Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

ce reclame mai sunt bune

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
salut

Vreu sa va intreb si io ce reclame mai sunt bune pt site-urile din romania in afara de neogene si google adSense..? Daca aveti putin timp ...ca decat sa caut peste tot si sa gasesc unele ca r enu platesc sau care te fura mai bine va intreb pe voi cei care ati fost si platiti. ms

#2
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
nu sunt alte reclame romnesti ? pt site-uri in .ro sau nu vrea nimeni sa raspuna pe aici ?:)

#3
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
www.vivi.ro/publicitate

tipul asta are o analiza a retelelor de ads din romania!

#4
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
boom.ro se merita cat platesteo pe clik? ai voie cu reclama de la neogene ..boom si google AdSense pe site ? se merita sa ai 3 firme de reclame pe site? astept raspunsuri ..ms

#5
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Din cate stiu reclama la boom (si la agentiile mari) este CPM (cost pe mia de afisari) si nu CPC (cost pe click). De asemena nu prea accepta ei orice site, deci nu prea iti face mari sperante ca or sa te accepte. Bine, acuma depinde ce site ai (nisa si nr. vizitatorilor).

Neogen + Adsense respecta tos-ul (cu conditia ca reclamele sa aiba culori diferite), dar nu stiu daca si reclamele de la 3 firme sa mearga deodata (oricum ar fi cam plina pagina de reclame in acest caz).

#6
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
aha ..api de acceptat cred ca ma acepta pt ca am 3000/unici si destule afisari .....iar cu 3 reclama asta vroaim  sa vad  care e mai buna ..sa ma axez doar pe una ..sau 2...dar care plateste mai bine ...ca la negene merge cam greu ..si acum am si negone si adsense pe site .... cate plateste la 1000 de afisari ? sau cum ..:D

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Nu ai un site atractiv pentru Boom. Nu te supara, dar ei au un target si nu te incadrezi in acel target al lor ca profil de site...nu e chiar ca la adsense unde poti pune ads pe orice tip de site :)

Edited by lord_ice, 02 June 2008 - 19:20.


#8
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
ok..doar eram curios cat platesc pe clik..sau pe mia de afisari ....sau cum o platit..ca poate pe vitor ma axez pe alceva si sa nau mai ma incruc cu neogene si altele ..

#9
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Tot ce stiu, este ca la Boom un advertiser plateste minim 500 de euro per campanie, sau asa era ultima data cand am colaborat pentru un client...poate s-au mai schimbat lucrurile de atunci.

#10
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
pe capanie ? adica ? cate dureaza o capanie ? sau cate afisari trebuie sa aiba o campanie:D

#11
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Pai depinde...500 e valoare initiala per campanie, campania dureaza pana ajungi le 0 de obicei :) Ti se scade din acest credit initial...nu mai stiu exact, nu-s la zi cu advertisingul din Romania.
Poate posteaza cineva care s-a interesat/folosit recent....dar...luki, de ce nu le dai un mail? :) Nimeni nu stie mai bine ca ei!

#12
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
okk...ms pt raspuns lord...

  mai astept si pe alti care folosesc sau au folosit boom sa ne suma si noua cum sta treaba cu ei ..sau sa ne spuna cum zice si topicu ce reclama mai sunt bune pt site-uri din romania .ro si daca l folosesc cum merge cu ele se merita..? in afara de neogene si adsense ..

#13
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
De pe vivi.ro/publicitate/index.php?c=estimari poti vedea ca ratecard-urile (plata pe 1000 afisari) sunt cam de 10 euro. Deci, un advertiser trebuie sa plateasca in medie cam 10 euro pe 1000 afisari. De aici banuiesc ca tu (publisherul) vei primi cam 2 - 3 euro/1000 afisari.

Oricum daca vrei sa iti inscrii site-ul acela cu id-uri sunt sanse foarte mici ca sa te accepte.

#14
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Da, infime, dar nu ai citit? Are alt site in plan...ceea ce e bine, pleci de la gainarii (sa nu te superi luki) si ajungi mai sus, din ce in ce mai sus...asta e drumul normal..nimeni nu s-a nascut patron de facebook....:)
Din pacate, ti se impune un minim de 3000 unici pe zi parca (repet, vb din trecut)....iar la un site nou nu ajungi la suma asta in cateva zile...

Edited by lord_ice, 03 June 2008 - 13:10.


#15
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
nu ma supar:) dar toti plecam de undeva nu ? doar nu iti faci un site direct cu 20 k din prima:)...incepi incet incet..:D Si speri ca pana la urma ajungi undeva:)

#16
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Exact.

#17
vasilesq

vasilesq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 13.03.2008
uite ce am gasit pe situl lor pe pagina de inscrieri.

Quote

Daca ai un site, cu minim 500 de vizitatori unici/zi, atunci inscrie-l in reteaua Boom pentru a beneficia si tu de reclama platita.


#18
LuKian23

LuKian23

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 445
  • Înscris: 22.11.2007
aia am  vazut si io dar ..am vreo 3000 eu..dar degeaba ai peste 500 ..trebuie sa ai un site- care sa il acepte ei ..io stiu nu acepta ori ce site-uri ..ori cum am sa incerc si io la ei ..dar nu acum ca mai am de aranjat putin site-ul ca vreu sa schimb scriptu si apoi incerc sa vedem daca ma acepta ..ori cum astept si alte pareri despre alte reclame care sunt din romaia .ro

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate