Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Cronica carcotasilor vs In gura presei

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

Poll: Cronica carcotasilor vs In gura presei (154 member(s) have cast votes)

Ce emisiune va place mai mult?

  1. Cronica carcotasilor (54 votes [35.06%])

    Percentage of vote: 35.06%

  2. In gura presei (100 votes [64.94%])

    Percentage of vote: 64.94%

Vote Guests cannot vote

#19
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006

View PostJackz0rN, on May 21 2008, 11:51, said:

Mie imi place mai mult carcotasii , dar imi place si in gura presei dar nu ma prea uit .. daca aveau si ei bebeluse poate ma uitam mai des :)
Pai au un singur bebeloi, ce mai vrei? :P

On: nu-mi place Badea, prea se crede buricul pamantului si crede ca toti ceiulalti (inclusiv telespectatorii) sunt batuti in cap. Sa nu mai vorbesc de "impartialitatea" lui...

La carcotasi ma uit cateodata. Sunt mult mai buni la radio (unde se vede clar ca Gainusa e cu o clasa peste Huidu la capitolul umor). Din pacate au inceput sa aiba din ce in ce mai des rafuieli personale, in special cu CNA-ul si legate de drumuri, borduri etc. Daca li se pune pata pe o chestie din asta, devin penibili si plicticosi.

In rest, imi plac Mondenii, chiar daca nu le ies chiar toate imitatiile (de exemplu Cristoiu seamana cu Iliescu), dar compenseaza prin textele foarte bune. Imi mai place Animat Planet, singura emisiune de la Antene unde este "persiflat" Felix. Altminteri, saracie lucie, monser...

#20
BogdyLFC

BogdyLFC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.12.2006
Va salut!

Sa-mi spuna si mie cineva cum se numesc bebelusele cele noi de 17 ani!

Mersi anticipat!  :first: :wub:

#21
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Cum dracu compari o emisiune de divertisment cu un TONOMAT prezentat de un SPAGATIST setat pe ''INJURA-PE-BASE''

Edited by CRISTAKEM10, 16 June 2008 - 22:59.


#22
maluca

maluca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 20.05.2008
Carcotasii inca mai merita urmariti chiar daca s-au mai prostit si nu mai aduc nimic nou.

Mircea Badea - il urmaresc ocazional si ma uimeste de fiecare data cu penibilitatile debitate pe post de glume.

#23
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Daca imi spune cineva ce mai e de vazut la Circotasi in afara de poante extra rasuflate, bagaboante semi dezbracate dansind si multe razbunari personale poate ma mai indur si mai urmaresc o emisiune.
Badea... ca e sluga lui Voiculescu sau nu, il urmaresc cu aceeasi placere inca de la Tele7. Ceea ce nu se poate spune despre Divertis (s-au plafonat cu bataie spre manelizat), ca tot amintea cineva aici. Iar cei doi circotasi sint pur si simplu niste limbrici jalnici care mai incearca sa scoata capul de unde stau limbricii de obicei prin tot felul de atacuri la persoana. Si nu cred ca se poate compara o emisiune zilnica, in direct, pe teme de imediata actualitate cu flatulatia Primatevista.

View Postmaluca, on Jun 25 2008, 19:15, said:

Carcotasii inca mai merita urmariti chiar daca s-au mai prostit si nu mai aduc nimic nou.
Dar merita, oricum... :rolleyes:

#24
Mizantrop

Mizantrop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 17.03.2007

View Postpufonel, on May 22 2008, 23:41, said:

In rest, imi plac Mondenii, chiar daca nu le ies chiar toate imitatiile (de exemplu Cristoiu seamana cu Iliescu), dar compenseaza prin textele foarte bune. Imi mai place Animat Planet, singura emisiune de la Antene unde este "persiflat" Felix. Altminteri, saracie lucie, monser...

Pe cuvântul meu dacă pot găsi o logică elementară în a-mi explica de ce masele, pe lângă că se lasă manipulate, o fac și cu  o frenezie totală.
CINE DRACU E DAN VOICULESCU ?  un neica nimeni în puterea decizională, fost securist ajuns milionar în euro peste noapte. Așa și ? sunt zeci de astfel de personaje cu un background identic. Unii dintre ei au la rândul lor trusturi de presă. Ba chiar unul dintre ei a fost condamnat într-un proces de pomină legat de celebru "dormiți liniștiți, FNI-ul vegheaă", doar că atunci când a făcut recurs, ce să vezi, fapta s-a prescris, și el a scăpat bama curată.
Cu toate astea lumea de pe multe forumuri are fantezii cu Felix, toți vor ca Voiculescu să fie făcut cu ou și cu oțet de către propriii angajați, să fie scuipat și batjocorit. În schimb despre alde Vântu, Patriciu, Sârbu  nu se aude nimic, ei au fost băieți deștepți în schimb, Voiculescu a fost nenorocit care a jefuit poporul.
Nu vă supărați, dar ultima dată când m-am uitat în monitor, președinte era Băsescu Traian, iar premier Tăriceanu-Popescu Anton Constantin Călin, în timp ce Voiculescu Dan nu apărea pe la niciun minister.
Culmea e că nici măcar nu  pozează sexy în libertatea alături de Nicoleta Luciu ca lumea să vorbească de el. DE FAPT, Dan Voiculescu-Felix dacă vreți, nu există în mentalul colectv. Dacă merg eu cu Dan Voiculescu de mână din Berceni până la romană, nimeni nu o să întoarcă capul după el. Și știți de ce ? pentru că nimeni nu știu cine e Felix, pentru că Felix nu e nici cel mai bogat român, nici cel mai mare angajator, nici ministru, nici președinte, nici senator.

În afară de categoria mai sus amintită, încep să dezvolt o fobie și față de cei care nu sunt în stare să-și exprime propriile convingeri, ascunzându-se după niște  propoziții concesive, gen "deși Mircea îi ține partea lui Felix (?!), eu îl găsesc totuți simpatic", ca să nu pară, vezi Doamne, niște habarniști care nu știu cine-i Dan Voiculescu și cum stă de fapt treaba în culise.
Evident că dacă îi iei la bani mărunți nu o să fie capabil să-ți dea nici măcar un exemplu în care M.B. a lăudat PC-ul, așa hodoronc-tronc, fără niciun motiv sau că a dat în adversarii lui Felix care erau total nevinovați, doar de dragul de fi pupincurist.

Edited by Mizantrop, 19 September 2008 - 20:49.


#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
@Mizantrop, da-mi voie sa te contrazic. Intr-adevar Voiculescu nu e nici senator, nici presedinte, nici cel mai bogat, dar cu toate astea face o galagie de parca ar fi cel mai tare din parcare si partiduletul lui de scara de bloc ar fi obtinut 80% la ultimele alegeri. De cate ori l-ai vazut tu in ultimul an pe Vantu la Realitatea? Despre Patriciu nu pot sa ma pronunt pentru ca nu cumpar ziarele lui. In schimb "necunoscutul" Felix apare cam in fiecare jurnal de la Antene si isi da cu parerea despre orice. In plus mai are si echipa de pupincuristi, de la Badea la Cristoiu si Stan. Daca te plimbi cu el prin Bucuresti, probabil ca lumea o sa-l recunoasca si o sa-l trateze cu sictir, asa cum si merita.

Intr-adevar, pentru ca suntem in Romania, nu pot sa ma astept sa-l faca oamenii lui de kko, de aceea ma si bucur cand prind o ocazie in care se intampla. Divertisii au facut chestia asta acum catava vreme, insa parca au mai inmuiat-o si ei. Si cred ca in sezonul asta vor fi si mai cuminti.

#26
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
cronica carcotasilor

#27
Alex_Dum

Alex_Dum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,764
  • Înscris: 13.07.2006
Nu-mi mai place nici una. Mi-a placut Badea o perioada, dar m-am lasat... iar carostasii sunt slabuti rau de tot!

#28
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006

View PostMizantrop, on Sep 19 2008, 21:41, said:

Pe cuvântul meu dacă pot găsi o logică elementară în a-mi explica de ce masele, pe lângă că se lasă manipulate, o fac și cu  o frenezie totală.
CINE DRACU E DAN VOICULESCU ?  un neica nimeni în puterea decizională, fost securist ajuns milionar în euro peste noapte. Așa și ? sunt zeci de astfel de personaje cu un background identic. Unii dintre ei au la rândul lor trusturi de presă. Ba chiar unul dintre ei a fost condamnat într-un proces de pomină legat de celebru "dormiți liniștiți, FNI-ul vegheaă", doar că atunci când a făcut recurs, ce să vezi, fapta s-a prescris, și el a scăpat bama curată.
Cu toate astea lumea de pe multe forumuri are fantezii cu Felix, toți vor ca Voiculescu să fie făcut cu ou și cu oțet de către propriii angajați, să fie scuipat și batjocorit. În schimb despre alde Vântu, Patriciu, Sârbu  nu se aude nimic, ei au fost băieți deștepți în schimb, Voiculescu a fost nenorocit care a jefuit poporul.
Nu vă supărați, dar ultima dată când m-am uitat în monitor, președinte era Băsescu Traian, iar premier Tăriceanu-Popescu Anton Constantin Călin, în timp ce Voiculescu Dan nu apărea pe la niciun minister.
Culmea e că nici măcar nu  pozează sexy în libertatea alături de Nicoleta Luciu ca lumea să vorbească de el. DE FAPT, Dan Voiculescu-Felix dacă vreți, nu există în mentalul colectv. Dacă merg eu cu Dan Voiculescu de mână din Berceni până la romană, nimeni nu o să întoarcă capul după el. Și știți de ce ? pentru că nimeni nu știu cine e Felix, pentru că Felix nu e nici cel mai bogat român, nici cel mai mare angajator, nici ministru, nici președinte, nici senator.

În afară de categoria mai sus amintită, încep să dezvolt o fobie și față de cei care nu sunt în stare să-și exprime propriile convingeri, ascunzându-se după niște  propoziții concesive, gen "deși Mircea îi ține partea lui Felix (?!), eu îl găsesc totuți simpatic", ca să nu pară, vezi Doamne, niște habarniști care nu știu cine-i Dan Voiculescu și cum stă de fapt treaba în culise.
Evident că dacă îi iei la bani mărunți nu o să fie capabil să-ți dea nici măcar un exemplu în care M.B. a lăudat PC-ul, așa hodoronc-tronc, fără niciun motiv sau că a dat în adversarii lui Felix care erau total nevinovați, doar de dragul de fi pupincurist.

Ai 10000000000000% dreptate in absolut tot ce spui. Si mie imi vine sa vomit de fiecare data cind aud sintagma "Mircea Badea propagandistu' lu' Voiculescu" sau "Mircea Badea sluga lu' Voiculescu". Scuze, nu vreau sa jignesc, dar astia care spun asa au creierul spalat si inghit ca pelicanii gogosile lu' Baselu. I-a aplicat Baselu sau apropiatii lui eticheta de "sluga a lui Voiculescu" lui Mircea Badea in frunte si gata, toata lumea striga in cor: "daca asa a zis presedintilu' inseamna ca asa e". Nu se gindesc o secunda la chestia asta si nici macar nu urmaresc emisiunea In gura presei.
Chiar as vrea sa imi dea si mie cineva un exemplu in care MB il linge la poponet pe Voiculescu. Ia sa vedem, stie careva? A, ca prezinta Ghimpele (cu noduri oricum), ca prezinta Jurnalul National sau mai stiu eu ce publicatii de ale lui Voiculescu, este altceva. Sint din trust si pina la urma e normal sa le prezinte si sa le faca reclama. Dar de aici si pina la a spune ca il pupa si-l ridica in slavi pe Voiculescu e cale lunga.
Dar faptul ca gindeste, ca ridica anumite probleme, ca isi pune niste intrebari referitoare la conducatorii nostri "mult iubiti", deranjeaza cred. O fi antipatic nimic de zis, si io l-as fi decapitat in clipa in care l-am vazut in spagat pe alea doua scaune, dar totusi... recunosc cind omul are dreptate. Are anumite informatii, se ia de nenorocitii astia care au facut bani peste noapte furind mai ceva ca hotii lu' Ali Baba, de politistii astia corupti, de snobi, de fitosi, de astia care se dau cu Lamborghini si Ferrari prin gropile din Bucuresti si asa mai departe, iar, in plus, pentru mine e haios. Chiar are umor.  
Asa ca celor care ii lipesc in frunte etichete le recomand doar sa se uite la emisiunea lui si sa nu mai repete ca papagalii niste sintagme scornite din lacomia de putere de altii.

#29
neocld

neocld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 12.06.2008

View Postilie., on May 15 2008, 01:24, said:

cronica urmareste si interese personale ,  e folosita ca arma de razboi personala .   sunt multe cazuri cand cei 2 n-au haz desi forteaza limita bunului simt .  eu nu prea ma uit la cronica, de fapt eu nu ma rup cu TV-ul.

daca stam sa ne gandim, nici badea nu este 100% obiectiv pentru ca daca apare ceva in ziar despre dan voiculescu sau trustul sau evita sa citeasca si sa comenteze. carcotasii macar mai comenteaza despre cei de la prima tv. daca e ceva care imi place la badea e atunci cand pune la punct toata fetele talentate din romania. oricum eu nu ma mai uit la tv atat de des....


View PostAlex_Dum, on Oct 5 2008, 16:46, said:

Nu-mi mai place nici una. Mi-a placut Badea o perioada, dar m-am lasat... iar carostasii sunt slabuti rau de tot!

subscriu

#30
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
Pot spune ca sint fan Mircea Badea. Ma regasesc in foarte multe dintre ideile lui si ma simt razbunat cind vorbeste despre kktul din tara asta (manelisti, imbogatiti peste noapte, politicieni de 2 bani, vedete de 2 bani, etc). Mai are si scapari citeodata dar sint putine. Referitor la "sluga lui Voiculescu" nu imi aduc aminte vreodata sa il fi ridicat in slavi, ba chiar a spus de n-spe mii de ori ca toti politicienii sint la fel si ca nu mai merge la vot niciodata. Ca nu il ataca mi se pare de bun simt. Oare citi dintre voi s-a luat de propriul patron fara sa paraseasca a doua zi locul de munca? Daca loveste in adversarii lui Voiculescu o face pe buna dreptate si cu argumente.
Pina acum vreun an ma uitam cu placere si la circotasi si la Micrea dar in ultimul timp carcotasii au devenit plictisitori. M-am cam saturat de aceleasi bilbe date de cite doua ori si comentate fortat. "Bebelusele" sint penibile cu asa zisul dans. Nu prea am inteles care e faza cu Hrubaru. Pe vremuri aveau niste scenete in versuri la care rideam cu lacrimi. Acum l-au bagat pe mistretu' travestit si cu pustiu' care incearca sa faca nu stiu ce scenete jalnice. Este normal ca in momentul in care matul e plin, creativitatea tinde catre 0. Cred ca pe Mircea il tine in forma lipsa banilor si a averii. Cum sa nu fii frustrat cind ai facut o facultate si stai tot cu parintii la 34 de ani, ai datorii la banca si altii cu 4 clase invirt banii cu lopata?

Edited by mardarg3, 18 November 2008 - 09:12.


#31
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Like Badea :D

#32
open-your-eyes

open-your-eyes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 04.01.2017
O mai stiti p-asta?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oX8e1g2sjbc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#33
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
A noastra e slaba, urmariti Striscia La Notizia la Canale 5, sa vedeti diferenta! E net superior showul fata de mizeria noastra actuala de la prima...

#34
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,866
  • Înscris: 28.11.2006
M-am uitat si eu la Striscia, si nu mai e ca acum 20 de ani. Au inceput sa bage reportaje din tara, iar umorul s-a diluat foarte mult. in afara de I nuovi mostri nu prea mai ai ce vedea in aceasta emisiune.

#35
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005

View Postpufonel, on 18 iunie 2017 - 21:09, said:

M-am uitat si eu la Striscia, si nu mai e ca acum 20 de ani. Au inceput sa bage reportaje din tara, iar umorul s-a diluat foarte mult. in afara de I nuovi mostri nu prea mai ai ce vedea in aceasta emisiune.

Eu faceam comparatie cu a noastra :) Evident ca si la italieni continutul emisiunilor a scazut mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate