Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Nu, .... devierile din topic -> aiurea nu au nimic de a face cu curatenia facuta in acest thread.

Pur si simplu, anumite posturi ajunsesera atacuri la persoana, care nu aveau absolut nici o legatura cu topicul.

Asa ca daca vrei sa negi fenomenul Star Wars, sa il consideri un desen animat, sau cea mai buna serie SF realizata vreodata, este perfect OK.

Si daca de aici ajungi la necesitatea cumpararii unei lightsaber, cu dedicatie pentru cine stie ce profesor/prieten/ruda si te horarasti sa ne impartasesti experienta, iar este OK

Btw :

la sfarsitul filmului, cand viceregele se tot plangea ca "de unde au astia armata de clone" ... este ceva in neregula. Astia lucrau impreuna cu Dooku si vanatorul de recompense, care era parte integranta a procesului de clonare ... asa ca de ce draq se mirau ?

EP

#20
nucu

nucu

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2002
Shi io de fapt voiam sa zic ca ma oftic de mor ca inca nu l-am vazut, shi ca parerea mea despre film o sa vina dupa 24.04, cand o sa fie cam tarziu, ca atunci vine in Galatzi!
Sper sa mai am cu cine vorbi shi atunci. Pana atunci sunt curios de ce a zis Endless Point de faza cu clonele.
bye

#21
nucu

nucu

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2002

Quote

Originally posted by nucu
Pana atunci sunt curios de ce a zis Endless Point de faza cu clonele.
bye
adica despre ce e vorba, nu din ce cauza...

#22
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Te astept aici dupa ce il vezi ...

EP

#23
Florin_Alex

Florin_Alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 14.12.2001
Am auzit ca a aparut inca de prin 1998 o carte sau ceva de genu asta cu toata actiunea viitoarelor Star Wars inclusiv cel de acum si probabil si cele viitoare. Se poate gasi undeva pe net continuarea asta fiindca nu prea am chef sa mai stau 10 ani sa vad urmatorul episod.

#24
nucu

nucu

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2002
Pfuauuuu, l-am vazut !!!!!!
SUPER!!!!
Sunt gatuit de emotzie ash vorbi toata noaptea da acu nu mai pot sa stau o sa revin!!!

#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
L-am vazut si eu la Mall de la 21.30 la 00.00.
A fost uimitor, mi-a placut mult, insa in sala erau 3 categorii de oameni:

- 1/2  fascinati (si eu)
- 1/4 dormeau (uimitor, nu ?)
- 1/4 se intrebau cand dreaq se termina, ca n-au priceput nimic :D (prietena mea)

Sa inteleg ca in episodul viitor o sa vedem transformarea lui Anakin in Darth Vater ? :o

Pentru cei care nu au vazut celelalte episoade este destul de greu sa le puna cap la cap.

#26
nucu

nucu

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2002
Da, asta o sa vedem;
Courage, apropos de impartzirea aia, cred ca la noi la Galatzi erau 1/10 fascinatzi.... am avut parte de un public cam nashpa (la un moment dat cineva facea bashcalie in spate , shtitzi voi , de genu ai las'o, sa mori tu shi altele. Eu insa am fost atat de implicat ca nu bagam de seama. Daca unii nu intzeleg fenomenul asta e, nu le place domne... da sa vii la film sa faci pe clovnu e alta.
EP sa shtii ca shi io m-am gandit la probl asta, shi cred ca era un spion sau cam asha ceva, ca initzial, parca, despre armata de clone shtia shi Dooku, ca mie nu mi s-a parut prea mirat... ma mai duc sa il vad sa am lamuresc.
Baietzi, cochetatzi cu ideea unui serial gen highlander??? ca io ash sta sa vad filmele astea non stop!!!!!!
P.S. Pt Courage, eshti nedrept, la noi se radea de Ioda ca a luat Vita Max... deci itzi cam dai seama ce e p'aci!!! Nu am comentat, ca nu avea sens... . mai sunt shi altele de zis da asta mis-a parut relevanta.
P.S.2 Vreau neaparat CD-ul, ma rezolva careva??? Ciao

#27
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Hmmm, l-am vazut, si din pacate...

din pacate am avut sentimentul de joc pe calculator... Era prea artificial... Poate si din cauza ca am vazut versiunea digitala... Aveam impresia ca ma uit la un monitor mare... Oricum, a meritat. O faza faina: versiunea digitala nu avea titrare in finlandeza... Cand si-au dat seama finlandezii ca nu le scrie pe limba lor au facut un pic de galagie (oricum erau afise peste tot in cinema ca versionea digitala nu are titrare) dar pana la urma s-au linistit (o mare parte din ei vorbesc engleza foarte bine).

Un pic si despre film... Accestul a fost pus pe efecte speciale si nu pe interpretare. Mi-a placut cel mai mult cavalerul Jedi cu valizele Samsonite in mana :D

Cand apare DVDul o sa il cumpar, ca merita filmul (spre deosebire de Episodul I)

Si eu sint curios sa vad cum armata republicii devine armata imperiului (sau mai bine zis transformarea republicii in imperiu). Dar pentru asta mai asteptam vreo 3 ani (urmatorul episod am inteles ca va fi gata in 2005)

Forta fie cu voi

#28
cristi11111

cristi11111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 02.06.2002
Am vazut si eu ep 2. Dupa parerea mea a inceput cam naspha, parca nu mai aveai sentimentul ala de Star Wars. Mai ales scena cu urmarirea in oras in masina aia ce pluteste.... era o scena asemanatoare si in Al 5 lea Element, deci lipsa de originalitate. Dupa primele 40-50 min, filmul a devenit mult mai captivant iar batalia de la final a fost super (doar ca prea scurta), nu ma asteptam la asa ceva.
Daca ma gandesc si la celelate filme din serie, acesta parca a fost mai slab.

#29
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
mai slab a fost Amenintarea Fantomei :D

#30
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
nici nu se pot compara ... doar ca efecte sau d-astea .... sunt perioade de timp diferite, actiuni diferite ....

EP

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate