Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Honda Civic Hybrid

- - - - -
  • Please log in to reply
114 replies to this topic

#109
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Care este durata de viață a acumulatorului, cit costa un set nou ?

#110
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Salutare, vad ca sunt vreo cativa posesori pe aici, are cineva scanata o carte de service cu intervalele de service intr-o limba cat de cat internationala? Engleza, franceza, italiana. Multumesc

#111
Lucians

Lucians

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.09.2007
Buna ziua, am o Honda civic hybrid 1.3, cu 190000 km in bord si am ajuns in momentul cand trebuie sa.i fac revizia, pana acum am schimbat uleiul si am folosit motul 5w30, sa continui tot cu asta sau sa folosesc unul mai vascos tinand cont de nr de km din bord ? Si care a.ti recomanda sa folosesc ...:D

#112
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
Motul e super ok, mai vascos nu are ce cauta in motorul ala.
Poti in continuare sa pui Motul sau vezi pe O L X , e un baiat Bogdan de pe Honda Fan care aduce original 0w30 la pret de motul. Sau de ce nu, ceva ma exotic. Eu folosesc Amsoil 0w30

Edited by robylup, 01 August 2017 - 10:43.


#113
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,292
  • Înscris: 13.01.2011
Nu schimbi cu ,,mai gros/ mai subțire ".
Așa ceva nu se face.
Pui ce spune producătorul autovehiculului, că știe el ce spune.
Producătorul a testat motoare pe banc pină s-au topit, deci stie ce spune  ;)

Edited by crisstonne, 28 August 2017 - 23:38.


#114
Just-me-30

Just-me-30

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2018
Sunt posesoarea unei Honda civic hybrid din 2006. Am cumparat-o second hand din Germania in 2013 cu 7000 euro. In prezent are 150000 km. Nu am fost NICIODATA in service cu aceasta masina. Dpdv al fiabilitatii va recomand cu caldura Honda. Este spatioasa, confortabila, multiple dotari pe care la alte masini de "firma" le platesti muuult mai scump. In ceea ce priveste aceasta varianta hybrid am o singura obiectie: consumul. Vazand acel consum de 5% prezentat pe site-uri am sperat sa-l vad si in bordul meu, insa m-am inselat. Recunosc ca merg 90% din timp cu ea urban si stilul meu de a apasa pedala brusc si de a frana la fel, imi aduce in bord in realitate un consum de 10% cel putin. Extraurban scade consumul, insa nu asa de mult. Am dus masina la tester, crezand ca are totusi a mea o problema (poate au cedat bateriile hybride), insa concluzia testerului a fost ca are o motorizare impecabila, nici o problema ascunsa. Cei care detineti Honda civic hybrid, benzina mitor 1.3 din 2006, ce consum real aveti?

#115
robylup

robylup

    ala cu bateriile

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,483
  • Înscris: 27.11.2009
@Just-me-30 consumul e facut la pompa, plin cu plin sau il iei de pe calculator? Eu plin cu plin in Iasi, am un consum de 8.5-9% dar in afara scade simtitor. De ex vara trecuta, Iasi-Constanta si retur, 4 adulti si un copil plus bagaje la maxim, consumul la pompa a fost de 5.9. Daca mergem doar 2 adulti si copilul, scade spre 5. Ai IMA aprinsa in bord cumva? Bateria se recalibreaza des in bord?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate