Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Yo-Yo

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
musicvicious

musicvicious

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2008
Pt cine nu stie ce e un yo-yo, click aici.
Am facut threadu asta pt ca la noi sporturile de genu asta nu sunt prea dezvoltate, sau cel putin nu stiu eu.
Intrebarea mea este, daca stie cineva vr-un magazin in bucuresti(de preferat) unde au astfel de yoyo(spinning). pe mine m-ar interesa in primul rand firul de la yoyo pt ca mie mi s`a rupt si am facut o comanda pe amazon, dar ajunge abia in o luna, doua.

multam

#2
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Asta e sport? Mai bine postai la cismigiu&co.

#3
musicvicious

musicvicious

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2008

 walking^human, on Jun 1 2008, 19:58, said:

Asta e sport? Mai bine postai la cismigiu&co.

se pare ca tu intelegi prin sport numa' fotbal. ca deh, asa e la romani. prostie peste prostie. te rog nu mai posta daca nu ai ceva interesant de zis

Edited by musicvicious, 01 June 2008 - 23:18.


#4
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007

 musicvicious, on Jun 2 2008, 00:16, said:

prostie peste prostie.
E bine ca te simti.


In mod surprinzator nu imi place si nu mi-a placut fotbalul niciodata.

si ca sa nu fiu offtopic complet http://www.fungift.r...02-c-258-p.html

Te rog sa ma scuzi, acum am dat pe wikipedia si intr-adevar, e sport, la rednecii aia supraponderali din florida :lol:

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/07/Us_yoyo_national_1a.jpg/509px-Us_yoyo_national_1a.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


ps: :roflmaofast:

Edited by walking^human, 03 June 2008 - 00:38.


#5
gevespe

gevespe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.06.2008
Caut si eu un yoyo de cateva zile bune si nu am gasit nimic in romania, decat pe fungift si nu cred ca sunt "profesionale". ca sa ma fac inteles as vrea un yoyo care se invarte si cand sfoara e la lungimea maxima, nu din acelea gen...jucarii . poate e cineva care cumpara din alte tari as fi interesat sa cumpar si eu vreo 2 bucati pana in 15 $ fiecare ( fara transport). va rog care gasiti magazin in romania ( mai ales in bucuresti) cu yoyouri gen : Duncan sau Proyo ajutati-ma.  :P :(  

Edited by gevespe, 03 June 2008 - 18:50.


#6
musicvicious

musicvicious

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2008
merci pt link, dar era vorba de ata pt yoyo, nu de yoyo`u ala de 3 lei

#7
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Da' dati pe google "comenzi ebay", gasiti un nene care aduce din state si luati ce vreti...

#8
KosmynC64

KosmynC64

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.08.2008
Daca se poate sa imi spuneti si mie un magazin online din Romania ca doresc si eu un Yo-Yo dar nu gasesc nici unde,pe fungift.ro zice ca am comanda sub 30Ron.
Am intrat pe pagina de la Duncan si am gasit un yo-yo bun dar costa cam 78 de dolari numai transportul si yo-yo-ul 4.99$(un Duncan Wheel).

PS:Nu cred ca sunt multi care practica asa ceva,cum nu cred ca cineva face cubing(Rubik's Cube)

#9
musicvicious

musicvicious

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 01.06.2008

 KosmynC64, on Aug 21 2008, 20:12, said:

Daca se poate sa imi spuneti si mie un magazin online din Romania ca doresc si eu un Yo-Yo dar nu gasesc nici unde,pe fungift.ro zice ca am comanda sub 30Ron.
Am intrat pe pagina de la Duncan si am gasit un yo-yo bun dar costa cam 78 de dolari numai transportul si yo-yo-ul 4.99$(un Duncan Wheel).

PS:Nu cred ca sunt multi care practica asa ceva,cum nu cred ca cineva face cubing(Rubik's Cube)


Uite pe linku asta: http://www.firetoys....gling/yoyo.html  ai yoyo`uri de la 10 Lire la 150 Lire iar si ate de schimb si tot ce iti doreste sufletelul, iar transportul este de numa aprox 6 lire. si ajunge cam in 2 sapt. e ok siteu am comandat si eu de pe el ate pt yoyo.

ps: fac si cubu rubik :P

#10
florinnitu

florinnitu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 25.03.2007
Din cate vad in Romania nu este nici un magazin care sa comercializeze yoyo profesionale.
Am cumparat si eu de pe fungift.ro varianta metalica de yoyo dar este destul de slaba. Nu-mi ramane decat sa fac comanda de afara dar din pacate inca nu am posibilitatea asta. Asa ca daca vreun posesor de yoyo profesionale citeste acest topic si are de vanzare este rugat sa ma contacteze pe privat sau pe mes la [email protected] .

#11
karja_up

karja_up

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.02.2007
salut , asta e singurul forum despre care am gasit ceva despre yo-yo in roamnia. eu am mai avut unul acum cativa ani , vreo7 cred , din germania , si tot acolo l-am uitat . pana astazi , cand am primit unul de ziua mea exact ca asta  http://ecx.images-am...L500_AA280_.jpg

cine are si e pasionat sa imi dea si mei ad pe mess [email protected]

momentat sunt in germania , intr-o saptamana sau 2 ma intorc in tara , daca vrea cineva pana atunci sa ii iau un yo-yo de aici sa ma contacteze.

#12
net2011

net2011

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.04.2011
Pentru cine cauta un magazin online de yoyo in Romania, ca sa nu stea sa comande din strainatate, sau un magazin de yoyo in Bucuresti, sa poata alege ce cumpara, incercati pe www.etoyshop.ro. Magazinul are si un show-room in centru , unde are multe modele de yo-yo pentru incepatori, nivel mediu si aansat, accesorii - snururi, ax, rulmenti, yoyo holder, diabolo  etc.

#13
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Salut,

Am cumparat pentru cel mic un Magic Yoyo K1 Unresponsive.
Problema este cand ajunge jos se invarte destul de mult timp dar nu il poti ridica sus.
M-a inebunit cel mic ca e defect Yoyo. :))
Eu nu ma pricep absolut deloc.
Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate