Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Help monitor 24" ieftin

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007

View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Hm.... incerci sa ne bagi ceva pe gat :-?
Da, au zis ca daca le vand 100 de bucati in romania imi dau mie unul gratis...dar tu esti prea inteligent si te-ai prins...

View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Mie sincer nu prea imi place cum arata lcd asta ca mode
Numai tu stii ce-ai vrut sa spui
Dar ca idee, are carcasa din aluminiu si asta ajuta la elim caldurii din int

Si pt unii conteaza calitatea nu cum arata

View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

La 12 mil iau lcd de 24 full HD care se vede super bine pentru bani aia
Iti iei de 24'' si cu 10 mil si care sunt bune nu foarte bune pt ca la 12 mil nu pot fi foarte bune... n-am zis ca nu e asa numai ca eu vorbeam aici despre monitoare cu "panel" S-IPS care sunt mult mai bune si se vad mai bine decat alea pe care le cumperi tu cu 10-12 mil !

Insa cele pe care le cumperi tu cu 10 15 20  25 mil au "panel" TN sau PVA nu S-IPS
si TN-urile si PVA-urile nu se pot compara la culori cu S-IPS si nici la unghiurile de vizibilitate


n-am prea inteles ce-ai vrut sa zici cu si imi si mai raman sau iau 2 de 22 si le pun in parelel si care e legatura cu ce-am zis eu  :rolleyes:


View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Nu cunosc firma si in nici un caz nu fac tampenia sa cumpar un lcd de pe net doar pt. ca da bine in poze si comentari frumoase
Pt ca nu o cunosti tu nu inseamna ca nu e buna, tu nu cunosti multe, e problema ta...

Nu am scris niciunde sa cumperi de pe net doar pt ca da bine in poze!
Tocmai pt a nu cumpara din UK am zis ca vreau o firma din romania sa le aduca la noi sa le putem cumpara din romania, DE PE NET !

View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Acuma legat ca romanul cumpara numai de firma zic ca te inseli mult de tot :D la noi in top vanzari sunt Horizon ( si daca sunt om correct macar Horizon are paneluri de la LG dar ce vinde Metro/Selgros/Real toate firmele facute pe vapor)

Unde am zis eu ca romanul cumpara de firma?
LG, SAMASUNG si SONY nu sunt "de firma" , Sennheiser, LaCie si Hazro sunt de firma :-)

Si Hazro foloseste "panel" LG !

Stiu ca romanii cumpara Horizon pt ca e un compromis acceptabil intre pret si calitate dar atunci cand au bani mai multi cumpara Sony Samsung si Phillips crezand ca isi cumpara produse "de firma" insa nu isi dau seama ca nu e chiar asa


View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Romanul cumpara orice este ieftin si isi permite si daca se poate ca firma respectiva sa dea si in rate e perfect , se cumpara multe produse ieftine , de calitate slaba si in cat mai multe rate
Legat de pc iti zic ca iti fac pc in 15 mil cu dual core si lcd de 22 pe care poti juca jocuri bune de tot

Am zis eu ca nu e asa?
Ceea ce am zis eu e ca un pc facut cu 15 mil e facut din cele mai ieftine componente din categoria lor
ceea ce le face sa fie depasite tehnologic mult mai repede fata de componentele premium plus ...


View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Si legat de "De ce sa cumparam ce vor ei cand ar trebui sa cumparam ce vrem noi ?" am ramas fara cuvinte , tu ai ideie ca in lume sunt sute de firme care produc lcd-uri , daca aduceau din toate cate ceva nu aveau atata loc

N-am idee si nici nu ma intereseaza cate companii produc LCD-uri (dar nu cred ca sunt sute)

View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

, si tu ce crezi ca firmele astea de se aduc si sunt asa de cunoscute si-au facut reputatie si sunt bune vandute din cauza ca sunt slabe ?
Interesul oricarui magazin e sa aibe pe stoc ce se cauta de majoritatea si sa se vanda  nu sa stea pe stoc ca apare cate un pretentios care da 18 mil pe un lcd :)

Iar incerci sa induci in eroare, unde am spus eu ca firmele vandute in romania sunt slabe?


View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

Interesul oricarui magazin e sa aibe pe stoc ce se cauta de majoritatea si sa se vanda  nu sa stea pe stoc

Asta am spus si eu, tocmai de aceea vreau sa trimit email mai multor firme sa incerc sa-i determin sa aduca aceste monitoare in Romania si de aceea am deschis subiectul aici pe forum pt ca ar fi o garantie in plus pt ei daca mai multe persoane le-ar cere acelasi lucru

Aduci marfa care se cere dar daca nu ai alta marfa pe stoc nici nu ai cum sa o vinzi plus ca multi nu stiu de existenta altor firme in afara de Samsung Phillips si Sony, ei au crescut cu mentalitatea ca aia fac cele mai bune lucruri din lume


View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 20:27, said:

ca apare cate un pretentios care da 18 mil pe un lcd :)

Da, uite ca sunt si oameni mai pretentiosi pe lumea asta nu-s toti ca majoritatea , ascultatori de manele si utilizatori de Horizon, ma`ntelegi?

Dar nu ai inteles nimic (din nou) - sunt foarte multi in romania care isi cumpara lcd-uri cu 18 sau 20 de milioane
(pretentiosi d`aia) numai ca panel-urile acelor lcd-uri de 18-20 mil sunt TN sau PVA si deci mult mai slabe calitativ
fata de S-IPS (Hazro)


Eu incerc sa determin o firma din romania sa aduca monitoarele astea si la noi pt ca eu vreau sa-mi cumpar unul si
cred ca au un raport pret/calitate foarte bun si vor cumpara si altii !

Edited by Jaguar Paw, 12 August 2008 - 18:23.


#20
Noname2323

Noname2323

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 20.05.2007
:huh: Hm.... eu toate punctele care pe postai au facut referire la ce ai zis tu si la treaba asta ca tot ne stresezi cu un lcd care arata urat dupa parerea mea si cu treaba ca e din AL  :mellow:  crezi ca daca e din AL imi garanteaza ca o sa se vada bine , se misca bine , etc....
Sunt adeptul frazei "Nu Cumpar Nimica De Pe Net Fara Sa Testez"
Am cumpar multe lucruri de pe net dar stiam deja ce face lucrul ala de ex: procesoare , placi de baza etc.... dar la lcd e tampenie mare sa comanzi ceva de pe pe net
Acuma legat de "Si Hazro foloseste "panel" LG !" si care e smenu ? o fi LG vre-o firma bomba ? macar daca veneau ei cu ceva revolutionar dar asa sunt exact ca Horizon . panel de LG asamblat de chinezi pe vapor
De 18 mil iau fix 3 monitoare de 22 super bune care stiu ce fac si le pun in serie :) , la 12 mil ei lcd de 24 care face detoate (testat de mine )
Eu sincer nici nu stiu de unde pana unde ai ajuns la lcd asta hazro si nici nu stiu ce te incanta asa de mult ca are carcasa din AL
Citez "Si pt unii conteaza calitatea nu cum arata" de unde draq sti tu ca hazro= calitate !? ai testat tu asa ceva !? induci lumea in eroare si poate isi ia teapa cand vad tampenie deasta in magazin
Sfat pentru tine ! Orice LCD *nu conteaza firma se testeaza in magazin  :huh:

Edited by Noname2323, 13 August 2008 - 06:53.


#21
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
LOL? Cum sa-ti iei de 18 mil 3 monitoare de 22" - jneboon ?

In fine, te las cu ale tale...



Am mai gasit un monitor model nou si care pare bun

Acer G24 - monitor de 24" special facut pt cei care se joaca mult pe calculator

Review aici:
http://www.bit-tech....aming-monitor/1

#22
Gabriel_P

Gabriel_P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 08.03.2008

View PostMerdiso, on Jun 6 2008, 17:22, said:

eu asta l-as lua in orice moment

Da, e super monitorul !

#23
goodCat

goodCat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 05.04.2008

View PostNoname2323, on Aug 13 2008, 07:48, said:

:huh: Hm.... eu toate punctele care pe postai au facut referire la ce ai zis tu si la treaba asta ca tot ne stresezi cu un lcd care arata urat dupa parerea mea si cu treaba ca e din AL  :mellow:  crezi ca daca e din AL imi garanteaza ca o sa se vada bine , se misca bine , etc....
Sunt adeptul frazei "Nu Cumpar Nimica De Pe Net Fara Sa Testez"
Am cumpar multe lucruri de pe net dar stiam deja ce face lucrul ala de ex: procesoare , placi de baza etc.... dar la lcd e tampenie mare sa comanzi ceva de pe pe net
Acuma legat de "Si Hazro foloseste "panel" LG !" si care e smenu ? o fi LG vre-o firma bomba ? macar daca veneau ei cu ceva revolutionar dar asa sunt exact ca Horizon . panel de LG asamblat de chinezi pe vapor
De 18 mil iau fix 3 monitoare de 22 super bune care stiu ce fac si le pun in serie :) , la 12 mil ei lcd de 24 care face detoate (testat de mine )
Eu sincer nici nu stiu de unde pana unde ai ajuns la lcd asta hazro si nici nu stiu ce te incanta asa de mult ca are carcasa din AL
Citez "Si pt unii conteaza calitatea nu cum arata" de unde draq sti tu ca hazro= calitate !? ai testat tu asa ceva !? induci lumea in eroare si poate isi ia teapa cand vad tampenie deasta in magazin
Sfat pentru tine ! Orice LCD *nu conteaza firma se testeaza in magazin  :huh:
Cu tot respectul, dar tu esti realmente incuiat. Omul ti-a explicat punctual si cu argumente ce a vrut sa spuna si tu nu ai priceput absolut nimic. Mai mult, perseverezi in prostia si ignoranta de care ai dat dovada de la bun inceput.

Subscriu si eu la ce a zis Jaguar Paw, monitoarele Hazro reprezinta ceva fantastic din punct de vedere al raportului pret/panel ca sa ma exprim mai plastic. De ceva vreme le tot urmaresc si salivez la ele, sunt incredibil de ieftine pentru ce ofera. Hai sa facem o petitie ceva si sa o trimitem pe la toate firmele it mai rasarite, eu sunt convins ca ar avea foarte multi cumparatori.

Da, Noname2323, chiar sunt oameni pentru care calitatea conteaza mai mult decat o pocnitoare de monitor cu panou TN luat la oferta cat mai ieftin, "care face de toate". Si da, LG.Philips chiar e vreo "scula", panourile IPS ale lor sunt folosite de producatori precum Eizo, NEC sau Apple. Mai e nevoie se spun altceva?

@Jaguar Paw: ar mai fi o varianta, anume modelul LP2475w de la HP care a aparut de curand. Are panel H-IPS si costa in jur de 2200 ron. L-as fi luat fara sa stau pe ganduri daca nu ar fi avut wide gamut. Oricum pare o afacere foarte buna.

Edited by goodCat, 05 September 2008 - 21:16.


#24
Enigmma

Enigmma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.05.2006
@goodCat

http://www.tftcentra.../hp_lp2475w.htm

Enjoy! I know i am    :thumbup:

#25
kappa_ii

kappa_ii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 276
  • Înscris: 10.09.2002
da HP este foarte bun - l-am vazut si eu in actiune
eu am ajuns sa cumpar un dell 2709

#26
Enigmma

Enigmma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.05.2006
kappa_ii lai luat de la pcgarage cand era 23M? :P  

Cum merge? Esti multumit de raport pret/calitate? Lag in joace vizibil?

#27
rebelrobert

rebelrobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 15.11.2005

View PostNoname2323, on Aug 11 2008, 18:27, said:

Hm.... incerci sa ne bagi ceva pe gat :-?
Mie sincer nu prea imi place cum arata lcd asta ca mode
La 12 mil iau lcd de 24 full HD care se vede super bine pentru bani aia si imi si mai raman sau iau 2 de 22 si le pun in parelel
Nu cunosc firma si in nici un caz nu fac tampenia sa cumpar un lcd de pe net doar pt. ca da bine in poze si comentari frumoase
Acuma legat ca romanul cumpara numai de firma zic ca te inseli mult de tot :D la noi in top vanzari sunt Horizon ( si daca sunt om correct macar Horizon are paneluri de la LG dar ce vinde Metro/Selgros/Real toate firmele facute pe vapor)
Romanul cumpara orice este ieftin si isi permite si daca se poate ca firma respectiva sa dea si in rate e perfect , se cumpara multe produse ieftine , de calitate slaba si in cat mai multe rate
Legat de pc iti zic ca iti fac pc in 15 mil cu dual core si lcd de 22 pe care poti juca jocuri bune de tot
Si legat de "
De ce sa cumparam ce vor ei cand ar trebui sa cumparam ce vrem noi ?" am ramas fara cuvinte , tu ai ideie ca in lume sunt sute de firme care produc lcd-uri , daca aduceau din toate cate ceva nu aveau atata loc , si tu ce crezi ca firmele astea de se aduc si sunt asa de cunoscute si-au facut reputatie si sunt bune vandute din cauza ca sunt slabe ?
Interesul oricarui magazin e sa aibe pe stoc ce se cauta de majoritatea si sa se vanda  nu sa stea pe stoc ca apare cate un pretentios care da 18 mil pe un lcd :)
Alo, din cate am inteles eu biatul a informat de un lcd fabricat in Anglia...uk ai auzit de ei?ei bine, scuza-ma, dar inafara de Eizo care sunt japoneze restul sunt China sau vaporeanu...pe cand un monitor facut in Anglia, e o scula..eu am un motorola mobil facut in Anglia..are 8 ani si merge mai bine ca unul nou..mana de lucru frate...a nu se compara samsung-urile , LG sau toate coreenisme-le cu ceva facutin Anglia...as prefera Iyama

View Postrebelrobert, on Sep 17 2008, 21:45, said:

Alo, din cate am inteles eu biatul a informat de un lcd fabricat in Anglia...uk ai auzit de ei?ei bine, scuza-ma, dar inafara de Eizo care sunt japoneze restul sunt China sau vaporeanu...pe cand un monitor facut in Anglia, e o scula..eu am un motorola mobil facut in Anglia..are 8 ani si merge mai bine ca unul nou..mana de lucru frate...a nu se compara samsung-urile , LG sau toate coreenisme-le cu ceva facutin Anglia...as prefera Iyama
Si eu l-as lua chiar daca e de pe net, dar nu am banii necesari..asa ca ma voi multumi cuceva..la 1200 ron,incerc sa gasesc un PVA macar

View Postrebelrobert, on Sep 17 2008, 21:55, said:

Alo, din cate am inteles eu biatul a informat de un lcd fabricat in Anglia...uk ai auzit de ei?ei bine, scuza-ma, dar inafara de Eizo care sunt japoneze restul sunt China sau vaporeanu...pe cand un monitor facut in Anglia, e o scula..eu am un motorola mobil facut in Anglia..are 8 ani si merge mai bine ca unul nou..mana de lucru frate...a nu se compara samsung-urile , LG sau toate coreenisme-le cu ceva facutin Anglia...as prefera Iyama


Si eu l-as lua chiar daca e de pe net, dar nu am banii necesari..asa ca ma voi multumi cuceva..la 1200 ron,incerc sa gasesc un PVA macar
A, stai un pic, sorry, daca prinzi fujitsu, dar TN sunt serii facute in Germania, au fost la E-mag..acum 1 an...iarasi tari, dar numei cele made in Germany

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate