Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Terminator 4 (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Lemmy

Lemmy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 03.05.2004
http://www.imdb.com/title/tt0438488/
Se pare ca au inceput deja filmarile.

Dupa parerea mea, un Terminator fara Arnold nu e un Terminator.

Singura speranta ar fi ca de obicei Christian Bale stie sa-si aleaga scenariile si poate chiar o sa fie ceva de capul filmului astuia.

#2
Jackz0rN

Jackz0rN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 18.07.2007
Apai asa e naspa daca nu joaca Arnold...

#3
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Măcar joacă Christian Bale, unul dintre actorii tineri și buni.

#4
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Mdea... sper sa fie mai bun ca T3 (care mie mi-a lasat impresia de incropeala)

#5
ploiesteanu

ploiesteanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,591
  • Înscris: 02.10.2006
Terminator fara Swarti e ca Startrek fara Picard.  Au  imbatranit si ei, si nu prea vin multi din spate.:angry:

Edited by ploiesteanu, 02 June 2008 - 20:44.


#6
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
Si daca intra Arnold, iar nu e bine, ca e ca Rambo 5... too old...

#7
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Regizorul imi promite multe aberatii INcredibile...remember Charlie's Angels...
Shvarti nu isi are locul ca cica Terminatoru asta e cronologic inaintat fata de aparitia Terminatorului cu mutra de Arnold, modelul nu stiu care...sau asa am inteles.
Cum zice Lemmy, speranta sta in faptul ca Bale chiar isi alege scenariile cu atentie si asta sa mai ridice din calitatea filmului putin compromisa din cauza regiei puerile a lui McG...

#8
higheaven

higheaven

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 01.09.2005

View PostM0n0, on Jun 2 2008, 22:05, said:

cica Terminatoru asta e cronologic inaintat fata de aparitia Terminatorului cu mutra de Arnold, modelul nu stiu care...sau asa am inteles

T4 Plot: After Skynet has destroyed much of humanity in a nuclear holocaust, a group of survivors led by John Connor (Bale) struggles to keep the machines from finishing the job.

Skynet is an artificially intelligent computer network. Originally designed as a military defense system, "Skynet became self-aware at 2:14am EDT August 29, 1997." Shortly after achieving sentience, Skynet determines that all of humanity is a threat to its existence and begins the systematic extermination of mankind. In so doing, Skynet also sets in motion the future events that will result in it's own creation. Skynet, despite being largely unseen, is the primary antagonist of the Terminator series.

Sunt in stare astia sa le ameteasca cat pot de bine, doar, doar o mai iesi ceva gen T2. In loc sa se opreasca acolo.

#9
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 30.08.2003
ploiesteanu: Star Trek fara Picard? Sa vedem: din cca 600 de episoade TV Star Trek Picard cred ca apare in 176 ... Din 10 filme Star Trek pe marele ecran, Picard apare in 4, iar in 6 este echipajul original. Si oricum Picard e un caracter si Arnie e un actor. Nu se compara.

Referitor la T4: nu ma deranjeaza ca nu e Arnie, chiar e mai bine asa, daca luam in considerare ca T100 nu este un Terminator de prima generatie, iar dupa cum vad din actiune aici vom vedea prima generetie a Terminatorilor. Eu consider a fii un lucru bun acesta noua trilogie, nici T3 nu era chiar atat de rea cum zic unii. Okay ca nu se compara cu T2 insa dpdv ca film actiune/sci-fi era un film bun.

#10
Muttley_wr

Muttley_wr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.12.2005
Am si eu o problema. Cand aveau astia timp sa inventeze/descopere modalitatea de calatorie in timp? Ca de prin 1997 incolo bietii oameni cred ca se ascundeau de robotii ucigasi.

#11
Weaponspervert

Weaponspervert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.01.2007

View PostMuttley_wr, on Jun 3 2008, 10:27, said:

Am si eu o problema. Cand aveau astia timp sa inventeze/descopere modalitatea de calatorie in timp? Ca de prin 1997 incolo bietii oameni cred ca se ascundeau de robotii ucigasi.

Pai nu ei au descoperit-o, Skynet a inventat-o. Uite ce zice Reese in primu film:
"...it had no choice. The defensive grid was smashed. We'd taken the mainframes... We'd won.  Taking out Connor then would make no difference.  Skynet had to wipe out his entire existence.  We captured the lab complex.  Found the...whatever it was called...the time-displacement equipment. The Terminator had already gone through.  They sent two of us to intercept, then zeroed the whole place. Sumner didn't make it."

Edited by Weaponspervert, 03 June 2008 - 21:45.


#12
danut21

danut21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 971
  • Înscris: 30.12.2007

View PostMrMxyzptlk, on Jun 3 2008, 08:06, said:

ploiesteanu: Star Trek fara Picard? Sa vedem: din cca 600 de episoade TV Star Trek Picard cred ca apare in 176 ... Din 10 filme Star Trek pe marele ecran, Picard apare in 4, iar in 6 este echipajul original. Si oricum Picard e un caracter si Arnie e un actor. Nu se compara.

se refera la the next generation cel mai bun din serii ( au fost mai multe)

#13
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Nu va mai fi cu 'I'll be back' cu accent austriac? :sadwalk:

#14
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Urmariti serialul Terminator: The Sarah Conner Chronicles?
Acum e in pauza, au fost primele 9 episoade.

#15
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postmu_zz_i, on Jun 8 2008, 11:40, said:

Urmariti serialul Terminator: The Sarah Conner Chronicles?
Acum e in pauza, au fost primele 9 episoade.
Da, am vazut tot primu sezon. E interesant ca idee, doar ca e cam... fad; actiunea nu e chiar asa incitanta.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate