Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

solutie de amplificare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
miggs

miggs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.05.2008
Salutare. Am doua incinte acustice construite ad-hoc ce contin fiecare doua speakere (legate in serie pentru a aduna 8 ohmi), primul de 60w max (nominal nu stiu, 88db/w/m, 100-18khz, 4 ohmi) iar cel de-al doilea, bi-cone (two way) 240w max (din care 120w nominal, 92db/w/m, 92-20khz, 4ohmi). In aceste boxe vreau sa dau semnal de la calculator, printr-un amplificator, doar ca nu stiu ce caracteristici ar trebui sa aiba acesta pentru ca nu sunt cunoscator in acest domeniu si nu doresc calitate ireprosabila, intrucat boxele sunt amplasate intr-un atelier zgomotos unde in general se asculta radio.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,278
  • Înscris: 08.12.2006
Orice amplificator până în 30-40 W, sau orice amplificator găsești, dar cu volumul proporțional cu puterea lui, de ex. dacă e de 60-80 W, ții volumul pe undeva între jumătate și trei sferturi.
Sau renunți la difuzorul mai mic, dacă găsești un amplificator care știe să meargă și cu 4 ohmi (majoritatea). În cazul ăsta poți folosi un amplificator mai mare, preferabil însă să nu depășești 100W.

#3
miggs

miggs

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 02.05.2008
Multumesc. Asta nu stiam -de cati w am nevoie, dar m-am lamurit acum si cred ca 40w isi vor servi bine scopul. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate