Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

calatorie in Bulgaria la Obzor cu masina cu GPL

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ana_skrobotovici

ana_skrobotovici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.05.2008
Va rog sa-mi spuneti daca se gaseste GPL in Bulgaria si poate stie cineva si la ce pret.
A fost cineva la Hotelul Riu Miramar din Obzor?

#2
adimarian

adimarian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.02.2005
Nu stiu dacă găsești GPL, dar benzinăriile lor sunt cam nașpa, anul trecut am vrut să opresc să-mi iau vignetă și nevastă-mea nu m-a lăsat. Dacă faci plinul când ieși din țară nu-ți ajunge?
Când mergi la Obzor? Și eu am rezervare la Miramar din 29 iunie.

Edited by adimarian, 13 May 2008 - 13:56.


#3
T0M

T0M

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 10.06.2007
Pana la Obzor sunt cam 330 km (varianta cea mai scurta, pe la Ruse). GPL nu stiu daca se gaseste, dar benzinarii sunt prin zona (e un brand national al lor, echivalentul Petrom, care sunt destul de dese).
Am fost la Obzor anul trecut la hotelul de langa Miramar, Riu Helios - exceptional. Au o calitate foarte buna a serviciilor (pentru Bulgaria, evident, si incomparabil cu Romania), Miramar e un ansamblu de corpuri cu 2-3 nivele, cu piscine, plaja imensa. Nu este deloc inghesuit, ideal pentru familii cu copii; altminteri nu ai ce face in Obzor, nu exista "viata de noapte" etc. Noua ne-a placut foarte mult, recomand vizitarea Nessebar-ului (protejat UNESCO, conservat remarcabil), la 30 km mai "la vale".

#4
Sorin D534

Sorin D534

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 22.07.2007

 T0M, on May 20 2008, 21:14, said:

Pana la Obzor sunt cam 330 km (varianta cea mai scurta, pe la Ruse). GPL nu stiu daca se gaseste, dar benzinarii sunt prin zona (e un brand national al lor, echivalentul Petrom, care sunt destul de dese).
Am fost la Obzor anul trecut la hotelul de langa Miramar, Riu Helios - exceptional. Au o calitate foarte buna a serviciilor (pentru Bulgaria, evident, si incomparabil cu Romania), Miramar e un ansamblu de corpuri cu 2-3 nivele, cu piscine, plaja imensa. Nu este deloc inghesuit, ideal pentru familii cu copii; altminteri nu ai ce face in Obzor, nu exista "viata de noapte" etc. Noua ne-a placut foarte mult, recomand vizitarea Nessebar-ului (protejat UNESCO, conservat remarcabil), la 30 km mai "la vale".

Off-topic: la Obzor, cand am fost ultima oara, deja terminau de construit o discoteca-mamut (vreo 5.000 - 6.000 de locuri, daca a tradus bulgarul bine...), deci viata de noapte trebuie sa se fi mai "ameliorat"... :)
Hotelul Helios de acolo e facut (stilizat desigur) dupa proiectul manastirii Rila. O imbinare interesanta intre valorile locale si arhitectura moderna...
Oricum, eu am evitat sa ma apropii... (banuind preturi... pe masura arhitecturii impozante... :) ). Ne poti spune cam care sunt preturile acolo?
Cat despre Nessebar, e "Grecia in Bulgaria", fermecator, nemaipomenit!...

Edited by Sorin D534, 04 July 2008 - 07:58.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate