Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Joi 16 Mai se lanseaza in toata lumea.

La noi va incepe se ruleze la Mall.
Rezervari pentru cei care nu vor sa doarma in strada sa prinda loc la rand dimineata  :eek:   se pot face si la:

Quote

01 327.70.20; 327.70.21; 327.70.22
Spectacolele pentru joi au urmatoarele ore de desfasurare (cele de vineri si saptamana viitoare vor fi anuntate):
Joi 15:15 16:30 18:15 19:30 21:15 22:30

Filmul are 142 de minute, deci un regal George Lucas.  :cool:

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Acum sa vedem cine vede primul filmul.... :drac:

Greets,
Speedo

#2
Gargamel

Gargamel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.12.2001
Este 120.000 biletul la avanpremiera. Il voi vedea joi la ora 19.30.

#3
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Destul de mult la voi ! Eu n-am mai fost la CINEMA de 1 an si 6 luni :D sau mai mult :o

#4
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Mai e o zi pana la premiera filmului. Maine, 16 Mai 2002, filmul se va lansa aproape peste tot. Lucas nu mai vrea sa pateasca ce a patit cu Episodul I, cand pe campiile internetului haiducii imparteau saracilor copii ale filmului imediat dupa lansarea in State, ceea ce a facut ca multi "saraci" sa vada prima data filmul pe calculator si Lucas sa piarda bani. Acum e alta mancare de peste.

Alte lucruri interesante despre film: Lucas a pus o groaza de conditii pentru salile de cinema care vor sa difuzeze filmul. Dotare obligatorie cu sistem THX (alta proprietate de-a lui Lucas). Daca sala are si sistem digital de imagine (ati ghicit, cumparat tot de la Lucas), atunci e si mai bine. Un numar de saptamani in care filmul trebuie sa ruleze in sala cea mai mare a cinematografului (cred ca era 12, dar nu mai tin bine minte)...

Gata cu introducerea. Maine e ziua cea lung asteptata. Mai bine zis maine seara. Insa...

Insa cineva (un critic de film, nu oricine) a vazut Episodul II. Cica Lucas e cam suparat pe acest Toma Alimos, dar asta e... Traim cica intr-o lume libera (cu toate ca e discutabil cum a vazut Toma Alimos filmul). Cine vrea sa citeasca un review, uitati linkul http://aint-it-cool-...ay.cgi?id=12201.

Incercati sa treceti repede peste prima parte a articolului, partea interesanta e la cateva apasari pe Page Down.

Rabdare... Vom vedea si noi filmul. Si sper sa nu fim dezamagiti.

Rabdare...

#5
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002

Quote

Lucas nu mai vrea sa pateasca ce a patit cu Episodul I, cand pe campiile internetului haiducii imparteau saracilor copii ale filmului imediat dupa lansarea in State, ceea ce a facut ca multi "saraci" sa vada prima data filmul pe calculator si Lucas sa piarda bani. Acum e alta mancare de peste.

He He. Asa crezi tu. De vreo saptamana umbla copii piratate pe internet si de vreo cateva zile iti pot confirma ca a ajuns si in Regie :D (tras cu o camera digitala dintr-o sala de cinema) Eu vreau totusi sa-l vad la cinema in toata splendoarea sa.

#6
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Nu vreau sa va dezamagesc, dar diseara, 15.02, la ora 21.30 am sa il vad in Ploiesti, in avanpremiera nationala, la doar 40.000 biletul. Nu va fi chiar ca la Mall, dar diseara veti avea un review.

Am vazut multe secvente, si va sfatuiesc sa il vedeti. Este unic, nu cunosc nimic comparabil, asta ca sa-l parafrazez pe Frank Herbert

EP

#7
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
ei bine, eu astepta pana luni, cand il voi vedea in varianta digitala, la cinema :D

abia astept  :crazy:

P.S. hi hi, parca era o vorba pentru prima oara in lume si a doua in Romania

#8
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Well ... I saw it ....

o adevarata desfatare a simturilor. nu uitati sa va luati o bomba seismica acasa .... nu se stie niciodata la ce foloseste.

un adevarat regal Lucas, desi parca un pic prea multe discutii. Da si cand inceteaza discutiile ........ wow.

NU AM VAZUT NICIODATA SCENE DE BATALIE DE AMPLOAREA CELOR DIN ACEASTA PARTE....

un singur cuvant ... AMAZING !!!

EP

... ma duc sa-mi fac lightsaber ...

#9
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Dumnezeule, mai prind bilete astazi?  :hmm:

Greets,
Speedo

#10
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
bÄftÄu Speedo, sper sa mai gasesti :D

#11
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
nu mi s-a parut chiar asa o minunatie...sincer  sa fiu am fost mult mai incantat de prima parte. Asta nu mai are asa mult umor din pacate. Iar sa te duci la cinema doar ca sa vezi ce detalii pot face fermele lor de renderizare nu prea merita. Personal nu cred ca o sa-l vad de 3 ori, ca prima parte :) Dar tot o sa cumpar DVDul cand o sa apara.

#12
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
hmmm, parerea mea e ca mergi la Star Wars nu pentru umor...

Mai sint 3 zile pana il vad si eu :crazy:

#13
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Un film in nota obisnuita, extrem de finisat, practic n-am vazut nici o scapare, fabulos cata munca a fost.

Sunetul este...incredibil.. motoarele de la nave se aud excelent si extrem de funny.

Yoda este cum nu v-ati asteptat.

Endless point are dreptate, lightsaber-ul in zilele de astazi este "un must have", daca erau de cumparat la iesirea din cinema luam 2, you never know  :D

Iata ordinea armelor din panoplie:
1.Qui-Gon Jinn's Lightsaber; Star Wars (The Phantom Menace).
2. Obi-Wan Kenobi's Lightsaber; Star Wars (A New Hope).
3. Obi-Wan Kenobi's Lightsaber; Star Wars (The Phantom Menace).
4. Luke Skywalker's Lightsaber; Star Wars (A New Hope).
5. Darth Vader's Lightsaber; Star Wars (Unmodified Heiland Syncronar).
6. Luke Skywalker's Lightsaber; Star Wars (Return of the Jedi)

Greets,
Speedo

Attached Files



#14
Mengele

Mengele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.04.2002
Traiasca Regia! /smarty/
S-auzim e bine

#15
nucu

nucu

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2002
Shtie cineva cand ajunge in Galatzi???

#16
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Mi se pare mie, e browserul meu de vina sau au disparut niste posturi de aici? :confused:

#17
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Da, au disparut ... am sters tot ceea ce era off-topic........

#18
nucu

nucu

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 58
  • Înscris: 25.02.2002
E foarte ushor sa treci de la on la off topic, mai ales cand eshti provocat. Ar fi mai bine sa fie batut fierul cat e cald, shi daca e sa se renuntze la diferite texte, spunetzi, ca nu mai postez, nu e nici o problema! Daca apar dispute, e bine sa fie lasate sa se stinga pentru ca apare un sentiment de frustrare cand vrei sa spui ceva, shi altcineva (poate are dreptate, poate nu) decide sa-tzi taie textul, ca era off-topic! Normal, nu o sa discutam despre cai verzi pe peretzi  daca topicul e despre pisici albastre in aer, dar o divagare a subiectului nu vad de ce nu e binevenita, daca mai shi lumineaza despre una, alta.
Oricum, nu mi se pare firesc sa tzi se inchida gura cu pumnul, indiferent daca ai sau nu dreptate. Frumos este sa tzi se atraga atentzia, shi daca ai argumente discutzi, daca nu , nu.
Bye.
Cu respecte.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate