Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Broker asigurari "generale"

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Salutare,

Am si eu nevoie de cateva sugestii eventual sfaturi in alegerea unei firme de "brokeraj general in asigurari" - care este ideea...? :D

In ultimele 2 luni de zile datorita diversificari activitatii mele, in special lucru'  :P  cu oamenii vreau sa-mi gasesc o firma de brokeraj in numele careia sa inchei asigurari de toate genurile, RCA, CASCAO, Asigurari de Viata, Locuinte, Bunuri, Calatorii, etc - vreau o firma care sa-mi permita sa fac toate tipurile de asigurari enuntate mai sus.

Daca cunoasteti astfele de firme va rog lasati-mi datele de contact.

Exista conditii speciale pentru a lucra cu astfel de firme ? numar minim de asigurari lunar, etc ?

Astept urgent un raspns :) .

#2
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Am gasit o firma S.C HERMA .... SA - am sunat astazi si mi-a spus ca persoana care se ocupa de agenti este plecata din tara pentru 2 saptamani si nu ma poate ajuta pana nu se intoarce.

Cunoasteti o alta firma de Brokeraj Asigurari ?

#3
SCristina

SCristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.06.2008
Eu am cont de investitii la KD Capital Management. Am incredere pentru ca fac parte dintr-un grup international. Percep comisioane mici de tranzactionare si au unele produse unde nu iti percep comisiane, ci parte din profit. Daca nu au profit, nu castiga nimic. Mi se pare mai corect fata de client in felul asta ;)

#4
kgolick

kgolick

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.12.2006

View Postdaniel21, on Apr 30 2008, 18:09, said:

Salutare,

Am si eu nevoie de cateva sugestii eventual sfaturi in alegerea unei firme de "brokeraj general in asigurari" - care este ideea...? :D

In ultimele 2 luni de zile datorita diversificari activitatii mele, in special lucru'  :P  cu oamenii vreau sa-mi gasesc o firma de brokeraj in numele careia sa inchei asigurari de toate genurile, RCA, CASCAO, Asigurari de Viata, Locuinte, Bunuri, Calatorii, etc - vreau o firma care sa-mi permita sa fac toate tipurile de asigurari enuntate mai sus.

Daca cunoasteti astfele de firme va rog lasati-mi datele de contact.

Exista conditii speciale pentru a lucra cu astfel de firme ? numar minim de asigurari lunar, etc ?

Astept urgent un raspns :) .

Salut, stiu o companie destul de serioasa, incearca pe www.belleassistance.ro

#5
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
De ce nu te duci la o firma de asigurari direct? Si te axezi pe un anume tip de asigurare ca le faci varza!
Exemplu asigurari de viata si pensii sau asigurari generale(bunuri).

#6
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006

View PostTLGTLC, on Jul 2 2008, 23:19, said:

De ce nu te duci la o firma de asigurari direct? Si te axezi pe un anume tip de asigurare ca le faci varza!
Exemplu asigurari de viata si pensii sau asigurari generale(bunuri).


Am gasit ceea ce cautam. :)

Pe mine ma intereseaza in mod special RCA, si pentru ca omul sa aiba de unde sa aleaga am nevoie de mai multe firme.

#7
noika2002

noika2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.05.2007

View Postdaniel21, on Jul 3 2008, 17:54, said:

Am gasit ceea ce cautam. :)

Pe mine ma intereseaza in mod special RCA, si pentru ca omul sa aiba de unde sa aleaga am nevoie de mai multe firme.
Ce ai gasit?

#8
iully86

iully86

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.07.2008

View PostTLGTLC, on Jul 2 2008, 23:19, said:

De ce nu te duci la o firma de asigurari direct? Si te axezi pe un anume tip de asigurare ca le faci varza!
Exemplu asigurari de viata si pensii sau asigurari generale(bunuri).

Intotdeauna o firma te brokeraj te va reprezenta pe tine si nu compania de asigurari. Practic va fi un avocat al tau in fata companiei/companiilor de asigurari cu care au contract deoarece in felul acesta ele isi castiga clientii. Mergand printr-o firma de brocheraj in primul rand scutesti zecile de drumuri facute in caz de daunana pana ce vei fi despagubit si bineinteles vei obtine mult mai usor despagubirea.
LE: Am lucrat ceva timp in asigurari si stiu despre ce e vorba
Parerea mea...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate