Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa desparțim cuvintele in cuvinte

Apartament complex rezidential no...

[UNDE] reciclare cd / dvd

Foliere geamuri
 Microsoft Defender

cartela Internet Europa

Sondaj EV

Testerul pe VAG arata devieri la ...
 Aparat ieftin pentru sigilat pung...

Hyundai elantra 2024 Highway, 6MT.

Interpretare XML

PPCEnergy - Emiterea facturii in ...
 Telefon Nou de la Digi

La multi ani @creativestar!

La multi ani @Nimcid25!

"Spionul" nostru cel de t...

fitness/culturism/acasa

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

forza_steaua

forza_steaua

Junior Member

• Grup: Members
as vrea sa imi ziceti niste exercitii pe care sa le pot face acasa,fara aparate sau cu aparate gen gantera ,dar mai mult exercitii cu corpul gen flotari ,abdomene nush... si modul in care sa le fac cate serii de cate ori pe saptamana pt muschii : pectorali,abdominali,si m. spatelui ,atat pt dezvoltarea masei musculare dar si pt definire daca se poate ...........am 183 si 76 kg am mai lucrat ceva ceva si inainte cateva luni acasa dar nush daca e tocmai bn, am pus ceva masa musc. dar nu sunt bn defint ,mai ales la abdomen,am tot facut exercitii pt abdomen da fara prea mari rezultate nush dc ,deci niste exer. pt pectorali,abdominali,si m. spatelui ms.................

Edited by ciutacu, 03 May 2008 - 08:36.

Valy1

Valy1

Senior Member

• Grup: Senior Members
1. Acasa nu se poate face culturism
2. Dute la sala.

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Fitness acasa = Fotbal pe calculator  :D

Adorian Moldovan

Adorian Moldovan

Member

Nu comentati daca nu stiti. Cum sa nu se poata faca acasa culturism? Vorbesti prostii, se poate si chiar foarte bine daca stii cum. Tinere, iti explic eu cum sta treaba, deci:

Daca tu zici ca nu esti format, lasa tu exercitiile alea inutile pentru tine ca sincer nu rezolvi nimic. Decat sa faci cateva serii de abdomene care nu prea dau randament in cazul tau, mai bine apuca-te de un sport care sa te ajute sa iti formezi constitutia, asta este sfatul meu si de asemenea cel mai bun.
  Ca tot veni vorba, da, se poate face culturism acasa, insa in czul tau nu prea are sens sincer. Daca tot vrei sa faci atunci, iti trebuie asa: o banca, 2 gantere reglabile cu discuri pentru diferite greutati, o bara de tractiuni. Iar daca ai bani, atunci mai achizitioneaza si o bara in V sau bara orizantala , dar atunci sa aiba si suport.

Daca cumva te hotarasti asa, anunta-ma si te invat eu toate exercitiile necesare.

Sa ai noroc!

keeekeeess

keeekeeess

Active Member

Se poate face culturism acasa, trebe doar sa ai o casa mare si destui bani sa-ti cumperi aparate.

Valy1

Valy1

Senior Member

• Grup: Senior Members

View Postkeeekeeess, on May 12 2008, 12:25, said:

Se poate face culturism acasa, trebe doar sa ai o casa mare si destui bani sa-ti cumperi aparate.

Chiar daca ai destui bani (desi ma indoiesc) sa-ti faci o sala acasa , senzatia nu o sa fie aceeasi. GARANTEZ.
Si joaca cu aparate gen gantera :lol:  nu se numeste culturism.

allah2

allah2

Member

E ok acasa (cu dotari gen gantere, haltere si banci) daca esti incepator, dar dupa ce ai depasit un anumit punct (3 luni sa zicem) trebuie continuat la sala, deoarece nu poti introduce variatiunea in antrenament si nu vei mai putea face progrese. La inceput progresezi oricum, chiar daca faci doar miscari de baza cu gantere si haltere si fara sa variezi prea mult greutatile, dar de la un punct nu mai merge. Zic din propie experienta.

walking^human

walking^human

Active Member

Poti sa faci si acasa dar daca nu esti cumva fiu de sef de bancher nu o ai nici o data niste aparate comparativ calitative cu cele profesionale de la o sala moderna.
Si sa nu iti cumperi aparate de pe teleshopping gen "abtronic" sau labatronic sau ce mai promit aia acolo minunile pamantului cu rezultate imediate cu efort minim :lol: si nici nu ocupa mult spatiu, pot fii depozitate oriunde :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate