Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Music Channel.

- - - - -
  • Please log in to reply
306 replies to this topic

#235
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
La alea mai adaug și Deluxe Music, Folx TV, Deutsches Musik Fernsehen și chiar nu am nevoie de altceva :D

#236
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

Vizualizare mesajKalman2007, pe 03 iunie 2016 - 20:07, a scris:

La alea mai adaug și Deluxe Music, Folx TV, Deutsches Musik Fernsehen și chiar nu am nevoie de altceva Posted image

Trace Tropical Posted image

#237
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Eu cred ca voi n-ati vazut cu ce se ocupa canalele 4Fun... Cu audio exclusiv Dolby.


Personal, imi place ca au schimbat sigla, poate peste o luna-doua se va mai micsora putin, in rest, foarte greu ca sa ma uit pe canalele noastre de muzica, bine, pe petarda de Zu nici nu o am trecuta la favorite :))

#238
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Mult prea multă publicitate...

#239
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

Vizualizare mesajalfa_alfa, pe 08 iunie 2016 - 08:04, a scris:

Mult prea multă publicitate...

Aceeasi problema o am si eu, nu mai suport publicitatea.... si era ok daca era publicitate cu bun simt.. dar cand e vorba de vagin-candidoza, salam, constipatie, prostata, betivi care beau bere si voci de copii foarte enervante... nu mai zic ca atunci cand e publicitate pe orice post e data mai tare.. da-i si cauta telecomanda si abtine-te sa nu o izbești in televizor.

Pe departe cea mai chinuitoare publicitate era aceea cand s-a branduit Telekom-ul, mai țineți minte? Toooniiiightttttt, wee are youunggggggggg....... sa fac ceva pe reclama lor...

Edited by queron, 08 June 2016 - 11:14.


#240
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010
Am ascultat mai devreme piesa "Don't let me down" pe Music Channel, si mi-a placut mult cum se auzea (pe sistemul audio). Beleaua a fost ca dupa 2 minute, am ascultat aceeasi piesa pe canalul The Voice, si credeti-ma ca rupea bass-ul in doua, am ramas masca. Deci, pe scurt, se mai poate lucra putin la bass baieti? Deja se aude bine postul, dar nu mi-ar displace un bass mai puternic :D

#241
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Imi place schimbarea care s-a efectuat, dar ar fi bine daca s-ar putea reintroduce prezentarea pe scurt, inainte de publicitate, a urmatoarelor 4 melodii care urmeaza dupa reclame, in cadrul emisiunilor care permit acest lucru, nu si in cazul diferitelor topuri.

#242
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 03.12.2013
Momentan grafica a dispărut, doar sigla a rămas. Este cea veche, dar albă. Poate asta înseamnă că trec la cea nouă de tot.

#243
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Nu, tot tranziția dintre vechea și noua siglă rămâne. E o problemă veche de ani buni, se strică un server la un moment dat și rămâne doar sigla fixă pe ecran (se întâmpla și la MTV).

Edited by necolae, 18 July 2016 - 12:49.


#244
@ndy

@ndy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 10.01.2006
Emisiunea Today's Hitlist Top 10 repeta aceleasi melodii in aproape aceeasi ordine in fiecare seara de luni pana joi de la ora 22, lucru care nu imi place deloc; mai bine era inainte cand se difuzau Hot Hits, atunci nu erau repetate obsesiv exact aceleasi melodii.

Cum ramane cu ceea ce am scris cu ceva timp in urma?

Vizualizare mesaj@ndy, pe 13 iunie 2016 - 10:35, a scris:

[...] ar fi bine daca s-ar putea reintroduce prezentarea pe scurt, inainte de publicitate, a urmatoarelor 4 melodii care urmeaza dupa reclame, in cadrul emisiunilor care permit acest lucru, nu si in cazul diferitelor topuri.


#245
the the

the the

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 28.04.2005
Emisiunea are 30 min. si da tot ceea ce este cel mai rotit pe post in acel moment. Este topul rotatiilor zilnice ale Music Channel.

#246
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 03.12.2013
Foarte bune melodiile din acest Weekend Special pe Music Channel.
Recomand mai ales celor care voiau la Untold sau Summer Well și nu pot merge.

#247
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006

Vizualizare mesajthe the, pe 25 iulie 2016 - 16:18, a scris:

... da tot ceea ce este cel mai rotit pe post in acel moment. ....

Incredibil!!! Posted image

#248
ANDREiDOo

ANDREiDOo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 16.01.2011
Rebranding la Music Channel HU. Au adoptat varianta 2D a logo-ului deja existent, e bine că nu l-au schimbat și nici nu i-au modificat culoarea.

On-screen, parcă e puțin prea transparent, dar asta e tendința - sigle albe transparente. Felul cum sunt afișate melodiile seamănă cu cel pe care l-a avut varianta românească timp de un an (din iunie 2015 încolo).

Promo-urile seamănă cu cele pe care le are Music Channel RO din luna iunie - text încadrat într-un dreptunghi, sau înconjurat de colțuri. Se vede că au colaborat, așa cum au făcut-o și în trecut - ident-urile cu „Ajánló” și „Reklám” care erau până acum, erau cele pe care le-a adoptat varianta românească în septembrie 2011.

#249
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Arată mult mai ok decât la versiunea noastră https://1music.hu/

#250
RealZOD

RealZOD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,122
  • Înscris: 03.12.2013
Pot spune cu mana pe inima ca Music Channel are printre cele mai bune playlist-uri noaptea, insa nici ziua nu e prea rau.
Acesta este cel mai urmarit post muzical de mine si e mare pacat ca nu se transmite in HD.

#251
zappaf

zappaf

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 09.05.2006
Taraf TV are muzica mai buna si e HD,  Are playlist bun atat ziua cat si noaptea; 24/24, 7/7, 30/30 si 365/365.

#252
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016

Vizualizare mesajRealZOD, pe 26 iulie 2017 - 00:59, a scris:

Pot spune cu mana pe inima ca Music Channel are printre cele mai bune playlist-uri noaptea, insa nici ziua nu e prea rau.
Acesta este cel mai urmarit post muzical de mine si e mare pacat ca nu se transmite in HD.
Asta asa e dar ce sa te faci cu grafica aia care uneori se intinde pe tot ecranul?
Sigla aia clasica(nu aia scris simplu "MUSIC CHANNEL") ar mai trebui putin alungita, arata destul de urat asa patrata. Ar trebui ceva gen cum se vede pe un tv cu tub 4:3.

In celalalt colt cu emisiunile lor (Hot+Hits, 3play etc) ar trebui micsorat scrisul, arata destul de urat.
Ar trebui pusa o burtiera intr-un colt cu melodia similara VH1 si UTV

Cat despre HD Music Channel emite HD demult. Problema e la operatorii de cablu ca il preiau SD. Nici macar RDS nu-l are in HD care e actionar.

Vizualizare mesajzappaf, pe 26 iulie 2017 - 16:08, a scris:

Taraf TV are muzica mai buna si e HD,  Are playlist bun atat ziua cat si noaptea; 24/24, 7/7, 30/30 si 365/365.
:lol:
Chiar m-ai facut sa rad! :lol:  Bravo tie! ;)
Acum spune-le oamenilor ca glumesti totusi! :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate