Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Primavara Militari

- - - - -
  • Please log in to reply
191 replies to this topic

#181
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010

View Postluai, on 5th December 2011, 21:34, said:

din moment ce inca participa la targuri si prezinta oferte ...inca cred ca are intentia sa faca acest complex.... cum multi din voi spune-ti  cred ca de moment nu putem face nimic.... doar sa asteptam.... pana la proba contrarie eu raman increzator....

face pe dracu'...omul e smecher natural...daca i-a parlit pe niste fraieri, de ce n-ar combina si alti fraieri ?! corabia se scufunda, a ramas doar capitanul. nea avram abia da 3 lei de salarii cu mare intarziere si voi visati un alt complex rezidential.

Edited by B_XXV, 06 December 2011 - 23:24.


#182
luai

luai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.11.2011
he he he .... foarte tare .... poate ai dreptate omule.... asta ramane de vazut... atata timp cat capitanul inca mai este pe piata .... nu sunt probleme ca , corabia sa scufundat.....

#183
iab

iab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.10.2009

View Postluai, on 9th December 2011, 23:24, said:

he he he .... foarte tare .... poate ai dreptate omule.... asta ramane de vazut... atata timp cat capitanul inca mai este pe piata .... nu sunt probleme ca , corabia sa scufundat.....

Nu cred ca se va mai face nimic.  Chiar daca se va face, prin ceva super-minune,  va fi pe o fundatie terminata- face trei ierni, cel putin, necoperita.
Eu nu as sta acolo, iar faptul sa ei participa la targuri e o pungasie.

Voi face tot ce pot sa imi recuperez banii, asta e clar!

#184
ony11

ony11

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.09.2010
Aveti cumva ceva numere de telefon? Am si eu un apartament pe Lujerului. Si din 2009 nu mai stiu nimic de el, eu nefiind din oras. Cu cine ati renegociat contractul cei care ati facut? Sau ati rezolvat ceva prin avocat?

#185
luai

luai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.11.2011

View Postony11, on 8th January 2012, 18:50, said:

Aveti cumva ceva numere de telefon? Am si eu un apartament pe Lujerului. Si din 2009 nu mai stiu nimic de el, eu nefiind din oras. Cu cine ati renegociat contractul cei care ati facut? Sau ati rezolvat ceva prin avocat?


sal ... din cate al aflat inca proiectul este inghetat ....si au inchis si birourile de la lujerului .... dupa cum spuneam mai sus , unica optiune pe care o avem este sa asteptam , oricum acolo nu se poate construi nimic fara sa fim despagubiti , cel putin asa cred , cine cumpara acolo cumpara cu active si pasive ...  

mai are cineva informatiii cu privire la aceasta tema.... a solutionat cineva ceva .... ?

#186
iab

iab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.10.2009

View Postluai, on 16th February 2012, 15:17, said:

sal ... din cate al aflat inca proiectul este inghetat ....si au inchis si birourile de la lujerului .... dupa cum spuneam mai sus , unica optiune pe care o avem este sa asteptam , oricum acolo nu se poate construi nimic fara sa fim despagubiti , cel putin asa cred , cine cumpara acolo cumpara cu active si pasive ...  

mai are cineva informatiii cu privire la aceasta tema.... a solutionat cineva ceva .... ?


Nu am solutionat absolut nimic.
Pe santier singura schimbare e ca au pus niste paravane, asa incat nu se mai vede nimic de pe platforma de la Cora. Insa nu se lucreaza.


Pe de alta parte, cineva incearca disperat sa intre in contul meu de la Softpedia!!!!

#187
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postiab, on 7th May 2012, 18:22, said:

Pe de alta parte, cineva incearca disperat sa intre in contul meu de la Softpedia!!!!
Ar trebui sa stie ca nu se pot sterge mesajele, chiar daca are parola.

#188
iab

iab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.10.2009

View Postdon_dannielo, on 7th May 2012, 18:30, said:

Ar trebui sa stie ca nu se pot sterge mesajele, chiar daca are parola.

Dar ar putea trimite mesaje.

Edited by iab, 08 May 2012 - 16:57.


#189
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Postluai, on 16th February 2012, 15:17, said:

mai are cineva informatiii cu privire la aceasta tema.... a solutionat cineva ceva .... ?
Link util persoanelor dispuse sa inghita castane fierbinti, pe nemestecate: http://portal.just.r...DAwMDAwNDc2MTQ1

#190
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
astazi la ora 17, rasturnare de situatie, povesti si promisiuni de la D-ul Avram pt toti cei inselati, la restaurantul turbo tequila din militari.
atentie ca dupa 3 ani se prescrie termenul de judecata, cei care nu v-ati miscat de loc de atunci si n-ati facut nici un fel de actiune, cam de prin aprilie 2013 banii dati devin cadou.

#191
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008
Am fost si eu la acea intalnire. Dupa cateva zile de analizat situatia am decis ca e mai bine sa merg pe mana lor, sa semnez o conventie prin care ma angajez ca in urmatoarele 6 luni nu promovez actiuni judiciare sau extrajudiciare impotriva societatii. Decat o potentiala insolventa din care nu as fi obtinut nimic, mai degraba o sansa de 10%, D-ul Avram spunea 50% de a primi creditare.
Marti pe 12.03.2013 stransesera deja 23 de astfel de conventii, deci nu sunt singurul care am luat hotararea asta.

#192
dannnyy

dannnyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 20.05.2008
Cum nu s-a mai postat nimic pe acest thread in ultimul timp o sa vin eu cu cateva noutati. Daca data trecuta poate eram prea entuziasmat cand spuneam ca sunt cam 10% sanse ca proiectul sa continue, acum chiar cred ca sunt 10%, 15% sanse. Ultimul email primit pe la finalul lui decembrie 2013 de la cei care se ocupa de ansamblu contine urmatoarele:
- au gasit un investitor roman care sa ofere spre garatie bancii care are ipoteca pe terenul de la Lujerului un alt teren si constructii aferente.
- au gasit o banca care e dispusa sa acorde finantare pentru construirea a doua dintre scarile ansamblului.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate