Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ce muzica mai ascultati?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#19
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View PostFrom Nov 19 2008, 21:43:

Ice Cube - I Got My Locks On
Ice Cube - Get Money, Spend Money, No Money

Slabute piese...singurele care merita sa le asculti de pe Raw Footage, dupa parerea mea sunt :

04-Ice Cube-Gangsta Rap Made Me Do It
06-Ice Cube-Why Me
16-Ice Cube-Take Me Away
15-Ice Cube-Stand Tall



View PostGycuBrun, on Nov 26 2008, 16:08, said:

Am descoperit recent o trupa de hip hop francez care are cateva melodii foarte bune, in plus ca in deschiderea concertului Armada ( din CJ ) au pus o melodie de-a lor ... Este vorba de Supreme NTM ( sau NTM simplu ). Numele trupei vine de la 'Nique Ta Mere :)) O injuratura de mama bine-cunoscuta, in franceza.
Melodiile mele preferate de la NTM sunt Nique la police, La fievre, Pose ton gon si Saint Denis Style, nici celelalte nu sunt rele btw.

De la NTM imi plac cel mai mult : That's My People si Laisse pas trainer ton fils  :wub:

#20
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008

View PostGycuBrun, on Nov 26 2008, 16:08, said:

Am descoperit recent o trupa de hip hop francez care are cateva melodii foarte bune, in plus ca in deschiderea concertului Armada ( din CJ ) au pus o melodie de-a lor ... Este vorba de Supreme NTM ( sau NTM simplu ). Numele trupei vine de la 'Nique Ta Mere :)) O injuratura de mama bine-cunoscuta, in franceza.
Melodiile mele preferate de la NTM sunt Nique la police, La fievre, Pose ton gon si Saint Denis Style, nici celelalte nu sunt rele btw.
Sti franceza? Eu fac la scoala dar nu imi intra in cap (am luat 7 la testul de azi :(( ) si prin melodiile din limba franceza ma pierd uneori, insa am sa ii caut pe Youtube,


Quote

Slabute piese...singurele care merita sa le asculti de pe Raw Footage, dupa parerea mea sunt :

04-Ice Cube-Gangsta Rap Made Me Do It
06-Ice Cube-Why Me
16-Ice Cube-Take Me Away
15-Ice Cube-Stand Tall
Nu am tot albumul (il cam primesc de pe la prieteni :lol: ) si nu le stiu decat de pe Youtube pe majoritatea.

#21
cumihai

cumihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 26.11.2008
sa mai pun si eu numele la cateva melodii ascultate de mine:
young i ft lil b-all on my d**k
z-ro ft trae-who's the man
lil jon-da blow
lil jon-trow it up
lil wyte-oxy cotton
lil cuete-rain days
yo gotti-full time
cypress hill-busted in the hood

#22
GycuBrun

GycuBrun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 04.07.2007

View PostFrom Nov 26 2008, 17:38:

Sti franceza? Eu fac la scoala dar nu imi intra in cap (am luat 7 la testul de azi :(( ) si prin melodiile din limba franceza ma pierd uneori, insa am sa ii caut pe Youtube,

Stiu un pic de franceza, nu prea multa, daca ma uit la un text de exemplu cred ca pot reda in romaneste peste 80-90% ... De mine nu se prind regulile gramaticale, care sunt o gramada in franceza, numai daca le invat pe de rost, la fel si cu multe cuvinte.

Inapoi la topic, vreau sa va intreb daca voi ascultati artisti/MC locali ( de la voi din oras/sat/judet ).

#23
forever_yours

forever_yours

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 26.11.2008
House

#24
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008

View PostGycuBrun, on Nov 27 2008, 16:22, said:

Stiu un pic de franceza, nu prea multa, daca ma uit la un text de exemplu cred ca pot reda in romaneste peste 80-90% ... De mine nu se prind regulile gramaticale, care sunt o gramada in franceza, numai daca le invat pe de rost, la fel si cu multe cuvinte.

Inapoi la topic, vreau sa va intreb daca voi ascultati artisti/MC locali ( de la voi din oras/sat/judet ).
Ma refeream la faptul ca in timp ce asculti melodia iti dai seama de ce spun aia ca si cum ar fi in engleza. Eu de obicei ma pierd cand ascult pe cineva cantand sau vorbind rapid in limba franceza, ceea ce nu mi se intampla la engleza. Daca ma uit pe un text il traduc sau mai bine spus il inteleg, pentru ca nici de mine nu se prinde gramatica si traducerea va suna... cam rau. Cand o aud pe profa: "gramatica e usoara, logica". Unde vede ea logica nu stiu.

Acum ascult Ma Benz si imi place, dar imi trebuie versurile si eventual o traducere gata facuta in engleza, dar suna bine. Mai ales refrenul :lol:

Pai de pe la mine nu am pe cine asculta :(

#25
FLAVIUS1983

FLAVIUS1983

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.09.2011
Bad Meets Evil-Fast Lane
Eminem-No Love
Eminem-Like Toy Soldiers
Eminem-Not Afraid
Bruno Mars-The Lazy Song (imi place videoclipul)
Snoop Dogg-BooM
Akon-Smack That
Jay-Z-Numb Encore

:coolspeak:

#26
danctes

danctes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 08.02.2009
Omu Gnom, albumul nu uita sa nu uiti.

#27
Securistu

Securistu

    Masca din spatele chipului.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 23.03.2008
Am in winamp acum...Guess Who-tot mai sus, Specii-Usile, Doc-Rapcaitulare (mixtapeul), Deliric-ITP, DOC, Scapat de sub control, Cheloo-Cel care uraste, Underman-Eroism neautorizat, Omu Gnom-ai grija sa n-ai griji, Sisu-Temnita luminii, Raku-Emite semnale, CIA-7 Gloante, Kazi Ploae & Specii-Imperiul lianelor si Dj Undoo-ain't fast food music....

#28
gheruta1997

gheruta1997

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 21.08.2011
mai nou ascult:

Deliric1=inspectia tehnica periodica (album)

Parazitii=toate melodiile ;)  

:walkman: :band: :bandit: :bicycle:

#29
Ionutu2010

Ionutu2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 02.10.2010
The Notorious BIG - Big Poppa
The Notorious BIG - Juicy
Immortal Technique - Harlem Streets
Immortal Technique - Point of no return
Immortal Technique - Dance with the devil
DOC - Rapcapitulare
Ombladon - Condoleante
Ombladon - Lectii particulare
Masta Ace - Born To Roll
Wu-Tang Clan - C.R.E.A.M
Si multe altele.

#30
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
O trupa relativ necunoscuta , din pacate :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/yo-OfQ3VQWw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dany noob, 22 November 2012 - 17:50.


#31
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XExJYtfo5aQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by rola_ocb, 13 December 2012 - 01:23.


#32
IlumaIlum

IlumaIlum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 13.09.2012
african rap

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GWlNzUUf7yc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
djbooze

djbooze

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2013
Tech N9ne
Krizz Kaliko
Snow tha Product
Kottonmouth Kings
Twista
The Jokerr
Immortal Technique
Ice Cube
Eminem
Slaughterhouse
HH Romanesc
si mai is cv...

#34
daphunk

daphunk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.04.2011
check this shit out!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NpxqNx5AVhg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
MartinoDean

MartinoDean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 04.12.2012
Imi place cel mai mult pe piesa lui T-Pain, oricum piesa e bestiala Posted Image
Sper sa va placa! Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LefQdEMJP1I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by MartinoDean, 05 February 2013 - 15:02.


#36
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ruKZqegY6Oo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Frumoasa voce

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate