Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Fenomene stranii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
dj_azot

dj_azot

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.05.2008
Ai simtit vreodata ceva ciudat ??!!!
De exemplu:
                          - Ai simtit vreodata o prezenta langa tine..chiar daca erai singur ???!!
                          - Ai avut vreodata sentimentul ca ai mai trecut printr- ul loc, sau ca ai mai facut aceeasi chestie..sau auzit, .. chiar daca a fost pentru prima data ???
                          - Noaptea auzi zgomote prin camera ta ???!!
                          - Ti- a venit vreodata sa tremuri fara sa iti fie frig ???!!

Sau... da tu alte exemple care se pot intampla... ,...spune experiente ciudate traite de tine... eu am cateva !!!  :mellow: :mellow: :mellow:    :P

#2
kr3am3r

kr3am3r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.05.2008
da se intampla la multi  sa ii se pare cunoscut un loc sau ceva ce face pentru ca asta a visat noaptea....
si da mi se intampla des sa tremur 1-2 sec asa degeaba desi e cald desi nu stiu de ce... stie cineva din ce cauza? nam vreo boala pur si simplu ma apuca(nus nebun)

#3
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postdj_azot, on May 7 2008, 20:40, said:

eu am cateva !!!  :mellow:  :mellow:  :mellow:    :P

Te rog !!! Impartaseste aceste experiente cu noi... daca ele intr-adevar exista... :naughty:

#4
dj_azot

dj_azot

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.05.2008

View Postkr3am3r, on May 7 2008, 22:21, said:

da se intampla la multi  sa ii se pare cunoscut un loc sau ceva ce face pentru ca asta a visat noaptea....
si da mi se intampla des sa tremur 1-2 sec asa degeaba desi e cald desi nu stiu de ce... stie cineva din ce cauza? nam vreo boala pur si simplu ma apuca(nus nebun)
La faza cu tremuratul se spune ca:
   - Acest fenomen are loc atunci cand o materie din alta dimensiune are contact cu corpul uman !!!
      Adica o fantoma sau entitate trece prin tine  :P
   Cel putzin eu cred ca este adevarat ceea ce am spus 100% !!!

#5
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
La faza cu tremuratul eu cred ca mai poate fi si din cauza ca uneori cand te uiti in portofel ai impresia ca nu vezi nimic si uneori chiar asa e :lol:

Edited by SINEKT, 07 May 2008 - 22:03.


#6
dj_azot

dj_azot

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 68
  • Înscris: 06.05.2008

View PostSINEKT, on May 7 2008, 22:24, said:

Te rog !!! Impartaseste aceste experiente cu noi... daca ele intr-adevar exista... :naughty:
Pai... sa incep cu ceva banal !!!
Intr- o seara am plecat la tara cu parintii mei !!!
Am plecat cu un maxi - taxi !!! Acest maxi - taxi a ajuns pe la ora 12:30 (aproximativ), la destinatie.
Destinatia fiind un orasel de langa Craiova noaptea este cam pustiu pe strada !!!
Locuitorii acelui orasel adorm pe la ora 9...10 !!!
Acel maxi - taxi m- a lasat la intrarea in orasel ...iar destinatia mea era aproape la iesirea din orasel...!!!
La acea ora nu aveam la dispozitie nici un taxi in acea zona..., asa ca trebuia sa merg aproximativ 2 - 2,3 km pe jos !!!!
Parintii m- au sfatuit sa ii sun pe unchiul si matusea mea si sa le spun sa vina spre noi cand vom ajunge in apropierea destinatiei !!!
Pe la jumatatea distantei ma aflam pe o strada pe care nu se auzea o voce de om....exact pe acea strada se afla cred...o fabrica sau ceva de genul asta ....o constructie foarte lunga...dar... parasita pe peste 10 ani !!! :mellow:
Toata strada era plina de pomisori pe lateral !!!
La un momentdat 2 siluete, la distanta de 30 metrii, se observau cum fugeau de la un copac la altul ascunzandu- se depa pomi.
Siluetele erau identice cu cele ale unchiului si matusei mele !!!
Am crezut ca au venit asa cum le- am spus...
Ma apropiam din ce in ce mai mult de aceste umbre,..ele venind spre mine...
In acel moment nu inteleg de ce nu le- am spus parintilor mei ceva de genul: "Uite' !!! Au venit !" ??!!
Pur si simplu taceam si mergeam in fata parintilor mei !!!
In acele momente parca nu mai auzeam nimik din jurul meu...nici chiar ce vorbeau parintii mei !!!
Parintii mei nu vedeau absolut nimik !!!
Cand am ajuns la distanta de 5 metrii de aceste siluete,...pur si simplu cand au intrat in fata unui copac.... :mellow: nu au mai iesit...nu se mai vedeau !!!
In acele momente nu am spus absolut nimik nimanui...nici acum nu stiu de ce !!!
Dar acele siluete..umbre...nu stiu cum as putea sa le spun ..chiar si cand ajungeau in fata luminii becurilor de iluminat se vedeau tot ca niste umbre !!!
Peste putin timp au aparut si unchiul si matusea mea si am ajuns la destinatie cu bine...
Faza e ca nu am vorbit nimic despre acel fenomen bizar pana a doua zi cand mi- am amintit si le- am povestit tuturor !!!
Aceasta a fost probabil una dintre cele mai banale intamplari stranii din viata mea...printre multe altele !!!
De aceea ma pasioneaza pe mine aceste fenomene stranii,... sunt un devorator de filme horror si pur si simplu vreau raspunsuri la intrebari !!!
O sa va mai povestesc si alte intamplari !!!
O sa va explic si stiintific daca doriti....totul despre fenomene paranormale !!!
Va astept pe acest topic !!! :death:

#7
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005

View Postdj_azot, on May 7 2008, 20:40, said:

Ai simtit vreodata ceva ciudat ??!!!
De exemplu:
                          - Ai simtit vreodata o prezenta langa tine..chiar daca erai singur ???!!
                          - Ai avut vreodata sentimentul ca ai mai trecut printr- ul loc, sau ca ai mai facut aceeasi chestie..sau auzit, .. chiar daca a fost pentru prima data ???
                          - Noaptea auzi zgomote prin camera ta ???!!
                          - Ti- a venit vreodata sa tremuri fara sa iti fie frig ???!!

Sau... da tu alte exemple care se pot intampla... ,...spune experiente ciudate traite de tine... eu am cateva !!!  :mellow: :mellow: :mellow:    :P
- cum simti o prezenta ?
- se numeste deja vu, rezultat al modului de functionare al creierului
- aud. mobila ziua se incalzeste (dilata) noaptea se raceste (contracta). de la aceste miscari cateodata mai pocneste
- da, cand aud scârtâituri. nu cred ca e nimic  paranormal

#8
Cioclul

Cioclul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.04.2008

View Postdj_azot, on May 7 2008, 20:40, said:

1- Ai simtit vreodata o prezenta langa tine..chiar daca erai singur ???!!
                          2- Ai avut vreodata sentimentul ca ai mai trecut printr- ul loc, sau ca ai mai facut aceeasi chestie..sau auzit, .. chiar daca a fost pentru prima data ???
                          3- Noaptea auzi zgomote prin camera ta ???!!
                          4- Ti- a venit vreodata sa tremuri fara sa iti fie frig ???!!

1.Da, eram eu respirandu-mi pe mana.

2.Da, trecusem fiind beat.

3.Ba da, ii zice variatia temperaturii.

4.Da, de obicei cand ma screm.

#9
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Eu cred ca ajunge.
Are legatura cu aria Fun (sau eventual aria Medical Stuff).
Aici s-ar zice ca e aria Stiinta.

Closed.

Edited by Bean, 07 May 2008 - 23:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate