Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

x-fi extreme gamer vs extreme music

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
DARE_DEVIL

DARE_DEVIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2007
As dori sa stiu absolut tot ce se poate despre aceste 2 placi audio pretul e undeva la 2 milioane jumatate,asa ca inainte de a face o alegere as dori sa stiu tot ce tine de specificatiile tehnice [ceva mai detaliate ca pe site ul oficial]Care are DSP pe el si care nu .Daca ia mult din resursele procesorului asa cum face extreme audio etc.Multumesc anticipat

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
sunt bune amandoua. au accelerare hardware si au acelasi chip EMU20K1. de fapt xfi gamer a inlocuit xfi music prin 2005-2006, cele 2 neproducandu-se oficial in acelasi timp. asa ca daca iei noua ai grija sa fie xfi music de adevaratelea.

mai e si xfi audio care a fost bagat tot atunci cand s-a scos xfi music dar din pacate nu are treaba cu seria xfi avand accelerare software si caracteristi mai slabe, fiind similara cu audigy se.

#3
DARE_DEVIL

DARE_DEVIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2007
Am stat si m-am gandit putin ca totusi cat de curand o sa imi cumpar o noua configuratie...cea actuala nu mai face fatza jocurilor actuale si am decis sa dau un ban si sa achizitionez un  X-FI XTREME GAMER-FATALITY PRO ED. cu x ram pe el si conectorii auriti.Varianta este retail.Oare am facut o alegere buna?. o sa am thx si dts prologic pe aceasta placa de sunet?.

#4
da_nashu

da_nashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.02.2008
cred ca e o alegere buna

#5
DARE_DEVIL

DARE_DEVIL

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2007
Revin cu noutati.In sfarshit am reusit sa achizitionez o placa de sunet creative sound blaster x-fi extrem gamer fatal1ty pro edition. doua probleme...chiar si cu ultimele drivere nu reusesc sa fac creative console launcer sa imi apara in tray. de ce? si daca exista vreo solutie. Cum reusesc sa activez Dolby Digital si DTS pe ea? multumesc anticipat

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate