Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Mio MOOV series

- - - - -
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#73
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
va rog frumos datimi o adresa pentru miomap ca nu am si cum o pun pe deviceul mio c320?

#74
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsupernov, on Jan 28 2009, 18:29, said:

va rog frumos datimi o adresa pentru miomap ca nu am si cum o pun pe deviceul mio c320?

de ce nu intri pe site-ul Mio?
http://www.mio-tech....w-downloads.php

#75
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
am citit pe mai multe siteuri si mam cam prins cat de cat cum sta treaba cu mio c320 dar un lucru imi este neclar,unde pun My Flash disk,si ce foldere trebuiesc incadrate in acesta din urma?va multumesc la toti cei care m-au ajutat si indrumat!

#76
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsupernov, on Jan 30 2009, 15:18, said:

am citit pe mai multe siteuri si mam cam prins cat de cat cum sta treaba cu mio c320 dar un lucru imi este neclar,unde pun My Flash disk,si ce foldere trebuiesc incadrate in acesta din urma?va multumesc la toti cei care m-au ajutat si indrumat!

nu ai unde sa pui "My Flash Disk" ca e deja pus de fabrica ;)
ce apare atunci cind conectezi aparatul la PC este flashul, iar structura o ai in fotografie!

Attached File  flash320.jpg   4.85K   120 downloads

Edited by cristian11, 30 January 2009 - 17:59.


#77
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
aveti dreptate!eu am gasit pe net un program de deblocare pentru mio c320,care are o structura cam asa:My Flash disk/miomap,ofice,tcpmp,utils,font,filemance.de acesta va intrbam eu!oricum va multumesc din suflet


si nu stiu ce pot face cu el!

#78
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postsupernov, on Jan 30 2009, 19:19, said:

..care are o structura cam asa:My Flash disk/miomap,ofice,tcpmp,utils,font,filemance.

nu te juca, pentru ca risti sa-l strici!
cauta mai bine un kitt de Miomap "doftoricit" si pune-l in locul celui original;
astfel vei putea folosi orice harta pentru Miomap v3.3.
si daca totusi "te maninca", citeste temeinic tot ce gasesti referitor la deblocare si de abia dupa aceea incearca sa aplici;
daca dobindesti cunostinte, se pot pune o multime de aplicatii pe aceste aparate.

Edited by cristian11, 30 January 2009 - 19:55.


#79
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
ok am inteles,tin cont de sfatul dumneavoastra si las aparatul cu softul original.merci mult pentru ca mi-ati raspuns.

#80
jeepers

jeepers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 30.07.2006
Unde ai gasit progamul de deblocare pt c320 cu acea structura a fisierelor.ms

#81
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
nu mai stiu sigur dar daca imi dati o adresa de mess sau un email si vil trimit!mult noroc!

#82
Kpkna

Kpkna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.05.2007
salut, i need help...

am primit un Mio Moov 200 cu niste harti ciudate, de undeva din vestul europei. Se poate trece la igo? nu conteaza versiunea. Daca da puteti sa imi ziceti si mie cam  cum se face acest lucru? nu imi trebuie sa decat softul de navigatie nimic altceva, mp3 player nu filme....

Multumesc

#83
birlic80

birlic80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.03.2007
salut, am un mio moov 500 si avea doar europa de vest iar cea de est cu hartile nedeblocate.am cumparat de pe site de la mio ( 50 euro) codul de activare si acum vad ca harta romaniei are 400kb si nu imi arata nici o strada doar pot pune orasele mari fara strazi.va rog mult sa ma ajutati cee pot face_ de unde iau harta romaniei ca licenta am cumparat/o

#84
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View Postbirlic80, on Feb 25 2009, 17:25, said:

salut, am un mio moov 500 si avea doar europa de vest iar cea de est cu hartile nedeblocate.am cumparat de pe site de la mio ( 50 euro) codul de activare si acum vad ca harta romaniei are 400kb si nu imi arata nici o strada doar pot pune orasele mari fara strazi.va rog mult sa ma ajutati cee pot face_ de unde iau harta romaniei ca licenta am cumparat/o

licenta este DOAR pentru harta pe care o ai si care este "subtire" pt. RO (probabil Navteq Q2);
asa ca nu poti pune o harta detaliata pe aceasta licenta!

#85
birlic80

birlic80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.03.2007

View Postcristian11, on Feb 25 2009, 21:22, said:

licenta este DOAR pentru harta pe care o ai si care este "subtire" pt. RO (probabil Navteq Q2);
asa ca nu poti pune o harta detaliata pe aceasta licenta!
ce prost am fost ca am cumparat licenta cu  tarile din est nu am nevoie decat de romania dar o sa ma cert cu astia de la mio ca ei au zis sa cumpar codul de pe net. de unde pot cumpara harta romaniei detaliata sau pe naspa si sa mearga pe mio moov 500 care foloseste harta de suncart sau teleatlas mama dracu sa ii ia ca nu mai inteleg nimic cu noua lor alianta.am platit 250 euro pe gps si harta si pot sa/l bag in ... vedeti ce pateste romanul care vrea sa se lase de furat am zis sa le cumpar ca sa nu mai zica lumea roman hot si mi/am luat teapa.va rog sa ma ajutati si pe mine cu harta romaniei ca imi vine sa sparg gps si capul celor de la mio.va multumesc anticipat

#86
Annalyzer

Annalyzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.10.2005
As dori sa pun si eu pe un C320 harti noi la soful actual Mio Map v3.3. A reusit cineva sa faca acest lucru? Daca da, as dori ceva sfaturi.

#87
gulije_razvan

gulije_razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.01.2006
Salutare - am primit un mio c320 din state cu hartile de acolo - poate sa ma ajute cinva cu informatii despre cum pot instala hartile din ce - am tot citit dar nu reusesc sa-l fac sa vada hartile (le vede blocate) - cu multumiri anticipate

#88
NemeSsys

NemeSsys

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 27.03.2007

View Postbirlic80, on Feb 26 2009, 20:00, said:

ce prost am fost ca am cumparat licenta cu  tarile din est nu am nevoie decat de romania dar o sa ma cert cu astia de la mio ca ei au zis sa cumpar codul de pe net. de unde pot cumpara harta romaniei detaliata sau pe naspa si sa mearga pe mio moov 500 care foloseste harta de suncart sau teleatlas mama dracu sa ii ia ca nu mai inteleg nimic cu noua lor alianta.am platit 250 euro pe gps si harta si pot sa/l bag in ... vedeti ce pateste romanul care vrea sa se lase de furat am zis sa le cumpar ca sa nu mai zica lumea roman hot si mi/am luat teapa.va rog sa ma ajutati si pe mine cu harta romaniei ca imi vine sa sparg gps si capul celor de la mio.va multumesc anticipat

Manm nu te stresa, ca noi te ajutam daca putem. Uite am si eu Mio330 cu Harta EEU, build 2.3.1850744. Este una mai noua? Cum iti dau Romania?

#89
birlic80

birlic80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 19.03.2007

View PostNemeSsys, on Feb 28 2009, 20:43, said:

Manm nu te stresa, ca noi te ajutam daca putem. Uite am si eu Mio330 cu Harta EEU, build 2.3.1850744. Este una mai noua? Cum iti dau Romania?
sincer nu prea stiu,dar daca imi dai harta nu stiu daca merge cu licenta pe care am cumparat-o eu.eu vazusem pe net cum se manevreaza cu mio c250 dar nu era de gasit in nici un magazin asa ca am luat moov 500 dar draqu stia de noua lor alianta, asa ca acum nu stiu la asta ce harti merg si cum sta treaba daca nu reusesc nici sa le cumpar dar sa le mai si hackuiesc.mai astept sugestii de la voi si pe miercuri sun la gagica asta la madrid sa o intreb daca imi da ea harta ca ea m.a pus sa cumpar codul.atunci cine ne poate ajuta cum sa transferam harta si daca sunt compatibile.copiaza totusi harta si trimite-o pe mail daca vrei

#90
gomyhay

gomyhay

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.02.2009

View Postbirlic80, on Dec 18 2008, 21:47, said:

salut! am cumparat un mio moov500 de lacel mai mare lant de magazine din spania dar si asa am luat teapa. vanzatorul m-a mintit ca are harta romaniei dar in aparat are doar 17 tari nu si romania.eu as fi vrut un mio c250 dar nu mai este de gasit.moov500 are mio map 2008 win ce core 5.0, cd  mio more desktop. pe cd are 37 de tari din europa am copiat de pe cd pe aparat harta romaniei dar nu o vede de nici un fel.va rog mult cine ma poate ajuta.cei de la magazin sunt niste dobitoci cica o sa/mi arate harta romaniei cand ajung la frontiera si cica gps nu calculeaza cati km sunt pana la destinatie.astia cred ca au vazut gps-uri doar in reclame la televizor.ce sa va mai zic ca nu am alta sansa decat sa ma ajutati voi sau sa ma duc la directorul general al magazinului sa-i bag gps-ul pe gat.va multumesc anticipat si astept raspuns pe forum ori mail [email protected]


sal
man e bun aparatul tau mio moov 500.crede-ma am unul la fel.l-am cumparat cu 169 euro de la Urende,ia ghici unde e Urende?initial avea doar harta spaniei dar acum l-am facut full europe +mp3,mp4 si multe altele cu Miopochet.ai ID meu de mess pe privat poti sa lasi si un nr de tel.sa sti ca e super MioMoov 500.am folosit aproape tote softurile de gps dar mai complet ca miomap 2008 nu cred ca este.
bafta

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate