Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Albania

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
515 replies to this topic

#469
addi19710

addi19710

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2011
Aveti idee daca un copil de 13 ani care se intoarce acum din Albania,cu test facut valabil 72 de ore,va intra in carantina?Multumesc.

Edited by addi19710, 15 September 2021 - 18:13.


#470
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 04.02.2008

View Postaddi19710, on 15 septembrie 2021 - 18:12, said:

Aveti idee daca un copil de 13 ani care se intoarce acum din Albania,cu test facut valabil 72 de ore,va intra in carantina?Multumesc.
"Cei care călătoresc dintr-o ţară inclusă pe lista roşie nu intră în carantină dacă au certificat digital ce atestă vaccinarea sau trecerea prin boală. Cei cu certificat digital care atestă doar rezultatul negativ al unui test RT PCR intră în carantină.
Persoanele care vin dintr-o zonă galbenă sunt scutite de carantină dacă sunt vaccinate sau au un test PCR negativ, nu mai vechi de 72 de ore.
Sunt scutiţi de carantină copiii sub 6 ani şi cei cu vârste între 6 şi 16 ani, dacă au un test COVID negativ."

#471
addi19710

addi19710

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2011
Multumesc pentru confirmare,citisem asta inainte de plecare dar fiind plecat am auzit o gramada de alte pareri care ma bagasera in ceata.

#472
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.06.2007
https://www.impact.r...sti-376798.html

#473
alinteanu

alinteanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 02.06.2009
La ce liniste e pe topicul asta nu prea pare ca se inghesuie romanii in Albania. Eu vreau sa merg la inceput de Septembrie, asa ca pana atunci adun informatii despre cazari, drumuri obiective turistice etc.

#474
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
Se înghesuie dar sunt mai activi pe grupuri de F.book...:)

#475
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,234
  • Înscris: 07.02.2017

Albania, tara din afara UE cu plaje superbe și ape liniștite unde mănânci o ciorbă cu 3 euro: "Pare foarte faină după o săptămână"
https://m.ziare.com/...i-plaje-1750832

Edited by max_01, 18 July 2022 - 13:18.


#476
Adi_tms

Adi_tms

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2022
Salutare tuturor!
Aș avea câteva întrebări:
-Cum se prezinta statiunea Ksamil in septembrie?(pana cel tarziu 20 sept.)
-Am citit mai multe opinii legate de semnalul Vodafone GR in zona Sarande/Ksamil, e chiar asa de spectaculos semnalul la preturi de Romania(vorba vine), sau abia se prind 2 liniute?
-Ce alte statiuni albaneze recomandati pentru un concediu la mijlocul lunii septembrie?

Multumesc anticipat!

#477
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.06.2007
Am rezervare la Golem (la cativa km. sud de Durres), din 11 septembrie, la H. Ujvara 4x, cu 60 cu md. Booking-ul e anulabil gratuit pana în ziua sosirii la ora 16, (ciudat, n-am mai vazut asa ceva).
Posibil sa anulez in ultima zi daca prind ceva cu litoralul pentru toți si cu vaucere.
În Albania am mai fost la Durres, Vlora si la stațiunea Shengjin. Alta statiune mai mare este Velipoje. Mai sunt mai mici Orikum, Himare, Jale; Dhermi, Borsh, etc., le vezi cu Gmaps.
Semnalul la mobil nu m-a interesat, am folosit doar wireless la hotel.

#478
Adi_tms

Adi_tms

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2022
Multumesc pentru raspuns, @agp626 .
Am vizitat deja Golemul, Durresul si Velipoje, in ani diferiti, desigur, iar anul acesta mi-au "picat" ochii pe Ksamil( desi din Timisoara as putea ajunge aproape de insula Evia in acelasi timp, si mai putini km, dar evident, Grecia e de 2 ori mai scumpa), si din pricina apropierii de insula Corfu(trebuind sa dau aproape zilnic telefoane acasa pentru a verifica daca totul este in regula).

Ma voi uita si peste restul statiunilor mentionate de tine.

#479
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
Personal nu m-aș caza in Ksamil... un sat maaaare și înghesuit - cel puțin cât am văzut eu in 2015 - și de atunci se tot construieste. La nord de Saranda mai este și verdeață și munte și mai liniștită zona... Am stat în Himara dar dacă aș mai merge as alege ceva mai la sud... zona Qeparo-Lucove.

#480
Adi_tms

Adi_tms

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2022
Mulțumesc înca o dată pentru răspunsuri.
Mă interesează în principal zona de sud a Albaniei, deoarece am fost deja în centru și în nord.
M-am uitat deja peste câteva cazări în zona Ksamil-Sarande, precum și Vlora, săptămâna viitoare voi alege probabil un "câștigător", dacă nu intervin alte oferte "last-minute", desigur.

Sper doar că apa va fi încă potrivită pentru înotat, deoarece n-am fost niciodată așa de târziu în an într-un concediu la mare...

#481
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.06.2007
@adi_tms
La Sarande plaja e cu pietriș.
La Vlora am stat la H.Primavera

Attached Files



#482
Adi_tms

Adi_tms

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2022
Bună ziua!
Momentan sunt în Vlora(Zona plajei Vjeter, este OK), și aș dori să merg spre sud.
Întrebarea mea ar fi: Care stațiune mai are plaje cu nisip, în afara Ksamilului?
Respectiv, apa este rece, sau caldă în sud?(La Vlora mi se pare mai rece ca în Kassandra, de exemplu).

#483
dansysro

dansysro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,499
  • Înscris: 13.06.2005
Dhermi are nisip. Și plaja Jale la nord de Himara...
Și mai sunt și între Himara și Saranda dar nu mai știu exact care (Lukove, Borsh...)

Eu as merge la rând și aș căuta cazare unde-mi place...așa fac de obicei :)

Edited by dansysro, 09 September 2022 - 20:08.


#484
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.06.2007
Si la Orikum, 10 km sud se Vlore, plaja este cu nisip.

Attached Files



#485
Adi_tms

Adi_tms

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 20.01.2022
Bună dimineața!

Care ar fi supermarketul cu prețurile cele mai bune din Albania?

#486
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 617
  • Înscris: 15.06.2007
Golem-Mali I Robit, plaja.

Golem si Mali I Robit, faleza si hoteluri.

Attached Files


Edited by agp626, 18 September 2022 - 18:18.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate