Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Merita banii?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006
Salut.
Am posibilitatea sa imi cumpar o pereche de boxe,sunt cele pe care le atasez.Mentionez ca o sa le folosesc pe o Delia romaneasca (cere minim 8ohm),am de 4ohm si mi se cam incalzeste.Intrebarea mea e...merita aceste 2 boxe 250 ron?Daca ma fortez,le iau si cu 200 cred.Are cineva asa ceva?Cum se aud?Au filtre,sau doar C-uri pe medii si inalte?Boxele sunt nemtesti...LIFE L 8998 (se vede cu zoom in poza).Multumesc.Orice informatie e bine venita.

Attached Files


Edited by antinari, 21 May 2008 - 15:41.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006
Dacă sunt în stare bună, cred că își merită banii, însă doar tu poți aprecia, ascultându-le...
Eventual poate trece pe aici cineva care le are/le-a avut.
Poți să desfaci difuzorul de bass și te uiți să vezi de filtre, e foarte posibil să fie doar condensator, se poartă și la case mari :)

#3
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
e membrana sparta ....cum sa iei asa ceva
LE...unde am facut semn pe poza uita-te putin mai in stanga...alta spartura,acum am vazut....ca aia prima imediat mi-a sarit in ochi

Attached Files


Edited by haralambie13, 21 May 2008 - 16:35.


#4
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
a vrut ala sa il fraiereasca ala.
le-ai facut testul ca sa vezi cum se aud?

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006

View Postantinari, on May 21 2008, 16:46, said:

Dacă sunt în stare bună, cred că își merită banii, însă doar tu poți aprecia, ascultându-le...
Eventual poate trece pe aici cineva care le are/le-a avut.
Poți să desfaci difuzorul de bass și te uiți să vezi de filtre, e foarte posibil să fie doar condensator, se poartă și la case mari :)
Îmi cer scuze, nu am deschis atașamentele, ci m-am uitat doar la thumbnailurile din post.
În mod evident nu sunt în stare bună. Partea și mai proastă este că nu se pot remedia în mod satisfăcător.

PS Totuși am specificat "dacă sunt în stare bună"...

#6
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006

View Postantinari, on May 21 2008, 15:53, said:

Îmi cer scuze, nu am deschis atașamentele, ci m-am uitat doar la thumbnailurile din post.
În mod evident nu sunt în stare bună. Partea și mai proastă este că nu se pot remedia în mod satisfăcător.

PS Totuși am specificat "dacă sunt în stare bună"...
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.Nu le-am vazut in carne si oase,ci doar pozele.Si se pare ca altii au fost mai atenti ca mine.Nu stiu ce e chestia aia de pe membrana,dar daca e ruptura...e clar.Si desigur ca nu le-am ascultat.Le-as fi vrut in ideea ca pt apartament ar fi fost suficiente si au si 8 ohm...Delia mea e pretentioasa.Are fidelitate multumitoare,doar ca am boxe pe 4 ohm si se cam incalzeste.Mai caut...

#7
haralambie13

haralambie13

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 08.04.2008
chestia aia e crapatura 100%

#8
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,342
  • Înscris: 24.03.2006
N-ar fi mai bine Magnat Monitor 220 ? Sau chiar si modelul mai mic 110.

> http://www.be-loud.r...nterior/Magnat/

#9
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,281
  • Înscris: 08.12.2006

View PostEL-GABRY, on May 21 2008, 20:25, said:

...Delia mea e pretentioasa.Are fidelitate multumitoare,doar ca am boxe pe 4 ohm si se cam incalzeste.Mai caut...
Delia... ehh, ce vremuri...
Un nene care se pricepe ar putea s-o convingă să-i placă și 4 ohmi. Am avut un amp pe care am pus un ventilator și l-am ținut în 2,66 ohmi timp îndelungat. N-a protestat. Vezi pe la aria de electroniști, e foarte posibil să fie cineva pe acolo care poate să te ajute.

PS Pe MM220 scrie 4-8 ohmi, da ele-s pe 8 ohmi, Delia s-ar înțelege cu ele din punctul ăsta de vedere

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate