Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 

1 Mai forumistic :)

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#1
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Din pacate se intampla in 2 mai, dar din fericire dureaza pana in 5 mai! :coolspeak:
Si-au anuntat prezenta, in ordine aleatoare: Vlad_int1, Michtaux, Buntzi, MAK, Octavian__28 si subsemnatul. :)
Daca o sa avem semnal la telefoane, o sa facem ceva update-uri, poate punem si doua poze.

Edited by Marius3k, 05 May 2008 - 15:20.


#2
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Baietii au ajuns, dar nu prea au semnal   :(  am incercat sa vorbesc cu ei dar nu am inteles mare lucru.
Maine ma duc si eu, astazi nu s-a putut.
Sper sa reusesc sa vorbesc cu ei la tel.


Edit. S-a dus Marius in cabana la etaj si de acolo este semnal, am reusit sa vorbesc cu baietii, cica este super si zona si vremea.

Edited by MAK, 02 May 2008 - 18:16.


#3
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Sint foarte multe de spus despre acest chef,  o sa incerc in citeva cuvinte sa spun esentialul :
Colegi de nota 10, sotii, prietene, de nota 10.   :OK:
Nimeni cu fasoane, parca ne-am fi cunoscut de-o viata.
Ce sa mai spun, m-am simtit perfect, pacat ca nu am avut timp sa stau si eu mai mult.
Citeva poze:

-

Attached Files


Edited by MAK, 04 May 2008 - 20:56.


#4
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
frigaruile si berea arata bine, participantii si nevestele? :D

#5
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Nu pot eu sa pun poze cu cineva care nu doreste treaba asta.
De fapt nici eu nu vreau sa-mi puna cineva mecla pe forum.

#6
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,966
  • Înscris: 06.04.2007
O intalnire minunata cu oameni minunati.
Braila (Dubai  :proud:  ), Hunedoara, Cluj, Bucuresti, Craiova, Arad - doua zile (doua nopti si trei zile) am reusit sa facem ceva frumos si sper sa nu fie ultima data.

In prima poza ne cautam o locatie pentru gratar si toate cele.
Desi vremea ne-a fost potrivnica, asta nu ne-a descurajat.
Se poate vedea la un moment dat ca terasa mobila (Marius care se gandeste la toate  :coolspeak:  )  s-a umplut de fum si cei mai mici au luat-o la fuga.  :lol:   Ploua si gratarul era si el pus la adapost.

PS: si data viitoare trebuie ''sa ne organizam''  :w00t:  - stiti voi treaba cu organizatu' - un pic mai bine, a ramas bautura si mancare pentru cel putin mai doua zile.

Ultima poza: nu e fara rost, e un cocteil preparat de Vlad - se pricepe de minune  :coolspeak:
As fi vrut sa servesc mai vreo doua(zecisidoua), dar ''Politia de frontiera'' era prin zona...  :thumbdown:

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   182.45K   180 downloads
  • Attached File  2.jpg   162.25K   150 downloads
  • Attached File  3.jpg   134.51K   137 downloads
  • Attached File  4.jpg   347.17K   46 downloads
  • Attached File  5.jpg   329.56K   56 downloads
  • Attached File  6.jpg   303.36K   80 downloads
  • Attached File  7.jpg   325.33K   74 downloads
  • Attached File  8.jpg   165.26K   88 downloads

Edited by Octavian___28, 05 May 2008 - 09:24.


#7
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,679
  • Înscris: 22.11.2007
Criminal  :thumbup: .
Felicitari.

#8
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Am reusit sa ajung si eu acasa astazi, LUNI! A fost atat de minunat, incat am hotarat impreuna cu Buntzi sa mai ramanem o noapte - doar nu era sa lasam bunatate de bere, frigaruri, mici, etc. etc. sa ramana nemancate si nebaute! Sincer, bere a fost cam putina, aseara i-am cam dus lipsa si chiar de dimineata ne era putin sete  :w00t: . Lasand gluma la o parte, a fost SUPERB, am vizitat cetatile Dacice, am mancat, am baut, am povestit, am facut o caruuuuta de poze, ne-am simtit extraordinar. Locatia a fost de vis, ca si acest weekend. Singura problema e ca a fost cam SCURT! Pe cand urmatorul?
Pozele vin mai spre seara.

#9
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
"Terasa mobila"   :lol:  si-a scos banii, daca nu era ne intorceam cu coada intre picioare.
Poze sint la greu, ramine sa le "stilizam" un pic.
Am facut schimb si de masini pe vreo 20 km numai in ace de par, restul mai tarziu, am putina treaba.

#10
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Sa mai fie zis inca odata si din partea mea:

View PostMAK, on May 4 2008, 20:55, said:

Colegi de nota 10, sotii, prietene, de nota 10.   :OK:
M-am simtit incredibil de bine si sunt convins ca pentru toti cei prezenti singurul regret este ca nu a tinut mai mult. Din partea mea nu exista suficiente cuvinte de lauda pentru colegii de forum si zic eu de-acum incolo prietenii care au participat. Ii multumesc lui Marius ca s-a tinut de capul meu sa vin , pentru ca el m-a convins :) .
Acum asteptam urmatoarea intalnire , care sper sa fie cat mai curand.
Oricum data viitoare ne "organizam :lol:" mai bine , ca acum prea a fost multa mancare :D .
Vin si eu cu poze nitel mai incolo.

Edited by Vlad_int1, 05 May 2008 - 13:36.


#11
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 09.09.2006
A fost ABSOLUT SUPERB!! Eu am ajuns ultimul si la locul de intalnire in ziua 1, si acum acasa, in jur de ora 19. Oameni minunati, locuri superbe, mancare din belsug. Cu berea a fost mai complicat :D dar pana la urma, in cooperare cu Marius, am reusit sa "invingem" tot!  :cheers:
Urmeaza si poze cand o sa termin de sortat si aranjat.
Concluzia: Trebuie s-o mai facem! Da' clar tre' sa ne organizam nitel :D !!
LE: Imi cer scuze colegilor pentru eventualele neajunsuri sau neplaceri pricinuite de obraznicatura de fii-mea.

Edited by buntzi, 05 May 2008 - 21:09.


#12
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postbuntzi, on May 5 2008, 20:47, said:

clar tre' sa ne organizam nitel :D !!
LE: Imi cer scuze colegilor pentru eventualele neajunsuri sau neplaceri pricinuite de obraznicatura de fii-mea.
Musai, trebuie sa "ne organizam" data viitoare! Totusi, trebuie sa facem ceva cu berea aia, ca a fost cam putina.
Aia mica a fost sarea si piperul excursiei! Si nu, n-am mancat-o si nici n-am pus-o pe gratar! :P

#13
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postbuntzi, on May 5 2008, 21:47, said:

LE: Imi cer scuze colegilor pentru eventualele neajunsuri sau neplaceri pricinuite de obraznicatura de fii-mea.
:huh:  Neneee, este copil si asa sint copiii, cel putin pe mine nu m-a deranjat absolut deloc.


Vlad_int1, stii ce i-am zis lui Marius, hai ca-ti spun acum :
Mariuse, mie nu-mi aduci toate jigodile   :lol: ca nu mai vin, ori vin baieti de gasca, ori pa.
Ati fost alesi pe sprinceana, una e sa faci un gratar, alta este sa stai citeva zile cu niste oameni intr-o vila.
Cum era sa fie scandalagii, sa se machiasca , sa se ia la bataie ?
Una este sa fie omul vesel, alta este sa aiba artag la bautura.
S-a dovedit ca nu ne-am inselat si-mi pare bine.
S-a dovedit ca se pot intilni si intelege oameni din toate colturile tarii.
Am povestit pe la prieteni si nu le-a venit sa creada, cum vine asta sa te intilnesti cu oameni pe care ii cunosti doar dupa un Nick ?
Cum de-am reusit sa ne intilnim din toata tara cind nu poti sa stringi 2-3 prieteni la un gratar, ba ca au treaba, ba ca nu au timp, etc.
Sint foarte fericit ca am reusit s-o facem si ca a iesit bine.
Capul rautatilor a fost Buntzi   :lol: el a zis ca vine in tara si vrea neaparat sa ne intilnim, iar noi am zis sa-i facem pe plac.
Vorbeam cu Marius, adica vine omul din Dubai si noi nu putem sa venim din tara ?
Eu am fost liber de paste, de 1 Mai am lucrat, dar i-am zis lui Marius ca fac pe dracu-n patru si tot vin, de la asa ceva nu se putea lipsi.

#14
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008
Felicitarile mele  :)! :clapping:  


P.S. Au mai ramas niste frigarui?  :dribbledrool:

#15
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006
Ca sa adaug si eu impresii, as putea spune ca a fost maxim. Initial eram oarecum circumspect ca deh, cum zicea si Mak, nu ne stiam toti, puteam foarte bine sa fi fost capsomani sau simandicosi sau cleptomani sau... insa pana la urma, cel putin din punctul meu de vedere, a fost o experienta placuta, chit ca vremea nu ne-a cantat in struna tot timpul. Altfel, va asigur, m-as fi carat din prima seara fara gretzuri. Nu a fost nimeni fandosit, fiecare s-a ingrijit de cate ceva la fata locului, n-a stat nimeni cu burta la soare (sau la nori) in timp ce altcineva facea toata treaba, s-a mancat cu mana din farfurie, pe scurt, am reusit sa ne simtitm in largul nostru fara a ne stingheri unii pe altii.
Multumesc pentru un weekend fain si sa vedem cand reusim sa ne sincronizam (se poate si fara organizare :lol:) pentru next event.
Respekt  :peacefingers:
PS: @ Mak Poi eu chiar m-am mirat, ca din cati am fost, unu' nu s-a gasit sa bea pana sa pice sub masa, sau sa zica "bah, te-ai uitat nush'cum la nevasta-mea, hai sa ne frijem", etc... I-am si zis lui Buntzi ca nu-i chiar pierduta Romania daca neste oameni care vorbesc pe net se intalnesc din toate colturile tarii si mananca din acelasi blid fara sa iasa scandal.

Edited by Michtaux, 05 May 2008 - 23:25.


#16
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View Postgeo13ana, on May 5 2008, 22:55, said:

Felicitarile mele  :)! :clapping:  
P.S. Au mai ramas niste frigarui?  :dribbledrool:
Multumim, frigaruile s-au terminat primele, dupa cum era de asteptat! Dar a mai ramas ceva carnita:
Attached File  DSCF7399.jpg   350.82K   38 downloadsAttached File  DSCF7418.jpg   448.05K   32 downloads
Am urcat si pana la cetatile dacice, din pacate n-am avut timp sa vizitam decat una din cele 3. Privelistea e extraordinara, iar aerul curat face tare bine plamanilor!
@All: baieti, ne organizam data viitoare in zona Rucar-Bran? Stiu o vila faina acolo!:bigwhitegrin:
Attached File  DSCF7481.jpg   476.14K   81 downloadsAttached File  DSCF7527.jpg   465.97K   49 downloads

#17
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,966
  • Înscris: 06.04.2007
Pacat ca n-ai facut poze si la micii CARBONARA  :lol:
Aia au fost cei mai buni!

#18
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostOctavian___28, on May 6 2008, 07:47, said:

Pacat ca n-ai facut poze si la micii CARBONARA  :lol:
Aia au fost cei mai buni!
Eu n-am gasit poze cu micii CARBONARA, dar poate are unul dintre baieti! :) Oricum, aia au fost cei mai buni mici! :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate