Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Cum le pun?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Am 2 boxe Radiotehnika S-30 30 w fiecare. Cum le pot pune in functiune si sa ascult muzica de pe PC?

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ai amplificator/magnetofon/pickup pt ele?
daca ai doar boxele trebuie sa iei un amplifcator.

#3
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007

 undercoverbrother, on May 25 2008, 10:47, said:

ai amplificator/magnetofon/pickup pt ele?
daca ai doar boxele trebuie sa iei un amplifcator.
Am magnetofon dar cum il conectez la PC. Merge?

#4
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
trebuie sa aiba o intrare PHONO sau AUX sau cum s-o numi
iesirea pe jack mic din PC si in intrarea de magneton/pickup sau ce ai pe care o sa ai cel mai probail o mufa d'aia veche cu pini(imi scapa denumirea)

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,381
  • Înscris: 08.12.2006
Da, pe undeva trebuie să aibă o intrare, ar trebui să scrie Audio in, sau aux in, sau line in, sau tape in, dar NU phono in, pentru acea intrare semnalul audio din placa de sunet a calculatorului e prea puternic.
Mufa e foarte probabil DIN mamă, cu 5 pini, vei avea nevoie de un cablu cu jack mic la un capăt (cel dinspre calculator) și mufă DIN tată cu 5 pini la capătul dinspre magnetofon.

#6
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
merge brici. fa o poza cu intrarile/iesirile alea rotunde cu multe gauri. nu cred ca scrie ceva pe ele. mai degraba sunt simboluri.
iti spun mai departe ce si cum.
fa o poza si cu fata mag.

Edited by undercoverbrother, 28 May 2008 - 09:44.


#7
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Ok.Am niste mufa in spatele magnetofonului.Dar unde gasesc cablu.IN spate la magnetofon am niste mufe care seamana cu cele de tastatura..

#8
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,381
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă seamănă cu cele din atașament (scuze da nu am o imagine mai clară) atunci îți trebuie un cablu cu jack stereo de 3,5 la un capăt (presupun că ai placă de sunet obișnuită, cu ieșiri jack mic) și mufă DIN cu 5 pini la celălalt capăt. Sunt destul de dificil de găsit, nu prea se mai folosesc mufe DIN, de fapt nici nu știu dacă vei găsi jack 3,5 to DIN pe la vreun magazin în .ro
De arătat arată cam ca în al doilea atașament. Mufă DIN cu 5 pini se mai găsește, se folosește la cabluri midi, și orice nene cu un pistol de lipit poate să-ți facă un cablu, pinii se conectează: 1 și 4 audio in (corespund cu vârful și inelul la jack), 2-masă (dacă țin eu bine minte, nu garantez). Găsești mufa responsabilă cu intrarea după simbol, sunt destul de sugestive (cred că e un cerculeț cu o săgeată care intră în el).

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate