Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ce combinatie full protect folosesti?

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#91
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Cu placere ! :)

Daca ai intrebari despre Bitdefender 2009 aici: http://forum.softped...howtopic=428960

#92
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008
Care este parerea voastra despre combinatia ZoneAlarm firewall Free + Avast 4.8 Free? Din punct de vedere al consumului este OK. Din punct de vedre al ofertei (protectiei) este la fel de OK. Astept pareri de la cei avizati din punct de vedere al eficientei.

#93
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
ZoneAlarm Free e un pic mai bun ca firewall-ul din Windows. Protectie de baza. :)

Avastul e ok. :)

#94
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008
Acum nu vreau sa va intind nervii. Dar sunt curios (alternativa pentru full protection = Comodo firewall + Avira Free + ThreatFire Free) sa aflu. ZoneAlarm firewall Free + Avast 4.8 Free, ca protectie activa si SUPERAntiSpyware pe langa ele pentru scanare periodica, este suficient pentru un "Home User"? Credeti ca este prea slab sau este suficient? Ma refer la o protectie de baza, dar buna si cu consum bun (resurse putine). Multumesc Crysty2k5 pt. promtitudinea raspunsului.

#95
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
E decenta protectia. Daca nu faci parte dintr-o retea de cartier si ai un ISP decent, merge :)

#96
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008

View Postcrysty2k5, on Dec 28 2008, 15:42, said:

E decenta protectia. Daca nu faci parte dintr-o retea de cartier si ai un ISP decent, merge :)
Impreuna cu un prieten am testat din punct de vedere al functionarii impreuna (si al PC-ului in sine) al urmatoarelor combinatii:
1) AVG 8 Free + Windows Firewall + ThreatFire = nu functioneaza ( ThreatFire se initiaza extrem de greu)
2) AVG 8 Free + Windows Firewall + Spyware Doctor Free = nu functioneaza ( Spyware Doctor se initiaza greu)
3) ZoneAlarm firewall Free + Avast 4.8 Free + ThreatFire = nu functioneza (Threatfire se initiaza extrem de greu)
4) ZoneAlarm firewall Free + Avast 4.8 Free + Spyware Doctor Free = nu functioneaza ( Spyware Doctor se initiaza greu)
5) Comodo Firewall Free + Avira Free + ThreatFire = se misca greu netul si uneori PC-ul
Este vorba de PC 512 MB/RAm; 40GB; procesor 1,60GHz, Windows Profesional SP2, updatat la zi, cu licenta.
Te rugam, ca atunci cand ai timp sa ne spui si noua (celor mai nepriceputi si cu un PC si sistem de operare mai amarate) si alte posibilitati de protectie gratuite, in afara de Comodo Firewall Free + Avira Free + ThreatFire. Iti multumim ca ai nervi si pentru noi. Sper sa nu te stresam. Asteptam cu interes raspunsul tau.

View Postbarabasfrancisc, on Dec 28 2008, 16:23, said:

Impreuna cu un prieten am testat din punct de vedere al functionarii impreuna (si al PC-ului in sine) al urmatoarelor combinatii:
1) AVG 8 Free + Windows Firewall + ThreatFire = nu functioneaza ( ThreatFire se initiaza extrem de greu)
2) AVG 8 Free + Windows Firewall + Spyware Doctor Free = nu functioneaza ( Spyware Doctor se initiaza greu)
3) ZoneAlarm firewall Free + Avast 4.8 Free + ThreatFire = nu functioneza (Threatfire se initiaza extrem de greu)
4) ZoneAlarm firewall Free + Avast 4.8 Free + Spyware Doctor Free = nu functioneaza ( Spyware Doctor se initiaza greu)
5) Comodo Firewall Free + Avira Free + ThreatFire = se misca greu netul si uneori PC-ul
Este vorba de PC 512 MB/RAm; 40GB; procesor 1,60GHz, Windows Profesional SP2, updatat la zi, cu licenta.
Te rugam, ca atunci cand ai timp sa ne spui si noua (celor mai nepriceputi si cu un PC si sistem de operare mai amarate) si alte posibilitati de protectie gratuite, in afara de Comodo Firewall Free + Avira Free + ThreatFire. Iti multumim ca ai nervi si pentru noi. Sper sa nu te stresam. Asteptam cu interes raspunsul tau.
Am uitat sa mentionez ca internetul este de la RDS fara modem.

#97
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
@ barabasfrancisc

Avira Free + ZoneAlarm Free + Spybot S&D ai incercat ? :)

#98
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008

View Postcrysty2k5, on Dec 28 2008, 19:01, said:

@ barabasfrancisc

Avira Free + ZoneAlarm Free + Spybot S&D ai incercat ? :)
Nu. Spybot S&D are "real time scaner" sau ceva asemanator, ca sa opreasca eventualele atacuri in timp real?

#99
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbarabasfrancisc, on Dec 28 2008, 20:43, said:

Nu. Spybot S&D are "real time scaner" sau ceva asemanator, ca sa opreasca eventualele atacuri in timp real?

Da. Are scut activ :)

#100
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008
Crysty2k5 - Pana la urma am ajuns la combinatie Avira Free + ZoneAlarm Firewall Free + ThreatFire Free. Functioneaza bine impreuna. Merge netul bine. Crezi ca este nevoie si de un antispyware pe langa aceasta combinatie?

#101
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
barabasfrancic, Malwarebytes Anti-Malware poate fi instalat alaturi de ele pentru scanari ocazionale.

#102
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postpykko, on Dec 29 2008, 22:35, said:

barabasfrancic, Malwarebytes Anti-Malware poate fi instalat alaturi de ele pentru scanari ocazionale.
La fel si SUPERAntiSpyware Free :)

#103
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008

View Postpykko, on Dec 29 2008, 22:35, said:

barabasfrancic, Malwarebytes Anti-Malware poate fi instalat alaturi de ele pentru scanari ocazionale.
Multumesc. Asa voi face. Acum merge bine atat PC-ul cat si netul.

View Postcrysty2k5, on Dec 29 2008, 23:01, said:

La fel si SUPERAntiSpyware Free :)
Multumesc pentru raspuns. Dar cred ca ajunge Malwarebytes Anti-Malware. Nu mai incarc PC-ul.

#104
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbarabasfrancisc, on Dec 29 2008, 23:41, said:

Multumesc. Asa voi face. Acum merge bine atat PC-ul cat si netul.

Multumesc pentru raspuns. Dar cred ca ajunge Malwarebytes Anti-Malware. Nu mai incarc PC-ul.

Cum doresti, oricum versiune free nu are scut activ si nu are cu ce sa incarci ca e doar pentru scan ;)

#105
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008
Crysty2k5 - scuza-ma ca te solicit din nou. Dupa ce v-am laudat la prieteni, am devenit mama tuturor ranitilor. Te rog sa ne spui (mai mult pentru prietenul meu - pe mine m-ai ajutat deja, impreuna cu Pykko) daca combinatia Avast free 4.8 + zone alarm free, ca programe active si SUPERAntiSpyware + Malwarebytes' Anti-Malware amandoua free, pentru scan ocazional, reprezinta o protectie suficienta pentru un home user, atent pe cat este posibil, si fara navigare foarte mare pe net, oricum nu in zone periculoase. Aceasta combinatie ruleaza bine impreuna, nu ingreuneaza sistemul deloc. Multumesc ca ai nervi.

#106
andrei196

andrei196

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 22.07.2008
norton 360 :coolspeak:
windows firewall
firefox ultima versiune

#107
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbarabasfrancisc, on Jan 7 2009, 20:14, said:

Crysty2k5 - scuza-ma ca te solicit din nou. Dupa ce v-am laudat la prieteni, am devenit mama tuturor ranitilor. Te rog sa ne spui (mai mult pentru prietenul meu - pe mine m-ai ajutat deja, impreuna cu Pykko) daca combinatia Avast free 4.8 + zone alarm free, ca programe active si SUPERAntiSpyware + Malwarebytes' Anti-Malware amandoua free, pentru scan ocazional, reprezinta o protectie suficienta pentru un home user, atent pe cat este posibil, si fara navigare foarte mare pe net, oricum nu in zone periculoase. Aceasta combinatie ruleaza bine impreuna, nu ingreuneaza sistemul deloc. Multumesc ca ai nervi.

E decenta :)

Merge :)

Pentru siguranta, mai poti rula cand si cand un scan online pe www.bitdefender.com sau www.eset.com

@ andrei196

Norton 360 are firewall :)

Edited by crysty2k5, 07 January 2009 - 22:25.


#108
barabasfrancisc

barabasfrancisc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 07.05.2008

View Postcrysty2k5, on Jan 7 2009, 22:22, said:

E decenta :)

Merge :)

Pentru siguranta, mai poti rula cand si cand un scan online pe www.bitdefender.com sau www.eset.com

@ andrei196

Norton 360 are firewall :)
Multumesc. De acum ii indrum pe cei interesati sa-si faca cont si sa afle singuri despre ceea ce au interesul. Multumesc inca odata in numele tuturor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate