Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Parma - Steaua 1-0

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Dupa meciul cu Standard, cand majoritatea ridicau in slavi performanta Stelei, mi-am ingaduit sa critic nitel jocul alor nostri:
QUOTE(rudy @ Oct 22 2004, 08:10)
Sunt fericit ca Steaua a castigat, dar sa fim seriosi, jocul Stelei lasa mult de dorit: prea lent, preluari greoaie, stangacii repetate in aparare. Nu prea seamana a joc modern. Daca tot ne laudam ca avem jucatori tehnici, sa-si demonstreze tehnica in regim de forta si viteza, fiindca altfel norocul nu-ti va impinge de fiecare data mingea in poarta.

Acum, dupa acest meci rusinos contra rezervelor unei candidate la retrogradare, fie ea si din Italia, astept comentariile celor ce s-au entuziasmat peste masura dupa meciul cu belgienii si chiar al lui Burvi, cel care sustinea ceva  de genul ca ai nostri, baieti inteligenti, n-au vrut sa arate tot ce sunt in stare in jocul cu Standard. Burvi, probabil ca si acum au adoptat aceeasi tactica, ca-i asteapta meciul cu Besiktas-ul, nu? ;)

#2
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
rudy,
Pina una alta, Steaua este in grafic...

Imediat dupa tragerea la sorti, sint sigur ca nici tu nu te gindeai ca Steaua ar lua puncte de la Parma...

Cit despre joc in viteza, mai e de munca si nu din partea antrenorului, ca nu joaca el...
Stai sa vina iarna, sa-i duca Zenga la munte si sa-i puna sa zburde pe coclauri...

Jucatorii sint aia pe care i-a ales Piturca, nu ai ce sa-i reprosezi lui Zenga, care a reusit in buna parte sa le schimbe mentalitatea de barbugii pe care le-o insuflase Piturca...

Cred ca nu e nevoie sa adaug ca Steaua se astepta sa piarda, ei au fost in excursie, vezi nevestele...

Cit despre calificare, sa nu ne grabim... mai sint meciuri...

Care sint criteriile de calificare in caz de egalitate, stie cineva ?

Sa zicem ca toate echipele cistiga meciurile de acasa cu 2-0...

#3
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Burvi, eu nu vorbesc de grafic, de sanse de calificare, ci vreau sa subliniez jocul batranesc al Stelei, fara pic de nerv si de o tehnicitate indoielnica. Nu sunt stelist, dar ca roman mi-a fost rusine de fotbalul pe care l-a practicat Steaua!

#4
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Nici un meci nu seamana cu altul. Dupa ce a surclasat Nationalul, Steaua s-a vazut la randul ei umilita de modesta echipa de rezerve a Parmei.

Si Zenga este intr-o mare masura vinovat. El ar trebui sa vada pe ce posturi dau jucatorii cel mai bun randament si sa nu-l mai puna pe Neaga pe stanga sau pe alte posturi unde nu se simte bine. Cat despre tactica adoptata, apara-te si poate iese ceva, tin sa spun ca este una foarte proasta. Din pacate nu o vom mai vedea pe acea Steaua brilianta a lui PITURCA ce facea un neverosimil 8-1 in deplasare impotriva unei echipe aflata in forma maxima
.

#5
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Pt necunoscatori e vb de Poli Timisoara...
Oricum daca e sa fim realisti, Steaua e singura vinovata, pt ca s-a dus "sa nu piarda"- urasc expresia asta, pt ca de fiecare data cand iti doresti putin nu obtii nimic. S-a vazut ca atunci cand au jucat dezinvolt si cu incredere (cu Nationalul) au invins la scor si au facut spectacol. Daca ar fi avut aceeasi idee de joc si la parma...aproape sigur si-ar fi realizat maretul obiectiv "sa nu piarda".
Totusi e singura echipa romaneasca ramasa in Europa..

#6
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Cind o sa incetati sa priviti lucrurile cu ochii unor naivi ?
Sint sigur ca aceste puncte de vedere, au radacini in ideile comentatorilor si ziaristilor tineri, care umplu ziarele cu prostii teoretice si de la care invata copiii in mod gresit.

Mai bine ati lua niste manuale scrise de oameni de fotbal, puteti sa incepeti cu cele de la noi, chiar si Eugen Barbu a scris citeva.
Daca vi se par invechite, cu toate ca si acum se foloseste "lacatul" inventat de Herrera, la mai toate echipele... cautati cartea lui Gullit, sau Trappatoni.
Se mai foloseste si apararea in linie, cu 3 fundasi, lucru pus in practica pentru prima oara de Viorel Mateianu...

Asa ca nu e vorba de invechire in jocul Stelei, ci de lipsa de profesionalism.
Jucatorii sint asa cum sint, nu poti sa le ceri sa joace din prima, pentru ca nu pot.

Cit despre strategia de a te apara e cea mai buna in zilele noastre, a demonstrat-o chiar Parma in meciul Stelei...
Eu n-am vazut sa atace cu toate liniile pe toate partile, era doar Macaroana care presa cum n-am mai vazut de pe vremea lui Gerd Muller...
Ala o sa ajunga la anul in Nationala Italiei...

Orice echipa, chiar si Brazilia, intii pune la punct apararea, apoi se gindeste la atac.


alien,
Modesta echipa de rezerve a Parmei, se poate bate cu succes la titlu in Romania...
Faptul ca Steaua a batut Nationalul, nu spune mare lucru... nu va imbatati cu apa rece.
Nationalul o sa mai piarda si de la alte echipe, mult mai slabe...

Retineti doar atit, ca sa cistigi un meci, trebuie sa nu iei gol in primul rind.
Pe urma, norocul e important.

#7
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002

burvi2001, pe Nov 5 2004, 08:24, a scris:

rudy,
Pina una alta, Steaua este in grafic...
...

Cit despre calificare, sa nu ne grabim... mai sint meciuri...

<{POST_SNAPBACK}>


Exact ce spuneam, rudy, sau ai amutit ?

alien, tu ce mai spui?
Recunosti ca am fost singurul de pe acest forum care am avut o viziune clara si realista, chiar daca am stat in picioare impotriva majoritatii ?

Data viitoare sa ascultati la ce spun eu, ca peste citeva sute de ani, cuvintele mele vor fi Biblie pentru altii...

Cred ca ati notat ce am spus ieri despre Piturca, ca nu va fi antrenor la Nationala, cine n-a notat, sa vina la mine pe arie...

#8
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
bravo nostradamus...aaa...burvi2001...esti bun  :coolspeak:

cat despre meciul cu Parma...mi se pare un gust amar acum dupa ce am vazut in meciul cu Besiktas! Puteam sa avem 9 puncte si...si...si...ii priveam de sus pe toti :P Oricum, sa privim partea buna a lucrurilor, probabil daca invingeam la Parma, alta era situatia in meciul de ieri seara.

#9
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Partea buna este ca Steaua are 6 puncte si ar insemna ca alte 3 echipe din grupa sa faca cel putin 7 puncte...
Asa ca mie mi se pare ca Steaua e in proportie de 80 % calificata...

In caz de egalitate la 6 puncte, Steaua are un avans de 4 goluri fata de urmatoarea, ceea ce ar insemna sa piarda cu peste 3 goluri, ori sa cistige Besiktas cu 2-0... sau Standard cu 3-0

#10
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
PS

Reko,
acum sint in culmea bucuriei, dar cind o sa-mi treaca euforia ma voi ocupa de tine personal, nu stiu cum indraznesti sa vorbesti cu mine cu un asemenea ton...

In schimb, imi place semnatura ta, se potriveste perfect cu mine...

#11
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Daca facem un egal la Bilbao...suntem calificati 100%

burvi2001 mersi pentru apreciere ;). In schimb, scuze daca te-am suparat cu ceva, a fost o gluma nevinovata  :notangel: . ;)

#12
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
reko,
No problem, apreciez glumele...

Steaua va cistiga la Bilbao cu 2-0...

#13
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

burvi2001, pe Nov 29 2004, 13:50, a scris:

reko,
No problem, apreciez glumele...

Steaua va cistiga la Bilbao cu 2-0...

<{POST_SNAPBACK}>


ok

sa speram ca ai dreptate...bilbao trece printr-o perioada mai proasta ;)

#14
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Am crezut ca stii ca eu am aproape intotdeauna dreptate.

Scorul l-am aflat de la un prieten care conduce o mare casa de pariuri online...

#15
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
lol :P

referitor la prietenul tau...nu vad logica. Daca conduce casa de pariuri ... inseamna ca stie scorul final ?  :huh:

#16
burvi2001

burvi2001

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,055
  • Înscris: 09.04.2002
Exact...
Are si el sursele lui care i-au garantat rezultatul final...

La urma urmei, citi oameni cunosti tu care ar fi dornici sa-si puna banii pe victoria Stelei ?

#17
Iedu

Iedu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 07.12.2002
Ahem. Mai burvi, pai ala sa fie asa fraier si sa spuna rezultatu corect? No, io cred ca e o chestie la mijloc si ala te-a mintit ca sa faca mai multi bani ;)

#18
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
Mai baieti, sa dea Domnu' sa scoata Steaua un egal la Bilbao, dar la cum joaca tare ma indoiesc. In fond, stiti povestea cu ulciorul..., iar Steaua nu putem spune ca n-a avut noroc si cu Standard si cu Besiktas. Iar despre forma slaba a lui Bilbao, vedeti va rog ce a facut sambata; ca de forma Stelei ne-am mai convins si ieri inca o data. Dar asta nu se pune, nu-i asa burvi, ca doar nu era sa-si divulge noile scheme de joc in fata reprezentantilor lui Bilbao :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate