Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Am idee, caut asociat

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
atelier / fabrica de sireturi ;)

un soi de gradinita pt animale (cand pleci tu in vacanta sau mai stiu io pe unde si n-ai cui sa lasi javra)

#20
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
sireturile nu cred ca merg, prea multe fabrici de textile la noi...

pensiunea de animale in schimb nu e o idee rea...

#21
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
sireturile nu sa le vinzi in tara.. LOL  mori de foame.. si daca nu ai cu ce te spanzura ca nu poti plati datoriile, poti oricand sa apelezi la stoc
:D

#22
HackTor

HackTor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 17.11.2004
Am o idee cu bataie lunga si aplicabilitate larga, insa necesita loads of $$ and when i say it, i mean it. Ideea mea se refera la o intreaga industrie. Cine este interesat, PM pls.

#23
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003

White, on Nov 10 2004, 23:06, said:

Idei sunt la greu .. dar daca nu ai bani sa pleci .. nu rezolvi nimic!
Si vorba ta .. o sa iasa pe piatza si ideea "ta"!

<{POST_SNAPBACK}>


wrong. sunt idei multe si proaste (nu neaparat aici, in general). pentru ideile bune se gasesc intotdeauna bani (sute de mii mai greu, dar zeci de mii se mai gasesc).

#24
nelu888

nelu888

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.02.2007

View Postvektor12, on Nov 11 2004, 15:42, said:

am bani, aveti idei? nu ma intereseaza sa va fur ideile, investesc in afaceri care au viitor, pentru a castiga mai mult decat imi poate oferi banca...

ce parere aveti?
Am idei, nu am bani..... vesnica problema. Ideile sunt bune (zic eu). Caut investitor serios.

#25
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
de ce nu iti notezi ideea pe care o ai.....te documentezi bine si te duci la TVR2 la acea emisiune, le spui problema si poate te ajuta.....depinde de cum le vin lor banii.....si nu cere prea mult ca nu le place......


PS: valabil pentru toti cei care au postat aici

catre moderatori: sper ca n-am facut reclama, doar e post public de televiziune

#26
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
aia de la tvr2 sunt niste tartani obositi....

1. Patronul de la Eurolines... ati mers vreodata cu eurolines? eu da... ala e patron sau tepar!???
2. Patronul de la Flamingo...  flamingo astia sunt firma sau pasare? Un prieten a luat un monitor, s-a stricat si i-au adus unu' nou dupa ce a mers de 20 de ori laz 5000 de ateliere de service... pana la urma alea nici nu se mai fabricau - atat de mult i-au tinut monitzoiu in service...    Flamingo... da-ne pace!
3. a treia e o "putza" de la o firma de succes de care nu a auzit nimeni...

Cine ma "testeaza" pe mine? Sa-si vada intai de calitatea serviciilor la firmele lor apoi sa mai vorbeasca!

#27
tihomir

tihomir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,229
  • Înscris: 29.09.2006

Quote

Bursa ideilor ingenioase
Vi se pare deplasat?

Nu e deplasat dar nu cred ca ai vreo sansa. Pe piata exista deja cel putin o revista care "vinde" idei din astea iar pe internet ce sa mai vorbim. Ti-ar trebui un buget serios pentru promovare daca vrei sa scoti bani din asa ceva. Eu zic ca e o nisa suprasaturata. Mai bine, daca ai bani, cumperi un site care e deja pe piata pe tematica asta sau si mai bine, te specializezi, nu bagi idei la gramada ci doar "metode de a-ti construi singur o casa cu un buget redus", am dat un exemplu. Adica sa te axezi pe o nisa bine definita unde nu ai o concurenta puternica.
Parerea mea. :)

Edited by tihomir, 04 July 2007 - 15:25.


#28
investesc

investesc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.06.2007

View Postciureanuc, on Jul 4 2007, 16:04, said:

aia de la tvr2 sunt niste tartani obositi....

1. Patronul de la Eurolines... ati mers vreodata cu eurolines? eu da... ala e patron sau tepar!???
2. Patronul de la Flamingo...  flamingo astia sunt firma sau pasare? Un prieten a luat un monitor, s-a stricat si i-au adus unu' nou dupa ce a mers de 20 de ori laz 5000 de ateliere de service... pana la urma alea nici nu se mai fabricau - atat de mult i-au tinut monitzoiu in service...    Flamingo... da-ne pace!
3. a treia e o "putza" de la o firma de succes de care nu a auzit nimeni...

Cine ma "testeaza" pe mine? Sa-si vada intai de calitatea serviciilor la firmele lor apoi sa mai vorbeasca!

Ce treaba are calitatea serviciilor cu investitia pe care ei ti.o ofera ??
"Tartanii" aia au fost in stare sa puna pe picioare cate'o afacere la care multi de pe forumul asta ar visa...
Zi'ne si noua...ce "putza" esti tu ...ce cifra de afaceri ruleaza firma ta ??

#29
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View Postciureanuc, on Jul 4 2007, 16:04, said:

aia de la tvr2 sunt niste tartani obositi....

1. Patronul de la Eurolines... ati mers vreodata cu eurolines? eu da... ala e patron sau tepar!???
2. Patronul de la Flamingo...  flamingo astia sunt firma sau pasare? Un prieten a luat un monitor, s-a stricat si i-au adus unu' nou dupa ce a mers de 20 de ori laz 5000 de ateliere de service... pana la urma alea nici nu se mai fabricau - atat de mult i-au tinut monitzoiu in service...    Flamingo... da-ne pace!
3. a treia e o "putza" de la o firma de succes de care nu a auzit nimeni...

Cine ma "testeaza" pe mine? Sa-si vada intai de calitatea serviciilor la firmele lor apoi sa mai vorbeasca!


important e sa-ti dea bani si la sfarsitul lunii sa ramai cu un procent decent din profitul afacerii......nu prea ai legatura cu afacerile lor.....ai legatura cu banii lor....

#30
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
subscriu la cele de mai sus

#31
Turly

Turly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.10.2006
mai oameni . eu m-am gandit la viitor .. si va zic si voua .. un cercetator roman a gasit cum sa mute o celula vie dintr-un loc in celalalt cu ajutorul laserului.. voi va dati seama ca e inceputul unei noi ere? .. a teleportariii ? ... asta da afacere .. se amortizeaza instantaneu .. dar romanu ar trebui sa cerceteze .. si cum cercetatorii nostrii merg dincolo .. asta e.. o sa le faca altii peste cativa ani ... trebuie doar cu ajutorul computerului sa se reuseasca dezansamblarea si apoi reorganizarea oricarui material .. care este purtat cu ajutorul laserului pe fibre ... asta e .. respect

#32
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005

View PostTurly, on Jul 7 2007, 16:08, said:

mai oameni . eu m-am gandit la viitor .. si va zic si voua .. un cercetator roman a gasit cum sa mute o celula vie dintr-un loc in celalalt cu ajutorul laserului.. voi va dati seama ca e inceputul unei noi ere? .. a teleportariii ? ... asta da afacere .. se amortizeaza instantaneu .. dar romanu ar trebui sa cerceteze .. si cum cercetatorii nostrii merg dincolo .. asta e.. o sa le faca altii peste cativa ani ... trebuie doar cu ajutorul computerului sa se reuseasca dezansamblarea si apoi reorganizarea oricarui material .. care este purtat cu ajutorul laserului pe fibre ... asta e .. respect



Tu chiar o iei pe aratura...

Eu chiar nu va inteleg, cum va puteti gandi ca cineva va poate fura ideea de afaceri, doar pentru faptul ca ati expus-o aici. Oamenii de afaceri nu duc lipsa de idei bune si nici nu tin banii sa balteasca in banci. Pur si simplu este nevoie de o reteta, nu de o idee. Nu se cauta ideea de afaceri, ci omul care este capabil sa o puna in practica. Nu cumva este nevoie de cineva care sa performeze si sa stoarca valoare adaugata? pe o perioada de timp?! Doar nu o sa vina asta de la Flamingo sau mai stiu de unde si sa se mute la capatul tarii sa conduca personal treburile.
Deci este nevoie de un om tare care sa ii conduca banii lui. Cam asa se pune problema, nu e chiar asa importanta o idee buna, daca nu ai cu cine sa o pui in practica.

Eu spun ca ar trebui sa vorbiti cat mai mult despre ceea ce aveti de gand sa faceti si sa aratati ca aveti incredere in voi si priceperea de a pune lucrurile la punct. Doar asa se poate convinge un om sa parieze pe tine si nu pe ideea ta. Cam asta este punctul de plecare, cred eu.
Cu siguranta nu vom gasi foarte usor pe cineva care sa se priceapa foarte bine la ceea ce gandeste el, ca ar fi o idee buna... De ce ar arunca cineva banii pe un om fara experienta?

Edited by floraur, 10 July 2007 - 18:32.


#33
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
E cineva care si-a gasit partener care sa investeasca in ideile lui pe acest forum?

Edited by kos_funny, 11 August 2007 - 22:17.


#34
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Doamne cat am mai ras citind topicu asta :)

#35
~warlock~

~warlock~

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.06.2007

View Postbulangiul, on Jul 4 2007, 12:18, said:

de ce nu iti notezi ideea pe care o ai.....te documentezi bine si te duci la TVR2 la acea emisiune, le spui problema si poate te ajuta.....depinde de cum le vin lor banii.....si nu cere prea mult ca nu le place......


PS: valabil pentru toti cei care au postat aici

catre moderatori: sper ca n-am facut reclama, doar e post public de televiziune
Aia de la tvr2 nu urmaresc altceva decat sa fure ideile altora de afaceri!!!
Aia sunt ultimii oameni la care eu unul as apela.Decat sa apelez la "ratonii" aia si sa le dau 95% ca atata cer iar tu sa faci totul, mai bine fac un credit ipotecar la o banca si sunt mult mai castigat!!!
Asta este cea mai buna solutie

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate