Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Valentine One sau V1 - setari , informatii , opinii

- - - - -
  • Please log in to reply
242 replies to this topic

Poll: Valentine One (96 member(s) have cast votes)

Este util acest thread pentru posesorii de V1 ?

  1. Da (78 votes [78.00%])

    Percentage of vote: 78.00%

  2. Asa si asa (11 votes [11.00%])

    Percentage of vote: 11.00%

  3. Nu (11 votes [11.00%])

    Percentage of vote: 11.00%

Vote Guests cannot vote

#37
Matrics

Matrics

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 17.02.2004
Felicitari Kilit pentru achizitie, sa-l stapanesti sanatos! :)
Cand treci prin Bacau sunt curios sa facem un test, un versus 995/Rx65e/V1 daca esti dispus, avem aici 3 camere Codec; nu am indoieli in privinta castigatorului, vreau sa ma lamuresc cum stau...!  
Toate bune  :OK:

@NightShift  Legat de "bogeys", sa fii convins de un lucru, elimina din calcul reflexiile cand studiezi problema lor...

#38
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006
Am un semn de intrebare referitor la detectia Python-ului, am trecut duminica dinspre Toplita spre Gheorghieni si am gasit o Solenta alba cu nr. MAI ce era oprit pe sensul meu de mers si orientat cu fata spre Gheorghieni. A inceput sa-l simta cand am ajuns langa el. Asadar ma lua din spate fara greturi daca nu vedeam nr. masinei si nu incetineam. Dupa ce am trecut de el a "urlat cam 1.7-2km.

Vineri seara pe E85 am intalnit (intre Bucuresti si Focsani) trei Loganuri ce se plimbau avand constant on.
Super chestia cu sagetutele imi este de mare ajutor.

Edited by dacadrean, 07 July 2008 - 11:07.


#39
fmfmfmfm

fmfmfmfm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 10.03.2004

View Postdacadrean, on Jul 7 2008, 12:06, said:

Am un semn de intrebare referitor la detectia Python-ului, am trecut duminica dinspre Toplita spre Gheorghieni si am gasit o Solenta alba cu nr. MAI ce era oprit pe sensul meu de mers si orientat cu fata spre Gheorghieni. A inceput sa-l simta cand am ajuns langa el. Asadar ma lua din spate fara greturi daca nu vedeam nr. masinei si nu incetineam. Dupa ce am trecut de el a "urlat cam 1.7-2km.

Vineri seara pe E85 am intalnit (intre Bucuresti si Focsani) trei Loganuri ce se plimbau avand constant on.
Super chestia cu sagetutele imi este de mare ajutor.

Probabil erau "veiozari", de aceea nu i-ai simtit din vreme.

#40
OIL1

OIL1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 17.06.2007

View Postkilit, on Jul 6 2008, 17:22, said:

...am dat aproape 1000 ron pe asa ceva...
Zi-ne si noua de unde l-ai luat la pretul asta.

#41
kilit

kilit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 16.06.2007
@OIL1: din USA, de la valentine1.com: 399$ detectorul + 28$ shipping in USA (amicu' mi l-a comandat cu shippingul mai scump, nu stiu de ce, ca nu era graba), transport in RO moca (cu valiza :) ).
Total 427$, la un curs de schimb de 2,33 RON/USD = 995 ron.

Edited by kilit, 07 July 2008 - 14:50.


#42
EL-GABRY

EL-GABRY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.01.2006

View PostMatrics, on Jul 7 2008, 10:53, said:

Felicitari Kilit pentru achizitie, sa-l stapanesti sanatos! :)
Cand treci prin Bacau sunt curios sa facem un test, un versus 995/Rx65e/V1 daca esti dispus, avem aici 3 camere Codec; nu am indoieli in privinta castigatorului, vreau sa ma lamuresc cum stau...!  
Toate bune  :OK:

@NightShift  Legat de "bogeys", sa fii convins de un lucru, elimina din calcul reflexiile cand studiezi problema lor...
Salut.Spune-mi te rog,daca esti din Bacau stii mai bine...veneam de la Eforie Nord spre Piatra si in Nicolae Balcescu cred ca am redus cam la 90.Asta in jurul orei 23.Nu stiam de camerele astea noi,am un Wh.330 pana la noi achizitii (astept Pro 78 rev.C),dar nu l-am prea bagat in seama,imi cadeau ochii in gura de somn,ma gandeam ca mai am doar 60km pana acasa...La dus aceasi problema,tot cu 80-90 in localitate (cam ora 1 noaptea).Am sanse sa imi vina felicitarea,sau scap?Alea sunt functionale?Si am inteles ca mai este una in centru pe langa stadion,dar am mers prin Hemeius si am evitat-o.Si aia e pusa pe amenzi,sau doar de monitorizarea traficului?

#43
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
sa le stapaniti cu totii sanatosi si sa va scape de toate veiozele din lume si nu numai.
B)

#44
kilit

kilit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 16.06.2007
M-am mai jucat aseara un pic cu dracia, am incercat modul Euro.
Parca ar fi un pic mai buna sensibilitatea insa alertele scurte in Ka cauzate de alte detectoare (da cate 2 brap-uri -Ka band- cand se apropie cate unul cu detector) sunt enervante. Din pacate nu pot dezactiva Ka in Euro Mode. Cred ca nici Ka guard nu lucreaza in mod Euro (nu am vazut nici un J-out, dar cica astea sunt rare). POP e pus pe off din prima clipa...

Ce mi-a placut foarte mult e posibilitatea de a-ti alege volumul alertelor cand dai Mute, foarte util.

#45
dacadrean

dacadrean

    Altruist !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 12.11.2006

View PostRoVal1972, on Jul 8 2008, 00:06, said:

sa le stapaniti cu totii sanatosi si sa va scape de toate veiozele din lume si nu numai.
B)

Multumesc in numele tuturor posesorilor de V1. :)

#46
adimanolo

adimanolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.04.2008
Salutare,

stie cineva de unde pot achizitiona (in Romania) un display si o husa pentru v1?

Multumesc!

#47
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Azi mi-a ajuns Valentine-ul comandat in RO , am tras o tura scurta prin oras , reglat cu volumul la jumate , bazaie chiar placut la benzinarii...ma apuc de studiat manualul !

#48
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Intrebare : daca doar il bag in priza de la masina si-l las cu setarile lui originale , e ok ? sunt la adapost de baietzii veseli ?

#49
alexx22

alexx22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.03.2006
daca nu fac veiozeala :)

#50
adimanolo

adimanolo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.04.2008

View Postbully, on Jul 29 2008, 16:46, said:

Intrebare : daca doar il bag in priza de la masina si-l las cu setarile lui originale , e ok ? sunt la adapost de baietzii veseli ?

eu i-am activat modul euro si il folosesc im modul "U". Detecteaza cu suficient timp inainte radarele speedo (am avut timp sa reduc de la 180 la 90 in afara localitatii venind din spatele radarului speedo). Din pacate sau poate din fericire  nu am intalnit pana acum nici un veiozar asa ca nu iti pot spune cat de aficient este in acest caz.

#51
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

View Postadimanolo, on Jul 29 2008, 20:23, said:

... nu iti pot spune cat de eficient este in acest caz.
Daca tu esti cel vizat ... ZERO.  :uhuhno:

#52
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
In ce priveste veiozeala . am niste idei pe care urmeaza sa le aplic in combinatir cu V1 : mersul in tandem cu alta masina ( una aproape de cealalta ) in asa fel incat sa nu poata fi indicata cu precizie care masina a avut acea viteza ; daca nu ai acea masina la indemana , inmuiata viteza sub 100 in asa fel incat permisul sa ramana la tine si nu la ei , ma mai gandesc eu la niscaiva treburi...

#53
alexx22

alexx22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.03.2006

View Postbully, on Jul 30 2008, 07:33, said:

In ce priveste veiozeala . am niste idei pe care urmeaza sa le aplic in combinatir cu V1 : mersul in tandem cu alta masina ( una aproape de cealalta ) in asa fel incat sa nu poata fi indicata cu precizie care masina a avut acea viteza ; daca nu ai acea masina la indemana , inmuiata viteza sub 100 in asa fel incat permisul sa ramana la tine si nu la ei , ma mai gandesc eu la niscaiva treburi...


Cate drumuri ai in romania cu cate 2 benzi pe sens mai ales prin sate? Daca e in spatele tau nu cred ca tine faza ...

#54
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
Din fericire pe unde merg eu , asa sunt drumurile...bacau-iasi ! insa interesant mi s-a parut ( nu mai stiu unde am citit ) chestia vizavi de un studiu facut la americani in care s-a demonstrat ca celor care folosesc detectoare radar le creste cu 30 % capacitatea de concentrare si atentie la volan...in cele cateva zile in care am probat un STI Beltronics ( asta pana sa-mi vina Valentine-ul ) , exact asa m-am simtit...ceva mai alert , mai capacitat , etc. Sa fi fost doar o senzatie , nu stiu...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate