Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

TVR HD a reinceput transmisia test !

- - - - -
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
serbanik

serbanik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.06.2007
SALUT AM SI EU O INTREBARE,ca nu prea stiu puteti sa imi explicatii sau sa imi spuneti cum pot sa receptionez pro tv hd si tvr hd terestru si cum fac ce aparate imi trebuie? multumesc frumos...si daca receptia pro si tvrhd are legatura cu CATV

#38
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
Iti trebuie un tuner DVB-T care sa stie MPEG4/H264 (adica sa receptioneze si sa redea HD), o antena simpla, in V eventual, de camera, un cablu HDMI (poate vine cu receiverul) si bineinteles un televizor HD. Si rabdare.

#39
calinescubogdan

calinescubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
a fost codat incepand de astazi tvr hd pe eutelsat... asa ca sa traiasca cablul tv
singurii care se vor bucura de transmisia hd sunt cei din bucuresti pe dvb-t si cei care au achizitionat cartela viaccess tvr pentru receptia pe satelit

#40
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007
E culmea sa dai 10 euro pe luna ca sa vezi toata ziua buna ziua probe cu niste tesatoare si 2 meciuri pe saptamana! Si mai e culmea sa incepi sa transmiti HD cand nu are cine sa te vada (decat un numar simbolic de persoane), din cauza lipsei de pe piata a echipamentelor necesare (nu ca n-ar vrea lumea).

#41
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,075
  • Înscris: 29.04.2006
Nu e culmea deloc.
Cei 10 euro ii dai pentru celelalte programe din pachet.
Nu e culmea ca televiziunea romana a inceput sa emita atunci cand doar cativa locuitori ai tarii aveau televizoare sau auzisera despre asa ceva?

#42
calinescubogdan

calinescubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
ce vrei dom-le ... niste ...... traiasca tvr   :death:

#43
griegut

griegut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 20.09.2007

View PostZygoth, on Jun 9 2008, 15:37, said:

Nu e culmea deloc.
Cei 10 euro ii dai pentru celelalte programe din pachet.
Nu e culmea ca televiziunea romana a inceput sa emita atunci cand doar cativa locuitori ai tarii aveau televizoare sau auzisera despre asa ceva?


Ai dreptate. Numai la noi se poate intampla asa ceva.

#44
calinescubogdan

calinescubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
pentru cei care vor sa vada meciurile la euro 2008 in high-definition avem pe satelitul astra 19,2 e orf-hd care se decodeaza foarte usor :coolspeak:

#45
zildan

zildan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 961
  • Înscris: 09.03.2004
De unde stii :)))

#46
calinescubogdan

calinescubogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
stiu fiindca acolo am urmarit meciurile de cand a inceput euro2008 si de cand au codat nenorocitii de la tvr  hd-ul ala sacadat :))

#47
demon

demon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 24.02.2005
astazi v-a mers TVR HD? am schimbat tunerul si nu stiu daca e o problema de la el, sau de la transmisie... prind doar PROTV HD, TVR 1 si TVR 2

#48
mast

mast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.12.2007
Si-a revenit TVR HD? Aseara am montat receptor-ul DVB-t in TviX si nu am prins decat PRO TV HD, se intampla ceva cu TVR HD? sau nu-l pot prinde eu in Dr. Taberei?

#49
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008

View Postmast, on Feb 3 2009, 09:52, said:

Si-a revenit TVR HD? Aseara am montat receptor-ul DVB-t in TviX si nu am prins decat PRO TV HD, se intampla ceva cu TVR HD? sau nu-l pot prinde eu in Dr. Taberei?
In ultimile 2 saptamani am constatat o scadere serioasa a calitatii semnalului si fluctuatii constante. Ceva pare sa fie in neregula.

#50
mast

mast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.12.2007
Multumesc kayman. Am sa astept sa posteze cineva ca este sau nu in regule ca sa-i pot de research. Sa fiu sigur ca este de la ei si nu de la mine, deoarece ca antena am legat colectiva de la bloc iar la Pro Tv HD am semnal de 65-70%. Imi trebuie oare antena de camera?

#51
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008
eu am antena de camera cu amplificare si mergea bine, dar acum nu mai gasesc nici o pozitie in care sa prinda semnal maxim si stabil. totusi, spre deosebire de tine, eu prind tvr hd, doar ca e cu intreruperi.

Edited by kayman, 03 February 2009 - 21:23.


#52
mast

mast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.12.2007
Cat semnal ai pe protv HD?

#53
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 22.01.2008

View Postmast, on Feb 4 2009, 11:37, said:

Cat semnal ai pe protv HD?

am un sagem care imi masoara trei parametri:
- signal strength, care e cam pe la jumatate
- CBER care nu stiu ce e, dar se pare ca nu conteaza
- VBER care nu stiu ce e, dar se pare ca e cel mai important pt. o receptie fluida, fara intreruperi. Pe protv reusesc sa gasesc pozitii ale antenei, astfel incat acest semnal sa fie maxim si stabil. In cazul tvr, cum spuneam, nu mai depaseste 50% si fluctueaza tot timpul.

#54
mast

mast

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 01.12.2007
ok, merci, inseamna ca nu este de la antena ci de la ei, sau poate in cel mai rau caz POZITIA antenei dar pentru asta tre' sa ma sui pe bloc si nu prea ma lasa batranii din bloc sa umblu la antena

Edited by mast, 06 February 2009 - 08:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate