Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Nitroclicks

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
Ia uitati ce e-mail am primit:

Re: MULTIPLE POSIBILITATI ANGAJARE PART-TIME, plata in valuta!

Activitatea consta in inscrierea la 1 site: Nitroclicks
Acesta trimite dupa inscriere task-uri care trebuie executate. Natura
task-urilor este de genul vizitat un anume site, sau inscris la un anume
site. Remuneratia variaza intre 1-8$ per task. Plata se face odata ce se
ajunge la 500$
(aprox. 2 luni). Daca va inscrieti prietenii obtineti un procentaj
de 10% din activitatea lor la Nitro (fara a le afecta lor veniturile-banii
sunt
acordati de firma fara a se scadea din sumele pe care ei le au de incasat)
si cate 5% din
activitatea celor recomandati de prietenii tai si tot asa cate 5% pana la
al
5-lea nivel in jos
Foarte important: Recomandati cat mai multi prieteni, rude, cunostinte dar
atentie, nu intrati de pe acelasi calculator (se va verifica IP-ul si daca
este acelasi pe 2 sau mai multe conturi le blocheaza pe toate!!!).
Link-urile de inscriere este:

voi ce parere aveti?

eu m-am inscris, chiar daca de obicei nu "pun botul" la chestii din astea, si in 4 zile am facut 47$...

link de inscriere, folosindu-ma pe mine ca urmeazanumelemeudespammerprost: http://www.nitroclic...erred=sammybofh

#2
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
eu sunt pesimist!

eu zic ca niciodata nu o sa primesti banii pt care ai facut click!

PS: la cati dolari zic aia ca o sa trimita cec-ul ?

#3
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Asta e o vrajeala. Am citit mai demult ceva de genul Frauda pe Internet si era mentionat acest site care practic foloseste serviciile comission-junction pentru care primeste 0.6 $ pentru o inscriere si ar trebui sa dea 4 $  :rolleyes:

#4
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
astia zic ca la 500... si din ce am auzit de la prieteni, cica chiar e pe bune... acum nu stiu, oricum, nu am nimic de pierdut... right?
oricum de multe ori se intampla sa stau pe net si sa nu am ce face...

iar daca merge, cu atat mai bine.

#5
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Intreaba pe IRC pe #gamesromania ca baietii stiu, au incercat si ei, dar de la o anumita suna, 350-400 nu mai primesti nimic de facut. Nu o sa ajungi niciodata la 500.  :ciocan:

#6
neo

neo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 10.12.2001
acum vreo 4 luni am aflat si eu de situl asta si am inceput sa fac cu un prieten de-al meu la taskuri si am facut aproape 700 $ si tot nu am primit nimic si de vreo 2 saptamani nici nu am mai intrat pe site.

#7
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Cititi Internet Fraud, Who Gets Hurt  si o sa va lamuriti.

#8
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
pai le-ai cerut banii? adica le-ai trimis mail sa le zici sa iti trimita check-ul?

#9
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Mai barbati ... maturizati-va ! Cine credeti ca va trimite verzisori in Romania ?

EP

#10
Cristy

Cristy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.04.2002
acum vreo 6 luni am inceput si eu cu site-ul asta. Sfatul meu: nu va apucati, ca nu reusiti sa faci 500$ decat foarte greu si oricum pierdeti foarte mult timp pt. task-uri. Tin minte ca foloseam un program Gator, care imi completa formularele automat. Si tot mi-a luat o groaza de timp. Cand am ajuns la 400$ (cu greu, desi aveam 3 referati care facusera si ei cateva sute de $), nu mai primeam decat un task la 2 saptamani de 0,5$.
Va mai spun o data: Daca nu aveti cel putin 10 referati direct, nu va apucati. Banii am auzit ca ar veni, totusi. Nu stiu, doar am auzit.

#11
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
eu am ajuns la 124$ si m-am plictisit daca primeste careva banii sa ma anunte si pe mine ca poate imi trece plictiseala :)

#12
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
There are many new types of fraud on the internet. One that gets very little media attention, as well as little exposure as a fraud involves the so called Pay for clicks or Pay for action programs that promise to pay it's users for signing up for a program or for using a particular search engine.

One program I suspect to be fraudulent is called Nitroclicks. Nitroclicks offers it's members large amounts of money for signing up with various programs. For example, they offer to pay you $4.00 for signing up for free a chance to win Free Gas for life.

This sounds like a pretty easy way to make $4.00, but the reality of it is that your are visiting someone's website, and clicking on a link that is managed by Commission Junction.com. If you have a commission Junction account, you can search for links with the search term "Free Gas" and you will notice that the link which you would have on your site only pays you 75cents!! How is this possible that Nitroclicks can afford to pay you $3.25 cents more than they are receiving?

Click Name Nitroclicks Offers Commission Junction Pays
Freegas $4.00 $0.75
Searchcactus $4.00 $0.60
Freebiegeek $4.00 $0.80

These are just the offers which are apparently phony. How is it that Nitroclicks is able to earn any revenues as a real business if they are losing money every time someone signs up for one of their programs?
Excerpted from Nitroclicks FAQ's section:

"Where does this money come from?

We receive money from advertisers who advertise their products and services with us, so our income is in direct proportion to the number of members completing the assignments."

This statement is so completely bogus! How do you think they manage to get such a great increase in payment from the sites which are paid by Commission Junction? The reality of it is that they most likely don't.

Another confusing part of their program is the infrequency of payment. They only pay when your account reaches $500.00 US Dollars. That's over 125 different programs that you must sign up for.

If we use the above examples to create an average income for you to sign up with a particular offer, it comes out to be about 72cents per offer that Nitroclicks is receiving from Commission Junction. If you completed 125 offers, Nitroclicks would earn only $90.00 in total commissions from CJ.com.

By the time you and 1000's of other people have reached the $500 payment threshold, the originators of Nitroclicks are simply going to disappear, taking your non-existant earnings with them.

Since this information is public knowledge, I have included the domain registration information from Nitroclicks.com for you to see.

Registrant:
WKY Hosting
Urbanizacao Surfal
Lote 251
Pinhal Concelho, Albufeira 8200
PT

Registrar: Dotster (http://www.dotster.com)
Domain Name: NITROCLICKS.COM
Created on: 14-NOV-00
Expires on: 14-NOV-02
Last Updated on: 26-MAR-01

Administrative Contact:
Wiseman, David [email protected]
Nitroclicks Ltd.
Urbanizacao Surfal
Lote 251
Pinhal Concelho, Albufeira 8200
PT
888-888-8888
888-888-8888

Technical Contact:
Wiseman, David [email protected]
Nitroclicks Ltd.
Urbanizacao Surfal
Lote 251
Pinhal Concelho, Albufeira 8299
PT
888-888-8888
888-888-8888


Domain servers in listed order:
NS1.MCN.RU
NS.MCN.RU


As you can see, the domain is registered to someone in a place called Albufeira. Personally, I had never heard of this place before. It turns out that Albufeira is a City in Portugal.

Frankly considering that Nitroclicks is allegedly a foreign company, and not under US Jurisdiction, I am lead to believe that they have never had any intent of actually paying out a dime in payments to any of their users or members.

Additionally, the lack of any telephone numbers, a non-Nitroclicks Email address, or even different individuals listed as technical or administrative contacts really increases the likelihood of it being a fake program. Last of all, the contacts name certainly doesn't sound Portuguese to me!

So do yourself a favor, don't waste your time with Nitroclicks!

Eu tot nu pot sa inteleg cum de credeti voi asa ceva !!!
Cine credeti voi ca va da 4$ ca sa va inscrieti la un concurs ???
Ce au ei de castigat din chestia asta ? V-ati intrebat vreodata ?

#13
priza

priza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.05.2002
si eu am ajuns pe la 110.
idem oki_doki

#14
Gioro_T

Gioro_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 29.04.2002
HEhe-HE !
V-ati molipsit toti cu facutu banilor pe net,m ?
Chiar, inainte cand aparuse alladvantage si alte alea am "ciordit" si eu cateva cheque-uri ... (aveam mai multe siteuri care dadeau unu in altu -- pentru detectarea activitatii + puneam mouse pe rotitza de la un casetofon, ca sa se mishte :glol: ca daca foloseam alfet de programe de simulare a mouseului se prindeau aia) da' acuma nici nu mai stiu ni'ca de chestii dintr-astea ...

M ?
mai e lume care CHIAR face manet pe internet :thinking:

Trancanu

#15
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
Teoria este asa: eu ca persoana sau ca firma primesc de la o alta firma sa zicem 4$ pt fiecare click pe care il face cineva de pe pagina mea sau cu referire de la mine. Deci eu atunci imi permit sa ii platesc pe altii cu orice suma pana la 4$(asta ca sa nu muncesc pe gratis daca le dau toti banii) si muncesc altii in locul meu si nu eu. e adevarat ca nu "ma imbogatesc" mai rpd dar imi vin niste bani si nu fac nimik. Exemplul este intamplator si poate fi extins si la problema 'primesti x$ daca esti membru in site-ul respectiv'. Unele siteuri castiga prin schema piramidala care se stie bine ca daca nu esti la inceputul piramidei poti oricand sa te trezesti ca nu mai merge "jocul", altele castiga bani numai din faptul ca, compania lor are x membrii fapt pt care "este cea mai  mare companie ... bla bla" cum vin banii la firma respectiva? simplu in afara cu cat esti mai cunoscut cu atata vor si altii sa se faca cunoscuti prin tine (ex: cine nu isi doreste un banner sau orice alta forma de reclama pe yahoo sa zicem?). Ma intreb oare de ce ar mai face altii un site gen nitroclicks ca in fond el se bazeaza pe acelasi lucru. Problema cea mai mare este urmatoarea: cat de "dornici" de plata sunt cei care promit sumele si cat de mult vor sa plateasca pt userii din romania. Nu fac discriminari la inscriere si te lasa sa te inscrii daca esti din romania dar la plata este acelasi refuz cum nu poti nici sa iti comanzi de pe net chiar daca esti 100% legal pt ca companiile din afara nu mai onoreaza comenzi cu destinatia Romania.
c yaa

#16
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
OMG, ma mir ca exista fraieri care au  "pus botu" la o asemenea tarasenie...

care vrea sa ridice primul piatra sa arate un CEC primit de el, scanat  :drac:

#17
SR

SR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.11.2001
Nu exista nici un cec !
Mergeti in MOXA in caminele ASE sa vedeti studenti cum stau si pierd timpul completand o gramada de formulare, degeaba.
Chestia care imi plece e ca toti au auzit ca cineva a primit un cec, dar nimeni nu stie cine :rolleyes: .

#18
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Meih BOFH, live up to your name. Akum tre'ia deja sa ai un logger pe webserv-ul pe care host-eaza k sa le afli ip-urile, shi cu cateva programele aditzionale instalate pe serv. le determinai identitatea shi puneai FBI-ul pe ei. :D Chiar asha, sa te faca sa pierzi timpul in care te mai uitai la un film sau terminai un jok.

P.S.: Doar aberez, /ignore me :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate