Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Constructie paralelipiped

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 28.06.2006
Am nevoie de un paralelipiped cu urmatoarele dimensiuni: 13x20.5x56 cm (baza are 13x20.5 si inaltimea este 56).
Piesa e un soi de macheta, deci nu sint cerinte nici de ordin estetic si rezistenta mecanica poate sa fie mai slaba.
Ma poate ajuta cineva cu idei de materiale, locuri de unde se pot cumpara in Bucuresti sau chiar cu constructia in sine?

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
La un atelier de tamplarie, in 10 min e gata, dai 20-30 de lei la mester. Sau vreo firma mica de mobila

#3
Icelemon

Icelemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 27.06.2006
Praktiker
Dedeman
Bricostore
mult succes

#4
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Acum vad ca ai scris ca nu conteaza rezistenta: din carton si 8 cuburi de lemn pe care le fixezi la colturi cu aracet. Daca ai nevoie de mai multe indrumari, PM

#5
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,504
  • Înscris: 28.06.2006

View PostIcelemon, on Apr 29 2008, 20:56, said:

Praktiker
Dedeman
Bricostore
mult succes

Sa ne oprim la Praktiker si Bricostore. Cred ca si Mr Bricolaje merge. Ce material am nevoie?

View PostC.F.S., on Apr 29 2008, 21:00, said:

Acum vad ca ai scris ca nu conteaza rezistenta: din carton si 8 cuburi de lemn pe care le fixezi la colturi cu aracet. Daca ai nevoie de mai multe indrumari, PM

Conteaza si rezistenta. Cartonul e un pic cam slab. Poti sa imi dai mai multe detalii?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate