Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Mio MOOV series

- - - - -
  • Please log in to reply
469 replies to this topic

#55
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
am nevoie de structura flashului la Moov 360 (fara harti).
Multumesc si astept sa vad daca raspunde cineva! ;)

#56
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Sorry, am imprumutat moov-ul sora-mii zilele astea si nu e in tara!
Sper sa il am pe sambata seara, o sa iti dau un pm daca nu rezolvi pina atunci!

#57
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 kodiak, on Dec 31 2008, 20:14, said:

Sorry, am imprumutat moov-ul sora-mii zilele astea si nu e in tara!
Sper sa il am pe sambata seara, o sa iti dau un pm daca nu rezolvi pina atunci!

Multumesc, am rezolvat!
Si ca o paranteza, esti singurul care s-a oferit sa ma ajute; o sa tin minte! ;)
La multi ani!

#58
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
La multi ani  :D !

Nu te gindi la rau, poate alt posesor de moov n-o fi vazut topicul, si eu l-am vazut tirziu!

Toate cele bune!

#59
Hitman_8393

Hitman_8393

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2007
salut

am cumparat un mio moov 200 din franta care are doar Europa de Vest , ca sa adaug si harta Europei de Est trebuie sa deblochez pe rand hartile tarilor din PC soft cu ajutorul unui cod achizitionat online > numai ca intru pe site si scrie ca produsul(harta eoropa est) nu mai este in stoc >  astia sunt trepanati , parerea mea

va rog sa-mi spuneti cum pot altfel sa adaug tarile europei de est pe el ( cumpar card , crack ..... )

#60
stardust21

stardust21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2009

 Hitman_8393, on Jan 5 2009, 23:00, said:

salut

am cumparat un mio moov 200 din franta care are doar Europa de Vest , ca sa adaug si harta Europei de Est trebuie sa deblochez pe rand hartile tarilor din PC soft cu ajutorul unui cod achizitionat online > numai ca intru pe site si scrie ca produsul(harta eoropa est) nu mai este in stoc >  astia sunt trepanati , parerea mea

va rog sa-mi spuneti cum pot altfel sa adaug tarile europei de est pe el ( cumpar card , crack ..... )


Salut.
Si eu am aceasi problema. Am un mio moov 200 cu harta europa de est. Eu vreau sa ii pun si harta cu europa centrala si de vest. Am descarcat de pe net harta(europe_ceu_200804.cpf si europe_ceu_200804.lic...licenta) insa nu merge, nu stiu cum sa procedez.
Ce setari trebuie sa fac pentru a putea accepta si aceasta harta?
Trebuie sa il decodez? Daca, cum sa fac asta...trebuie sa reinstalez softul?!?
Multumesc,

#61
Hitman_8393

Hitman_8393

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 09.02.2007
>>>>>>>>>>>> am fost cu el in magazine si harta EU de est " nu se gaseste"  !
rog pe cineva care se pricepe sa ma ajute , sa-i puna cumva tarile estice pe el , si stabilim ce si cum si pretul pe PM

#62
stardust21

stardust21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2009
Salut,

Am rezolvat cu al meu mio moov 200 luat din Romania cu HARTA EUROPA DE EST. Solutia de foarte simpla, asta daca vrei sa lasi acest mio un PNA asa cum l-ai cumparat si nu sa il transformi in mp3,mp4, dvd-player,centrala nucleara :P ..etc
Pt cei cu harta .cpf solutia e sa inlocuiasca pur si simplu miomap.exe respectiv miomap.lix cu variantele crack( ca la jocuri) apoi copiezi variantele de harta fie pe SD fie in memoria aparatului(eu am folosit SD pt ca harta avea 1.47 gb) fie in flash. Am atasat apoi si cateva harti particulare mio iesite prin iulie 2008 pentru franta, germania, austria..merg perfect. Pt cei cu mio moov 200 ii sfatuiesc sa puna valoarea 1 pe campul [LIST] , buttons=1. E mult mai usor de utilizat TSC-ul asta care e si asa destul de greoi. Pt miomap.exe si miomap.lix lasa un PM.

Iti mai ramane sa configurezi fisierul  miomap.ini. Uite o varianta:

[Main]
Captionless=1
Screen=WQVGA
ShowPOIShortcuts=1
SaveTimeZone=1

SunsetAngle=8
auto_zoom_max=12
auto_zoom_delay=5
exc_speed_cams=Osterreich,Deutschland,Schweiz
warning_on_wakeup=0
ShowExit=0



MapDir=\Storage Card\MioMap
Map=EUROPE_FEU_200804.cpf

[Mio]
NavPix=1
MioConnect =1
UseLCID=1

[Navigation]

[Advisor]
language=12
gender=0

[GPS]
Found=vsp1:,57600,8N1,none

[List]
buttons=1

#63
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Salutare.Sunt din provincie si am achizitionat de o saptamana Mio MOOV 330.L-am utilizat cand am fost in week-end in Bucuresti si totul a fost perfect.Cand am revenit acasa l-am luat de pe masina si l-am conectat la calculator prin portul USB in ideea de al alimenta si ai studia in detaliu functiile.Dupa conectare mi-a aparut in Windows Explorer o noua partitie( ca atunci cand conectam un stick) si am putut vizualiza fisierele de pe acest aparat-nu am sters nimic/nu am adaugat nimic.Ulterior l-am deconectat de la calculator prin procedura de deconectare si a stickurilor si l-am oprit. A doua zi cand am dorit sa-l utilizez din nou in masina nu mai functiona:cand aleg optiunea ON apare imaginea de intampinare si ulterior apare o imagine in care se gasesc un calculator si gps( acea imagine ce apare cand conectam gps la calculator).Imaginea ar evidentia ca se incearca realizarea unei  conexiune intre calculator si gps dar aparatul nu este conectat prin USB la calculator.Ramane blocat pe aceasta imagine si nu mai apare meniul standard de utilizare al gps-ului.Precizez ca l-am resetat de mai multe ori dar fara efect.Am utilizat cdul primit  cu aparatul ,i-am  dat reinstalarea driverelor dar iarasi fara efect.Imaginea aceea ramane blocata ca si cum gps ar incerca sa se conecteze la calculator.
Care credeti ca ar fi rezolvarea problemei?Oare asa de slab este softul acestui gps de se blocheaza imediat sau este o cauza interna a aparatului?Va rog sa-mi dati un sfat.

Edited by daviodan, 15 January 2009 - 13:56.


#64
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Poate ca cel mai sanatos lucru ar fi sa mergi cu el la service!

Poti incerca sa faci un update de soft, il gasesti pe site la mio, dar sincer nu stiu daca e bine sau rau! S-ar putea sa fie windowsul bulit!
Incearca sa pui miopocket pe un card de memorie si vezi daca iti merge cu el! Vezi aici !

#65
stardust21

stardust21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.01.2009
Salut,

E curios ca s-a intamplat asta si nu ai modificat nimic...mie mi s-a intamplat dar modificasem la greu fisierele de prin flash. In fine.
Incearca sa il reconectezi la calc. Cand ai dat sa iti reinstaleze softul...a instalat ceva?Daca da, a instalat peste ? Ce s-a intamplat cu vechile fisiere. Folderul MioMap mai exista? E unul singur? E pus in Navman sau e separat?

Vezi de unde iti booteaza aplicatia...uita-te in appstartupsec.ini.
Ai si card SD?
Da mai multe detalii.

#66
daviodan

daviodan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 31.10.2006
Va multumesc pentru sfaturi.Am trimis aparatul la service.Sper sa fie remediata problema cat mai repede.

#67
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
pentru inceput va salut pe toti!sunt nou si nu am cunostinte despre gps si softurile lor,am un mio c320,lam dus resoftat,mia pus igo8 pe el.dupa mai multe teste sa dovedit ineficient ptr ca de fiecare data nu ajungeam la adresa exacta,acum as vrea sa pun vechiul soft adica miomap v3.3,dar nu merge,am incercat de nenumarate ori sa fac recovery sau cum se numeste!imi spune ca softul sa trimis cu succes si cand dau sa intru in miomap imi da eroarea hardwareIderror!ce este de facut?merci mult!aqstept raspunsuri!

#68
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006
inainte de a repune MioMap V3.3 uita-te sa vezi ce versiune de iGO este si cu ce harti;
cele "de la inceput" prezentau erori.
si inca ceva:
depinde si cu ai setat iGO-ul!

#69
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
VersiuneA este navngo 8.0.....,3d nu merge,hartile sunt din aprilie 2007,iar de cate ori am incercat sa pun miomapul nu a reusit,tot aceiasi eroare da.ce pot face?

#70
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

 supernov, on Jan 28 2009, 09:41, said:

VersiuneA este navngo 8.0.....,3d nu merge,hartile sunt din aprilie 2007,iar de cate ori am incercat sa pun miomapul nu a reusit,tot aceiasi eroare da.ce pot face?

ai una dintre primele versiuni de iGO8 si care e plina de bug-uri;
cauta o versiune recenta: Septrmbrie-Noiembrie 2008.

#71
supernov

supernov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.09.2008
voi ce versiune imi recomandati si unde as puta sa o gasesc?

#72
ZapperBH

ZapperBH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,449
  • Înscris: 20.10.2004

 supernov, on Jan 28 2009, 16:22, said:

voi ce versiune imi recomandati si unde as puta sa o gasesc?

MioMap 3.3 cu harti noi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate