Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Parma - Steaua 1-0

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Iedu,
Normal ca nu era fraier sa spuna, el mi-a spus doar mie, iar eu in dorinta de a ajuta mai multi oameni am facut public acest lucru.

Daca voi sinteti reticenti cind vi se face un favor si nu stiti sa apreciati cind sinteti ajutati, e alta poveste...

rudy,
Ai mare dreptate...
Vezi cum a jucat Steaua inainte de meciul cu Besiktas si vezi cum a jucat cu turcii, parca e alta echipa, nu ?

Exact ce spuneam eu, adevaratii profesionisti isi tin atuurile in mineca, nu le arunca ca gutanii pe masa chiar de la inceput.

#20
tra_k

tra_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2004

burvi2001, pe Nov 29 2004, 13:50, a scris:

Steaua va cistiga la Bilbao cu 2-0...

<{POST_SNAPBACK}>


doar pentru statistica.

no comment!

#21
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
tra_k daca te uiti mai sus o sa vezi si o logica, poate ca el stia ca steaua pierde din moment ce a zis ca un prieten de la o casa de pariuri => cum am zis si mai sus a fost o imbraligare :D

#22
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Ce spuneai rudy ?

#23
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Bilbao - Steaua: 0-2
Bravo Burvi, asa cum ai spus, ai intodeauna dreptate...  :D

#24
tra_k

tra_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2004

NostraDamnUs, pe Dec 2 2004, 16:57, a scris:

Bilbao - Steaua: 0-2
Bravo Burvi, asa cum ai spus, ai intodeauna dreptate...  :D

<{POST_SNAPBACK}>


Am atras atentia asupra a doua previziuni recente ale lui burvi. Scorul de la Bilbao nu-a fost sa fie (dar cu echipa completa, mai stii?).

In schimb, cea cu calificarea Stelei a comis-o. Si era cam singur cand sustinea ca Steaua se va califica.


@burvi

astept sa vad loto, si sunt convins ca ai avut dreptate.

#25
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
trak,
Apreciez cind cineva stie sa citeasca printre rinduri si sa extraga esentialul.

Cit despre loto, nu uita, se cistiga inainte de turul 2...


Nostradame,
Nici macar stramosul tau nu a dat vreo previziune corecta, totul e interpretabil, ce pretentii aveai de la mine ?

Cind eu spuneam ca Steaua se califica, imediat dupa infringerea cu Parma, de fapt chiar dupa tragerea la sorti, toti rideau...

Acum se bucura de calificare in care nici ei nu credeau...
Asta nu-mi place mie la ipocriti...

#26
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002

burvi2001, pe Dec 2 2004, 17:19, a scris:

trak,
Apreciez cind cineva stie sa citeasca printre rinduri si sa extraga esentialul.

Cit despre loto, nu uita, se cistiga inainte de turul 2...
Nostradame,
Nici macar stramosul tau nu a dat vreo previziune corecta, totul e interpretabil, ce pretentii aveai de la mine ?

Cind eu spuneam ca Steaua se califica, imediat dupa infringerea cu Parma, de fapt chiar dupa tragerea la sorti, toti rideau...

Acum se bucura de calificare in care nici ei nu credeau...
Asta nu-mi place mie la ipocriti...

<{POST_SNAPBACK}>


Burvi,
N-am pretentii, am consemnat doar...  :)

Eu nu pot sa zic ca sar in sus de bucurie... ma bucur pentru stelisti, dar la cate belele ne-au adus fotbalistii nostri anul asta, mi-a cam pierit pofta de focuri de artificii...

Ma pastrez pentru primavara, cand va ajunge Steaua in semifinale...  :coolspeak:

#27
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Burvi, scuza-mi te rog raspunsul intarziat, dar m-am luat cu altele...Raman la aceeasi parere si anume ca jocul Stelei este foarte slab si numai jocul rezultatelor a facut sa intram in primavara europeana. Sincer sa fiu, dupa prima repriza in care imi venea sa sparg televizorul de ciuda ca suntem incapabili sa ajungem macar o data in careul lor de 16 m, am renuntat si am urmarit circul electoral. Am aflat apoi ca in repriza a doua au mai miscat ceva-ceva, dar orice mi-ai spune, Steaua actuala nu are "fata" de mare echipa. Sa vedem ce mai aduce Gigi in iarna si mai vorbim. Dar atat timp cat unii titulari de drept dezamagesc meci de meci (Munteanu inoata pe teren, incetinind jocul la mijlocul terenului, Neaga se tine doar de artificii si teatru ieftin, oferind 90% din mingi adversarului, Ghionea este de o nesiguranta dezarmanta) e greu, tare greu...

#28
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

rudy, pe Dec 3 2004, 10:58, a scris:

Burvi, scuza-...

<{POST_SNAPBACK}>


rudy,
Accept scuzele, oricare ar fi ele...
Dar te-as ruga sa iti aduci aminte ce spuneam eu despre jocul Stelei : avind antrenor italian, nu trebuie sa asteptam joc frumos, ci rezultate.

Asa ca dorinta ta de a juca frumos este buna, o inteleg, dar eu prefer rezultatele.

Mai ales ca Borcea a afirmat ca ar trebui sa lase ciocul mai mic cind e vorba de Steaua.

A inteles si el ca faima si valoarea vin din cupele europene nu din cistigarea a tot ce se poate pe plan intern.

Ii asteptam la anul sa arate ce pot.

#29
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Burvi, nu e asta spiritul Stelei!
Iar daca sacrificam complet spectacolul pentru niste rezultate obtinute cu multa sansa, eu unul ma lipsesc de un astfel de fotbal!
Cu ce amintiri vei ramane tu peste ani de la o astfel de calificare? In nici un caz cu secvente din jocul stelistilor!

#30
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Daca tu crezi ca peste ani si ani ramine vreo amintire despre maniera de joc, te inseli.

Ce stii tu despre jocul frumos al Stelei '86 sint mituri inventate de ziaristii care habar n-au de fotbal.

Unde ne indreptam cu aceasta discutie ?
Deocamdata Steaua a fost foarte spectaculoasa in unele momente la Bilbao...

Si chiar tu ai spus ca n-ai vazut decit prima repriza, asa ca nu poti sa ai o parere decit subiectiva....

#31
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Trebuie sa-ti spun ca te inseli, in '86 aveam o oarecare varsta ce-mi permitea sa inteleg bine fotbalul si sa-mi formez singur o parere despre acea echipa a Stelei, care practica un joc ofensiv, spectaculos, chiar daca in finala cu Barca a fost mai retinuta.
Si mi-au ramas intiparite in minte din acele vremuri imagini cu faze spectaculoase in lipsa carora as putea pune performanta Stelei doar pe sansa de a fi jucat cu echipe de mana a doua exceptand finala cu Barcelona.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate