Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Cum sa introduci poza albumului in melodie?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
sorin_george92

sorin_george92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.12.2007
Va salut! Am o oarecare problema! Am un Nokia n95 8gb. Ieri am primit o melodie de la o prietena si cand am pus-o pe telefon in dreptul unde imi arata un simbol de muzica (poza din dreapta) imi arata coperta albumului (poza din stanga). Precizez ca am bagat pur si simplu melodia fara a mai pune si vreo imagine paralel. Cine are idee cum pot pune poza albumului intr-o melodie?

Attached Files


Edited by sorin_george92, 10 May 2008 - 21:43.


#2
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Din Winamp se poate. Click dreapta pe melodie -> view file info -> Artwork de sus, apoi daca ai deja poza pe computer apesi Load Artwork si cauti poza. Daca nu ai poza poti apasa Download Art si atunci Winamp o sa o caute pe net (nu gaseste mereu, depinde de cat de cunoscuta e melodia).
Cand transferi melodia pe telefon trebuie sa fie in format mp3 ca sa pastreze poza, nu aac cum le face Nokia Music Manager.

#3
BMW

BMW

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 25.09.2005
Acum observ ca winamp salveaza poza langa mp3, nu in el...
Am reusit insa cu Mp3tag pe care il poti lua de aici http://www.mp3tag.de/en/download.html
Poza pe care o incarci trebuie sa fie de 160x160 pixeli.
In Mp3tag dai File de sus apoi change directory, cauti folderul unde ai mp3-uri, dai ok.
Dupa ce iti apar melodiile din folder in fereastra din dreapta selectezi melodia la care vrei sa adaugi poza.
In stanga dai click dreapta pe patratul ala alb cu un disc in el apoi add cover.
Dai save primul buton de sus.
Copiezi melodia pe telefon ca mp3.

#4
sorin_george92

sorin_george92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.12.2007

View PostBMW, on May 11 2008, 01:31, said:

Acum observ ca winamp salveaza poza langa mp3, nu in el...
Am reusit insa cu Mp3tag pe care il poti lua de aici http://www.mp3tag.de/en/download.html
Poza pe care o incarci trebuie sa fie de 160x160 pixeli.
In Mp3tag dai File de sus apoi change directory, cauti folderul unde ai mp3-uri, dai ok.
Dupa ce iti apar melodiile din folder in fereastra din dreapta selectezi melodia la care vrei sa adaugi poza.
In stanga dai click dreapta pe patratul ala alb cu un disc in el apoi add cover.
Dai save primul buton de sus.
Copiezi melodia pe telefon ca mp3.


Mersi mult pentru informatii. Merge perfect! Multumesc inca odata!

#5
cata_bobo

cata_bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 13.06.2007

View Postsorin_george92, on May 25 2008, 17:33, said:

Mersi mult pentru informatii. Merge perfect! Multumesc inca odata!

o metoda mai usoara,se face chiar din tel....iei de pe net poza albumului si o bagi in tel,dupa aceea intrii in music player si intrii in lista de melodii,dai optiuni pe melodia care vrei sa adaugi album art si mergi la coperta album-->optiuni-->modificare si cauti poza prin galerie...atat.Dupa ce ai adaugat poza la mp3 poti sa o stergi din galerie ca ramane atasata de mp3

Edited by cata_bobo, 25 May 2008 - 17:04.


#6
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Si cu iTunes poti face asta.

Dai doar click dreapta pe melodie -> Get info -> te duci la artwork, unde poti, fie sa selectezi imaginea prin functia "Add"(e un fel de "Browse"), fie sa copiezi imaginea direct (cu copy/paste). :D

Edited by Andreas1, 01 June 2008 - 19:07.


#7
sorin_george92

sorin_george92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.12.2007

View Postcata_bobo, on May 25 2008, 17:03, said:

o metoda mai usoara,se face chiar din tel....iei de pe net poza albumului si o bagi in tel,dupa aceea intrii in music player si intrii in lista de melodii,dai optiuni pe melodia care vrei sa adaugi album art si mergi la coperta album-->optiuni-->modificare si cauti poza prin galerie...atat.Dupa ce ai adaugat poza la mp3 poti sa o stergi din galerie ca ramane atasata de mp3
Pe mine ma interesa sa fac chestia asta fara a avea separat poza in telefon. Acolo dac pun asa si pe urma sterg poza, si in melodie numai exista poza

#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Cu Mp3Tag pun si eu artwork-urile la piese . E foarte bun programul.

#9
ghidushie

ghidushie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.01.2009
da mp3tag e cel mai indicat

#10
RzX_2008

RzX_2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 20.04.2008
Pai eu folosesc TagScan mai ales pentru ca poti modifica numele melodiei ce apare in Media Player nu numai numele ce apare in folder. Intrii in tagscan, dai jos pe folder si selectezi folderul cu melodiile ce vrei sa le modifici. Dai sus la TAG Editor > click pe o melodie si dai in dreapta in jos si acolo unde e cu "Picture" dai click pe semnul cu verde + si selectezi din calculatorul tau ce imagine vrei si ii dai save. Inchizi si iti va aparea in M.P. imaginea :D:D

#11
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Sau iti potia dauga mediateca in wmp care cauta actualizari si le introduce automat in piese.

#12
tzaq93

tzaq93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 13.08.2010
Cum pot sa adauc cover la mai multe piese deodata, automat, de pe internet?

#13
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Depinde de sistemul de operare al telefonului tău.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate