Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Huawei U1000s

- - - - -
  • Please log in to reply
104 replies to this topic

#19
elfos

elfos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 12.02.2007
Si eu am primit un astfel de telefon si sta mai mult degeaba. Cum se verifica cate minute ai vorbit din cele gratuite ?

#20
Dragos.Costache

Dragos.Costache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2007
stie cineva daca functioneaza cartele Digi.Mobil pe alt telefon ?

#21
neoliviu

neoliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 09.09.2004

 badegheo, on May 19 2008, 10:53, said:

pana la urma e o pocn itoare chinezeasca

pocnitori chinezesti sunt cele cu doua sim-uri
asta e http://en.wikipedia.org/wiki/Huawei un concuresnt serios pt CISCO

#22
LucaSystem

LucaSystem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2007

 Dragos.Costache, on Jul 11 2008, 13:44, said:

stie cineva daca functioneaza cartele Digi.Mobil pe alt telefon ?

S-a precizat cateva topicuri mai sus... daca erai atent vedeai.

Am pus cartela SIM pe un nokia 6120c. O alta poveste. Prima observatie - retea stabila, full in aceleasi conditii, fata de huawei care are abia jumatate semnal care oscileaza.  Alte comparatii nici nu am de facut, pentru ca sunt telefoane diferite. E bine ca merge cartela si pe alte telefoane.

#23
Dragos.Costache

Dragos.Costache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2007
am intrebat daca functioneaza pentru ca eu am pus cartele pe un motorola v360 si nu a mers
Prima data imi cerea o parola de acces ...in carte scria 0000 dar nu era aceea.
Iar acum imi spune sa contactez furnizorul de servicii.(asta cand se deschide pe motorola)

Daca stiti ce trebuia facut ca sa functioneze pe alt telefon, spuneti-mi si mie .

Edited by Dragos.Costache, 13 July 2008 - 10:45.


#24
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Cum sa-ti mearga pe motorola v360?
Telefonul tau nu are 3G.
link

Trebuie sa ai telefon 3G. :)

Edited by jeekxoo, 13 July 2008 - 11:55.


#25
Dragos.Costache

Dragos.Costache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2007

 jeekxoo, on Jul 13 2008, 12:54, said:

Cum sa-ti mearga pe motorola v360?
Telefonul tau nu are 3G.
link

Trebuie sa ai telefon 3G. :)


stiu ca nu are 3G, dar asta sa fie problema?
Pe telefon 3G functioneaza sigur?

#26
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Cu siguranta asta e problema.
Digi.Mobil este o retea 3G only.
Iti va merge pe orice telefon 3G (UMTS2100) necodat pe alte retele.

#27
Dragos.Costache

Dragos.Costache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 29.06.2007

 jeekxoo, on Jul 13 2008, 20:41, said:

Cu siguranta asta e problema.
Digi.Mobil este o retea 3G only.
Iti va merge pe orice telefon 3G (UMTS2100) necodat pe alte retele.


Multumesc

#28
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Nu stiu de ce va plangeti de telefonul asta: e gratis, tine ceva vreme bateria si...it's a phone for God's sake! Trebuie sa stie sa sune si sa primeasca apeluri...eventual sa trimita SMS-uri.

Eu il folosesc zilnic si pot spue cu mana pe inima ca's multumit.

Singurul lui "inconvenient" daca ii pot spune asa este ca se incalzeste destul de repede in timpul convorbirilor. Dar nu asta e problema. In cazul in care apeleaza pe cineva din greseala vei simti cald in buzunar si vei stii ca el e.

Si dupa cum spunea cineva mai sus...modem 3,6 mbps. Daca lanseaza abonamente de internet cu preturile si calitatea celor de la RDS fix...e clar: clicknet si vodafone mobile (sau cum se numeste bazaconia aia de la vodafone) se vor duce urat de tot in jos.

PS: nu vreau sa se auda vreo discutie de genul: "internetul de la RDS este de toata jena". Mie de un an nu mi-a mai cazut internetul, viteza este acceptabila si peering pe site-urile de torrente...slava Domnului.

#29
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,907
  • Înscris: 10.06.2008
Telefonul este OK. Ca design se putea si mai rau, puteam sa primim unul monocrom. Cred caunii nu inteleg ca 3G nu inseamna apel video, deci nu trebuie sa aiba camera secundara ca sa fie 3G.
Mie mi se pare ok, nu e "tiganie" e simplu, design frumos. N82 pe langa asta e o caramida de toata frumusetea ca sa zic asa.
Dupa cum mai spuneam, l-am pus in N82 insa nu e nici o diferenta vis-a-vis de semnal.
Nici eu nu am stiut la inceput de ce nu merge. Poate ca erau baieti destepti daca spuneau la inceput. Mie fata care mi l-a dat mi-a zis ca ii merge doar intr-un telefon mai nou, si ca nu stie de ce!

#30
Xabriell

Xabriell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 07.06.2006
Mie imi place tot la telefon.

Are display color, meniu bine structurat, se aude foarte bine, arata binisor, tine mult bateria. Chiar este un telefon, nu un aparat foto, nu un mp3 player.

Daca nu vreti un telefon de fite, atunci asta este un telefon perfect!

Singura chestie enervanta, e ca nu iti poti personaliza tonurile de apel.

#31
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
eu l-am scapat in canalizare -_-  pana sa realizez ca pleoscul care sa auzit era telefonul meu si cat timp m-am minunat de telefonul din canalizare si pana am realizat ca radeam de telefonul meu si pana l-am scos de acolo telefonu a rezistat eroic , prietenul meu facea caterinca si ma suna pe el in timp ce plutea in apa  :lol:
l-am scos l-am sters acum merege e ok doar ca din 10 in 10min se face ecranu albastru si trebuie dat un restart :(

#32
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
am huaweei u 1000 s de azi! intrebare: are o singura melodie de apel?????  cum pot schimba in cazul ca are mai multe??? multumesc.

#33
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Incearca la Profiluri, <Profil curent>, Editare, Ton apel vocal.

#34
LucaSystem

LucaSystem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.10.2007

 sonykel, on Jul 23 2008, 07:45, said:

eu l-am scapat in canalizare -_-  pana sa realizez ca pleoscul care sa auzit era telefonul meu si cat timp m-am minunat de telefonul din canalizare si pana am realizat ca radeam de telefonul meu si pana l-am scos de acolo telefonu a rezistat eroic , prietenul meu facea caterinca si ma suna pe el in timp ce plutea in apa  :lol:
l-am scos l-am sters acum merege e ok doar ca din 10 in 10min se face ecranu albastru si trebuie dat un restart :(

De! Ma intreb cum ar fi trecut un astfel de test un N..., sau un razor, sau un SE..., ma rog telefoane cu greutate.
Nu cred ca are cineva curajul sa faca un astfel de test cu el.
Cred ca merita sa-i dam un + la Huawei. :thumbup:

#35
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Am reusit! multumesc!

#36
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
am primit si eu azi doua bucati U1000s.. fiindca am doua abonamente la adrese diferite.. :coolspeak:
in sfarsit au inceput distributia si in preamaritul cartier Militari din Bucuresti..
dar nu iti vin cu ele la usa.. eu le-am luat de la casieria RDS, ducandu-ma intamplator pe acolo sa-mi platesc facturile..

bataie ca la cozile la carne si oua inainte de '89 :deadtongue: .. mosi si babe care nici nu stiau bine ce se da, dar stiau ca-i gratis, deci trebuie luat.. :naughty:
ma gandeam cate scandaluri or sa fie peste ceva timp cu aceleasi babe si aceiasi mosi cand or sa se apuce sa vorbeasca la mobile mai mult decat le e giulgiul.. si or sa le vina facturile umflate.. :nonobad:

nu sunt ironic dar m-a ingrozit foametea romanului care nu se mai potoleste..
in rest mi-am facut si ceva pomana de bine.. le-am explicat catorva cum e cu telefonia mobila si cam ce e gratuit si ce nu...

despre telefoane ce sa spun.. arata simpatic.. dar decat doua U1000s parca preferam mai bine unul U1220u :rolleyes:

dar apropos de cele zise mai sus, nu prea imi vine sa cred ca jucaria asta are si modem 3G (si HSDPA pe deasupra?) incorporat..
nu prea am stat sa-l studiez.. dar parca are prea mult plastic in el ca sa mai aiba si asemenea talente... :nonobad:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate