Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Windows Vista SP2 - FINAL

- - - - -
  • Please log in to reply
263 replies to this topic

#37
Razvan91

Razvan91

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,558
  • Înscris: 19.09.2008
srry pt double post.
merita sa instalez sp2? am instalat sp1 si e bine, adica pc-ul se misca bine, nu prea am observat diferente. daca e la cata memorie mananca cred ca mai putina, m-am uitat inainte sa instalez sp1 si imi arata 900 si ceva de mb si acum nu imi prea trece de 800.
sp2 sar putea sa ceara mai putin? am home premium

#38
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Cand va apare finalul poti instala SP2. Deocamdata ramai la SP1. O versiune Beta poate aduce instabilitate sistemului.

#39
Thor8715

Thor8715

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.06.2008

View Posteiffel, on Jan 6 2009, 10:03, said:

Cand va apare finalul poti instala SP2. Deocamdata ramai la SP1. O versiune Beta poate aduce instabilitate sistemului.

Raul deja a fost facut, adica am instalat SP2 si vreau sa scap de el si sa revin la SP1. Ai ceva indicatii, dar cat mai precise, te rog, pt ca de la 5:am, incerc si nu am reusit mare lucru...

Toate bune,

#40
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
In mod normal ar trebui sa mearga dezinstalat ca un program normal. Doar ca trebuie bifat Show Updates ca sa apara. Asta daca nu ai facut ceva pe-acolo si ai paradit ceva.

#41
Thor8715

Thor8715

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.06.2008

View Posteiffel, on Jan 6 2009, 10:36, said:

In mod normal ar trebui sa mearga dezinstalat ca un program normal. Doar ca trebuie bifat Show Updates ca sa apara. Asta daca nu ai facut ceva pe-acolo si ai paradit ceva.

Da am vazut de unde si cred ca merge, dar mai am o intrebare este atat de simplu pe cat pare (ai cumva o sursa buna pentru SP1 ?)
Astept raspunsul tau, dupa aceea ma pun pe macelarit.

#42
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Da, e simplu, doar ca dureaza cam mult.
Cea mai buna sursa ptr SP1 nu crezi ca e chiar Microsoft ?

#43
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008

View PostAlexandru91, on Dec 30 2008, 21:20, said:

Am o problema nu stiu dc am  vrut sa bag un joc si sa oprit compu pur si simplu.....acm  din cand in cand se opreste singur....nu stiu dc .... am vista ultimate
am aflat ce e ....  am avut ceva problema cu el si lam dus mai demult la garantie si cei de acolo miau spus ca dak se ia curentu sau ceva tre sa scot   jumperul si sal bag din nou si va merge si acm  se oprea din cauza ca se misca ala din cand in cand.....

#44
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
800ram?? cand? eu dupa 20min de functionare deja acapareaza vreo 1300mb din cei 4096 iar restul ii foloseste ca cache. Imi place ca stie sa gestioneze resursele sistemului, iar prefetch-ul [cred ca asa se numeste] este genial... deschid open office org... dureaza cateva secunde prima oara, insa dupa se deschide instant... la fel si Photoshopul si ce aplicatii mai folosesc frecvent.

#45
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://news.softpedi...ed-102570.shtml

Mai repede decat credeam...

Edited by crysty2k5, 30 January 2009 - 20:20.


#46
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
http://news.softpedi...009-98560.shtml

Noi detalii...

#47
yo_cristi

yo_cristi

    Quad Core™

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 14.04.2008

View PostCap-shoot, on Jan 6 2009, 18:50, said:

800ram?? cand? eu dupa 20min de functionare deja acapareaza vreo 1300mb din cei 4096 iar restul ii foloseste ca cache. Imi place ca stie sa gestioneze resursele sistemului, iar prefetch-ul [cred ca asa se numeste] este genial... deschid open office org... dureaza cateva secunde prima oara, insa dupa se deschide instant... la fel si Photoshopul si ce aplicatii mai folosesc frecvent.


pai fiecare windows vista "se adapteaza" in functie de ce hardware ai !!!!

#48
Thor8715

Thor8715

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.06.2008
Salut, desi am functionat fara probleme vreo 2 luni cu SP2, de vreo 2-3 zile a luato razna : instaleaza Sp2 si il dezinstaleaza singur (apare mesaj cu am gasit update-uri importante pentru computeru tau...)Normal ii dau ok, (de obicei dau ok la toate update-urile) si atunci isi face de cap, adica tevine la SP1 dupa aceea gaseste si instaleaza SP2 si tot asa... Ideea e ca nu ma intereseaza in mod special SP1 sau SP2, dar nu mai pot lucra nimic la acest calculator.
A mai patit cineva acelasi lucru? Ce a facut sa opreasca treaba asta?

P.S  faza cu Change Updates setings (adica sa NU mai caute singur) nu mi se pare o solutie ok.

Attached Files



#49
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

P.S faza cu Change Updates setings (adica sa NU mai caute singur) nu mi se pare o solutie ok.
E BETA ! Ce vrei mai mult ?!? In primul rand nu se instaleza asa ceva ca sistem de operare principal.
Ci doar secundar si doar ptr TESTE. Orice problema ai o raportezi la Microsoft cu Send Feedback.

#50
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008
Am citi un post mai demult care spunea ca daca fac update la zi nu se simte diferenta de la un SP la alt SP

Eu am si la PC si la Laptop Windows Vista Home Premium, respectiv Home Basic (cu licenta ambele). Daca pun SP2 se misca mai rpd? (pentru cei care au testat)

#51
tutorial_m3n

tutorial_m3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 22.12.2007
Avand in vedere ca este BETA nu stiu daca il va face sa mearga mai repede sau il va incetini.

#52
yo_cristi

yo_cristi

    Quad Core™

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 14.04.2008
Aveti rabdare pana apare versiunea finala !!!  -_-

#53
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Some screenshots..
[ http://www.stealthsettings.com/img/set/WindowsVistaServicePack2DownloadVistaSP2_F9DC/installvistasp23.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://www.teoblog.com/blog/wp-content/uploads/2008/12/sp2.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008
Vreau sa vad cum merge. Il testez eu   :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate