Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

MPEG2 mpg2 in avi

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
pabo

pabo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.07.2004
Stie careva daca exista posibilitatea sa implementezi in Progdvb vreun modul de a putea inregistra  direct in avi??Eventual daca nu se poate sau nu stiti sa ma indrumati cu ce pot transforma mpeg,mpg2 in avi si mpeg1,mpa(audio) in mp3[QUOTE]Toata lumea sa traiasca ..Numai noi sa nu murim!!! :naughty:

#2
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Nu prea am experienta cu ProgDVB insa pot sa-ti zic ca Mpeg2 in avi poti sa faci conversie cu doua programe.
1: FlaskMpeg: are posibilitatea transformarii Mpeg2 in avi(xvid) cu codecul instalat.
2: VirtualDub: poate si el sa faca conversia cu ajutorul unui program numit VFApi cu un truc: faci un project de pe mpeg-urile la care vrei sa faci conversie cu Tmpgenc salvezi ca proiect si porma faci cu Vfapi o conversie la proiectul respectiv. Va rezulta un fisier de dimensiuni reduse(dummy avi) care va putea fii citit de VirtualDub si pot sa faci conversie in avi.

Eu iti recomand totusi pe FlaskMpeg.

Edited by MrMxyzptlk, 24 October 2004 - 16:37.


#3
pabo

pabo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.07.2004

MrMxyzptlk, on Oct 24 2004, 17:36, said:

Nu prea am experienta cu ProgDVB insa pot sa-ti zic ca Mpeg2 in avi poti sa faci conversie cu doua programe.
1: FlaskMpeg: are posibilitatea transformarii Mpeg2 in avi(xvid) cu codecul instalat.
2: VirtualDub: poate si el sa faca conversia cu ajutorul unui program numit VFApi cu un truc: faci un project de pe mpeg-urile la care vrei sa faci conversie cu Tmpgenc salvezi ca proiect si porma faci cu Vfapi o conversie la proiectul respectiv. Va rezulta un fisier de dimensiuni reduse(dummy avi) care va putea fii citit de VirtualDub si pot sa faci conversie in avi.

Eu iti recomand totusi pe FlaskMpeg.

<{POST_SNAPBACK}>




Ms mult,am sa caut pe net,eventual daca ai vreun link sa imi dai u de unde pot sa le iau sau sa mi le trimiti pe mail:[email protected](daca nu sunt pre mari :)
ms again

#4
pabo

pabo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.07.2004

pabo, on Oct 25 2004, 23:29, said:

Ms mult,am sa caut pe net,eventual daca ai vreun link sa imi dai u de unde pot sa le iau sau sa mi le trimiti pe mail:[email protected](daca nu sunt pre mari :)
ms again

<{POST_SNAPBACK}>

am gasit pe net flaskmpeg_0594, e
bun?

#5
asgardxx

asgardxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 17.12.2003
Daca vrei sa transformi MPEG2 in AVI (DivX, Xvid) atunci foloseste Virtual Dub MPEG2 sau Virtual Dub Mod. Si daca dai un Search pe Forum sau in sectiunea Video o sa gasesti o multime de ghiduri de transformare pas cu pas.
Virtual Dub e mult mai flexibil si mai configurabil decat Flask MPEG.

#6
MrMxyzptlk

MrMxyzptlk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,480
  • Înscris: 30.08.2003
Virtual Dub este mai flexebil dar necesita cunstinte mai aprofundate. De aceea am zis eu FlaskMpeg. Insa daca te duci pe pagina www.digital-digest.com la sectiunea DivX gasesti cele mai recente software-uri din domeniu, si chiar descriptii despre cum se procedeaza. Si desigur sectiunea Video in acest forum.

#7
pabo

pabo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 26.07.2004
Va multumesc din nou,deocamdata am luat flashmpg dar inca nu am avut timp sa vad ce si cum e,dar am sa iau si virtualdub sa vad cum e,totusi astept sa imi spuna careva daca exista posibilitatea de a implementa in progdvb vreun modul pt avi.
Re3peKt :peacefingers:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate