Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

munca in kuweit

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dannys_rose

dannys_rose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.05.2008
are cineva idee cum este atmosfera in kuweit, care sunt condiitile de munca acolo?stiam ca inainte era o tara cu un inalt risc de terorism.orice info astept plss..am un prieten care vrea sa plece sa lucreze acolo in dom constructiilor .

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Condițiile de muncă sunt foarte proaste, proaste, bune, sau foarte bune , nu ? :) depinde de calificarea fiecăruia și de job/funcție. Nu cred că există niciun pericol

#3
Smarty23

Smarty23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 29.12.2007

View Postdannys_rose, on May 28 2008, 10:54, said:

are cineva idee cum este atmosfera in kuweit, care sunt condiitile de munca acolo?stiam ca inainte era o tara cu un inalt risc de terorism.orice info astept plss..am un prieten care vrea sa plece sa lucreze acolo in dom constructiilor .

Ti-a plecat prietenul in Kuweit?In domeniul constructiilor ca simplu palmas ...sau ceva mai sus?La munca de jos nu sfatuiesc pe nimeni, sunt calduri f mari  vara mai ales pot ajunge la 50 grade...De ce e o tara cu inalt risc de terorism???Chiar nu am auzit nimic despre Kuweit de la terminarea razboiului nici debine nici de rau...dar e plin de americani acolo...
Angajarea e la o firma serioasa presupun...
Eu lucrez de cativa ani in domeniul petrochimiei in tari arabe si nu am nici o problema ... singura tara nesigura este Irak-ul, in rest nu e nici o problema...bineinteles sa iti faci treaba si sa fii serios...Aaaa..si fara alcool sau femei...poate camile :naughty: ...In unele tari se permite alcoolul pentru europeni...
Daca mai ai intrebari te astept.

#4
bugy_18

bugy_18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 07.03.2008
Buna ziua,

Am eu o intrebare. Ai cunostinta daca in GC lucreaza juristi/avocati romani angajati la firmele locale/nationale arabe?

Multumesc anticipat pentru raspuns.

#5
longmission

longmission

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.01.2009
Nu este chiar asa, trebuie ca tu singur sa te convingi nu din spusele si presupunerile celorlati.Sunt lucruri bune si rele in aceelasi timp peste tot in lume in orice tara.Sunt cateva forumuri din orient in care gasesti ceva informatii.Da serach

#6
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008
am un prieten bun din copilarie care a lucrat in kuveit.nu ai probleme  cu locuitorii de acolo, se poarta chiar foarte frumos cu strainii. bani nici nu iei multi nici putini. din ce am inteles americanii erau mai bine platiti si cei din domeniul medical. restul (exclus domeniul petrolier) mai slabut.plus de asta nici nu prea erau straini pe multe posturi. ideea e ca daca stai cuminte nu ai probleme, nici nu ai unde sa te distrezi, fetite nu gasesti:) doar bastinase de acolo care cica toate sunt dornice dar daca vrei sa ajungi intreg acas stai in banca ta

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate