Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Apple iPhone 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
2108 replies to this topic

#1
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Well cred ca e destul de clar ca o sa apara foarte curand versiunea 3G, oarecum imbunatatita a IPhone-ului. Printre imbunatatiri: GPS incorporat (finally), camera de 3 mpx (cica) care s-ar putea sa poata si video, 3G (probabil triband).

Ce pareri aveti?

#2
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
o sa apara de aparut odata , dar ..ce aprere sa avem despre ceva ce nu stim sigur (deocamdata ) ? :D

#3
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
nu e nimic OFICIAL. doar speculatii... clar o sa apara o versiune noua, insa nimeni nu zice oficial ce inbunatatiri va avea...

#4
KodrutZ

KodrutZ

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 17.05.2006

 worm, on May 13 2008, 21:12, said:

nu e nimic OFICIAL. doar speculatii... clar o sa apara o versiune noua, insa nimeni nu zice oficial ce inbunatatiri va avea...
Deja au fost confirmati providerii in unele tari unde nu exista iPhone deloc, si or sa intre direct cu 3G-urile. Cel mai probabil anuntul o sa fie facut de Steve Jobs pe 9 iunie la WWDC, unde o sa tina un speech, iar ca features, sa nu uitam de iminenta unei versiuni de 32GB, mai ales ca in curind se deschide AppStore-ul, si o sa tot aiba lumea cu ce sa umple iPhone-urile...

#5
Firenze

Firenze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.12.2004
Pe 9 iunie am inteles ca o sa apara noua versiunea 3G ..si o sa vina si in Italia  :coolspeak:
Abia il astept...de camera de 3 mp nu am auzit nimic insa.Citeam de bluetooth ca o  sa mearga ,gps la fel, si setari la camera foto...a ,da si s-ar putea sa aiba si video v2'ul.
Ar fi tare totusi.
p.s. : cica in Germania se fac reduceri la iphone v1

#6
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Sincer daca ar filma in VGA la 30fps si cu 3mpx autofocus mi-as lua un Iphone 3G. Altfel va fi in continuare sub N95, N82, N96 etc.

#7
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
abia astept sa'l vad :X

desi sunt foarte multumit si cu cel de 16gb pe care il am acum..mai putin bt'ul care ma scoate din sarite. si camera e slabuta dar asta e

#8
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Si iPhone-ul actual filmeaza, daca este instalata aplicatia care trebui, so...

#9
opK

opK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 22.03.2007
trebuie sa platesti pentru aplicatia respectiva, altfel ai doar 5 secunde/film care este egal cu 0

#10
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Mna...

Oricum, nici varianta 3G nu se stie daca nu va lasa aceasta optiune pe bani pentru dezvoltatori.
De fapt nu se stie nimic de varianta 3G, numai presupuneri.

#11
toxicvibes

toxicvibes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 29.10.2006
unde ati citit chestia cu GPS incorporat? Imi vine greu sa cred ca nu o sa fie aplicatie 3rd party. Sa vedem.  Momentan nu am destule motive incat sa il schimb.
Insa daca se adevereste varianta cu GPS, camera 3mp si video atunci s-ar putea sa ma mai gandesc.

Edited by toxicvibes, 14 May 2008 - 14:26.


#12
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Multe zvonuri despre noul iPhone, dar nimic oficial inca...

#13
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 toxicvibes, on May 14 2008, 05:26, said:

unde ati citit chestia cu GPS incorporat? Imi vine greu sa cred ca nu o sa fie aplicatie 3rd party.
Judecand dupa fraza bolduita presupun ca nu stii ce este aia un GPS sau cum functioneaza. Nu este o aplicatie, ci o componenta hardware care lipseste cu desavarsire in Iphone.

Garantez 100% ca GPSul va fi incorporat. Pana si Blackberry scoate toate modelele cu GPS incorporat. Chipul pe care este construit telefonul suporta camera cu rezolutie pana la 5 Mpx (cel actual suporta pana la 2Mpx, fara video).

Softul ala de care vorbesti Speedo este o penibilitate. Face fotografii rapide (nu merge decat cateva secunde) pe care le lipeste impreuna si zice ca are video in rezolutie de 2Mpx (lol). O metoda eficienta de a lua banii de la prosti.

Edited by Valentine, 15 May 2008 - 19:48.


#14
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
[ http://news.softpedia.com/images/news2/iPhone-2-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://news.softpedi...e-2-87505.shtml

Acum mai stim ceva ... :D

#15
gh.alex

gh.alex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 03.11.2006
Apple Iphone rosu? C'mon, o gluma proasta. Poza zic eu este o facatura in graba. Aluia rosu ii lipseste butonul de sleep ;)

#16
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
cei de pe engadget au confirmat ca e fake...
http://www.engadget....re-wwdc-editio/

#17
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
[ http://news.softpedia.com/images/news2/New-3G-iPhone-Pics-Surface-Front-Camera-Not-Placed-Right-2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://news.softpedia.com/images/news2/New-3G-iPhone-Pics-Surface-Front-Camera-Not-Placed-Right-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://news.softpedia.com/images/news2/New-3G-iPhone-Pics-Surface-Front-Camera-Not-Placed-Right-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://news.softpedi...ght-87524.shtml

Noutati ! (dar se pare ca... )

#18
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
gri...

as spune ca e un pic "unusual" pt Apple

om trai si om vedea...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate