aplicatia nu mi se conecteaza, sa fie blocat serviciul pe portul 5060 la RTC sau e vreo setare de facut (firewall e disabled).

Eu am reusit cu ajutorul lui @georgetoader pagina 17
Succes!

#447
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,290
  • Înscris: 03.04.2004
Mersi de raspuns, dar problema mea se referea la faptul ca nu imi mergea VOIP-ul pe un client de Android, insa nu era activ contul in centrala lor.
Ca aplicatie folosesc acum 3CXphone

#448
MKV

MKV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.01.2012
AM SI EU O INTREBARE CHIAR ROMMtelecom sunt lalala.......serviciul asta voceonlineromtelecom nu merge deloc acum a cazut site-ul acum da iara problema CONEXIUNEA nu poate fii stabilita.....e magarie sau asa e mereu?

#449
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,290
  • Înscris: 03.04.2004
Pai cand merge cand nu merge.
Eu il am instalat pe Android si cand pot suna, cand nu, iar de primit cam pas.
Sunt pe Orange si n-am portul blocat.

#450
MKV

MKV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.01.2012
A mers 2-3 zile de cand mi-am facut contul si acum doar CONEXIUNEA NU POATE FII STABILITA....la voi merge acum ? voceonlineromtelecom.ro sau voip

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate