Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 

2012 - chiar e sfarsitul ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
131 replies to this topic

#73
emperor_justinian

emperor_justinian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 21.04.2008
Sfarsitul lumii poate sa vina oricand nu neaparat in 2012 si nu sunt reprezentantul unei secte sau prea crestin de felul meu, dar cand ma gandesc cate mii de comete/asteroizi trec pe langa fragila noastra planeta sau cum ne autodistrugem prin poluare (si prostie) imi vine sa cred ca nu este prea departe sfarsitul :death:

#74
Xabriell

Xabriell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 07.06.2006
21 Decembrie 2012 ... Mult prea cunoscuta data..

La ce va asteptati?

Varianta celor religiosi: Portile iadului se vor deschide, iar dracii vor lua cu ei toate persoanele pacatoase si le vor duce in iad, iar persoanele bune vor fi luate de ingeri si trimise in rai, alaturi de dumnezeu.

- Deh, si pamantul cui ramane? De fapt, ce-i mai intereseaza pe ei... oricum nu va mai fi nimeni in viata sa-i pese de planeta...

Varianta paranoia: Cerul va fi rosu, vor fi ploi acide care vor arde toate persoanele, luna se va prabusi pe pamant si va impinge pamantul pe axa altei planete, si se va ciocni cu ea, apoi se va sfarama.

Eh... Sfarsitul lumii nu exista ... dumnezeu n-a facut omul, s-a format singur .. si daca a reusit odata, va reusi si a doua oara!

Sfarsitul lumii deja a inceput... nu stiati?  Cutremure, inundatii, incalzirea globala, crizele economice si de alimente, atentate teroriste, razboaie, furtuni, boli....  Acei oameni care au murit, nu faceau parte tot din "lume" ? Nu pot muri toti oamenii intr-o secunda..doua..sau o luna..   Se spunea ca in anul 2000 va veni sfarsitul lumii... nu vi se pare ca de atunci au cam inceput toate relele? Din ce in ce mai multe...   (si nu vreau exemple cu hitler, stalin, si razboaiele precedente) ... si totusi, si astea au avut un rol ... mentinerea populatiei mondiale la un nivel acceptabil... dar asta nu inseamna ca aprob si ma bucur pentru cele intamplate... dar nici nu regret..

#75
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
FB sa le distruga pe toata .Sa vanam pt hrana , case in copacii , apa de la izvor (MAI MISTO)  :D .

Edited by Fishhh, 02 August 2008 - 14:52.


#76
barbone

barbone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 30.08.2005
Daca vine ma duc pe platoul Bucegi si-mi fac o coliba. Iau lemne sa ma-ncazesc, imi iau si cateva femei cu mine ca in caz de dezastru si numai e nimeni sa repopulez planeta la loc. Nu-mi iau busola ca oricum se schimba polii. De mancare niste oi sa pasca ca gainile au raceala d'aia, un caine sa ma pazeasca de unii care au venit prea tarziu, o prastie si-mi fac si un arc cu sagetii. O sa iau si un sarpe veninos ca sa imoi in venin sageata. Televizor imi iau si d'ala cu manivela ca curent nu e pe-a colo. Schiuri si mult sapun lichid pentru toti. Daca o sa am copii ii invat sa vaneze sa cante rapp, sa danseze ca Michael Jackson cand merge cu spatele ca in fata. C-am asta o sa fac.

Cine vine ca plecam cu rapidu' din Gara de Nord si platesc eu.

Edited by Bean, 06 August 2008 - 04:37.
si la mai putine mistouri!


#77
sashajoker

sashajoker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 02.08.2008
Yeah wright...it's just crap dude....asa s-o spus ca va fi si in 2000 si n-a fost + ca daca va ganditi la Nostradamus el a prevazut sfarsitul undeva pe la 3700(tot pe discovery am vazut la un documentar despre viata lui),in fine, nostradamus a prevazut ca prin 2012 o forta mistica va trece prin galaxia noastra pe langa terra dar nu o va lovi... eu cred ca este vorba despre NIBIRU... o planeta nedescoperita stintiific( in inscriptiile sumerienilor erau postate 12 planete nu 11 ,cum cunoastem noi in zilele noastre) care era asociata cu zeul Madrok si despre care se spune ca traverseaza mereu universurile si ca la fiecare 3600 de ani trece prin galaxia noastra lasand in urma catastrofe naturale  in fine daca vreti sa stiti mai multe intrati pe youtube si scrieti nibiru sau cautati pe google ;) ca sunteti destepti ;)

#78
andi_

andi_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 225
  • Înscris: 03.08.2008
In primul rand nu mai credeti tot ceea ce se difuzeaza la televizor.....chiar nu intelegeti ca educatia nu se realizeaza cu televizorul? Aproape toate retelele de televiziune sunt detinute de masonerie.....stiu ca e greu de crezut....dar masoneria manipuleaza prin toate sursele posibile.....toate aspectele vietii......asa ca va rog....nu mai credeti ca tot ceea ce zboara....se si mananca............nu va fi nici un sfarsit....doar teorii fantasmagorice....manipulatoare....prelucrate frumos de manonerie.....s-a uitat cineva de curiozitate pe stemele partidelor politice din romania? dar pe stemele organizatiilor internationale ? dar cele ale organizatiilor din SUA? Toate sunt pline de simboluri masonice..........si pt cine nu stie masoneria se inchina fortelor intunericului......sau cum vreti sa le ziceti........''deci doresc progresul luminos al umanitatii''..................

#79
ucenic

ucenic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 15.09.2006
Un om echilibrat, indiferent din ce cult crestin ar face parte, intelege ca sfarsitului nu i se poate fixa o data exacta. Si in trecut au existat persoane care au profetit sfarsitul lumii, nu e ceva nou. Eu cred ca trebuie sa ne preocupe sfarsitul nostru, care poate fi oricand. Atunci e sfarsitul lumii pentru noi. Sa incercam sa traim frumos si sa lasam ceva in urma noastra.

#80
E_manuel1

E_manuel1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 09.12.2007

View Postandi_, on Aug 25 2008, 16:29, said:

In primul rand nu mai credeti tot ceea ce se difuzeaza la televizor.....chiar nu intelegeti ca educatia nu se realizeaza cu televizorul? Aproape toate retelele de televiziune sunt detinute de masonerie.....stiu ca e greu de crezut....dar masoneria manipuleaza prin toate sursele posibile.....toate aspectele vietii......asa ca va rog....nu mai credeti ca tot ceea ce zboara....se si mananca............nu va fi nici un sfarsit....doar teorii fantasmagorice....manipulatoare....prelucrate frumos de manonerie.....s-a uitat cineva de curiozitate pe stemele partidelor politice din romania? dar pe stemele organizatiilor internationale ? dar cele ale organizatiilor din SUA? Toate sunt pline de simboluri masonice..........si pt cine nu stie masoneria se inchina fortelor intunericului......sau cum vreti sa le ziceti........''deci doresc progresul luminos al umanitatii''..................


    Chiar nu indraznes sa te contrazic,asta pentru ca ai dreptate. :coolspeak:

  Ar mai trebui adaugat ca sfarsitul nu stie nimeni cand vine,conform cu ceea ce scrie biblia,ea este aproape, dar ziua nu o stie nici "cel rau" daca el nu stie...l-as scuipa pe cel care se invarte sa strige cat al tine gura ca este pe ziua cutare....
  Vor fi izbugni razboaie,asta prevesteste si uite ca se intampla....nu mai continui pentru ca nu are rost,versetele din biblie sint facute de Dumnezeu in asa fel incatcei cu inima impietrita sa nu inteleaga,"sa nu se dea crinii pe porci".
   Daca daca ar fi sa fructificam ceva de aici ar fi doar sa fim oameni cu cei de linga noi,nu doar cand vine sefu sa strigam "6" si sa nu mai ne lasam otraviti cu tot ceea ce zboara prin mass-media,sa ne fie rusina unora,ca muritori ne-am nascut si asa murim.Tinem cartea intr-o mana si ochii nostri se clatesc alaturi de ochi in toate "otravuri-le".

#81
alexdpdv

alexdpdv

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 56
  • Înscris: 17.08.2008
noi in anul 2012 cand nu vom mai fi copii .... bull%$IT! chestia cu sfarsitul lumii in anul 21.12.2012 e la moda , la fel cu "vai draga eu beau doar apa plata cu lamaie" sau "vai draga eu mananc numai iarba si fan". De ce nu 5.10.2011 sau alta data la intamplare?cu 06.06.2006 ce s-a intamplat? suntem morti cu totii si postam pe softpedia din paradis?
hai lasamaaaaaaaaaaaaaaaa

Edited by alexdpdv, 31 August 2008 - 12:08.


#82
matzateo

matzateo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.06.2008
vad ca multora a inceput sa le placa sa caute tot felul de semne si sa prezica data cand lumea se va sfarsi...
parerea mea e ca lumea se distruge treptat, incetul cu incetul si va dura ani (zeci/sute/mii) pana sa nu mai ramana nimic din ea, ca sa ma exprim asa; va straduiti degeaba sa gasiti ziua si ora la care va veni "sfarsitul", pentru ca lucrurile nu merg chiar asa,  "azi lumea este, maine nu" :lol: ...

#83
andi_

andi_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 225
  • Înscris: 03.08.2008
cum a trecut isteria cu sfarsitul din anul 2000 si virusul mileniului Y2K......la fel va trece si isteria 2012....problema este ca se vor inventa alte teorii fantasmagorice si manipulatoare......iar cei naivi le vor crede din nou......daca ati stii cate surprize pregatesc 'scumpii' masoni.......simularea holografica a unui atac E.T.....venirea lui Cristos.....tot sub forma de holograma ,bineinteles....si multe altele..... :D

#84
Riehol

Riehol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.09.2008
Ce face ca 4 Ahau 3 Kankin (21.12.2012) sa fie atat de interesant?

                  Poate nivelul avansat al gandirii mayasilor, care cunosteau pozitia exacta a centrului galaxiei, dand o importanta deosebita nasterii si disparitiei stelelor din acest spatiu, aveau cunostinte privind fazele solare, ceea ce este vital pentru calcularea unui calendar precis. Magnificele piramide maya sunt perfect aliniate dupa solstitii si echinoctii si multe altele

                 Poate nu intamplator calendarul lor se incheie cu aceasta misterioasa data! In viziunea poparelor meso-americane lumea noastra este cea de-a 4-a sau a 5-a din cele care s-au succedat pana acum. O cronica din Mexic relateaza ca "mai inainte ca Pamantul si cerul actual sa fie formate, omul era deja creat si viata se manifestase de patru ori"



                  Deci, in vizunea mayasilor, la data de 21 decembrie 2012 se incheie parioada alocata acestei lumi, manifestata prin trecerea in Dimensiunea a 5-a

                  Ca un mic amanunt: In experimentele controversatului proiect Montauk (calatoria in timp) limita de acces in viitor a fost anul... 2012!

Edited by Riehol, 05 September 2008 - 16:27.


#85
andi_

andi_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 225
  • Înscris: 03.08.2008

View PostRiehol, on Sep 5 2008, 17:19, said:

Ce face ca 4 Ahau 3 Kankin (21.12.2012) sa fie atat de interesant?

                  Poate nivelul avansat al gandirii mayasilor, care cunosteau pozitia exacta a centrului galaxiei, dand o importanta deosebita nasterii si disparitiei stelelor din acest spatiu, aveau cunostinte privind fazele solare, ceea ce este vital pentru calcularea unui calendar precis. Magnificele piramide maya sunt perfect aliniate dupa solstitii si echinoctii si multe altele

                 Poate nu intamplator calendarul lor se incheie cu aceasta misterioasa data! In viziunea poparelor meso-americane lumea noastra este cea de-a 4-a sau a 5-a din cele care s-au succedat pana acum. O cronica din Mexic relateaza ca "mai inainte ca Pamantul si cerul actual sa fie formate, omul era deja creat si viata se manifestase de patru ori"



                  Deci, in vizunea mayasilor, la data de 21 decembrie 2012 se incheie parioada alocata acestei lumi, manifestata prin trecerea in Dimensiunea a 5-a

                  Ca un mic amanunt: In experimentele controversatului proiect Montauk (calatoria in timp) limita de acces in viitor a fost anul... 2012!






am citit si eu despre experimentele de la Montauk....si sunt de parere ca unele informatii au fost modificate cu scopul manipularii.....si pentru a se face legatura cu celebra 'teorie 2012'.........vom trai si vom vedea....eu chiar nu cred ca ceva important se va intampla in 2012 pe terra.....cel putin nu la nivel fizic........vom trai si vom vedea..........

Edited by andi_, 05 September 2008 - 19:53.


#86
Riehol

Riehol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.09.2008

View Postandi_, on Sep 5 2008, 20:53, said:

am citit si eu despre experimentele de la Montauk....si sunt de parere ca unele informatii au fost modificate cu scopul manipularii.....si pentru a se face legatura cu celebra 'teorie 2012'.........vom trai si vom vedea....eu chiar nu cred ca ceva important se va intampla in 2012 pe terra.....cel putin nu la nivel fizic........vom trai si vom vedea..........


asta nu prea cred... in ce scop? in cadrul acestui proiect se vorbea parca si de vizita piramidelor de pe Marte! Oricum este un experiment pus sub multe semne de intrebare, exista o intreaga literatura pe aceasta tema

#87
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
Ca sa nu vina apocalipsa in 2012 eu propun sa se dea o "lege" prin care sa  nu existe anul 2012 adica din anul 2011 sa se treaca direct in 2013.  :lol:

#88
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,029
  • Înscris: 20.12.2007

View Post654321, on Sep 5 2008, 22:59, said:

Ca sa nu vina apocalipsa in 2012 eu propun sa se dea o "lege" prin care sa  nu existe anul 2012 adica din anul 2011 sa se treaca direct in 2013.  :lol:
Simplu si eficient ! :D

#89
Cyber-sapiens

Cyber-sapiens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,912
  • Înscris: 04.10.2007

View PostCampers, on Apr 28 2008, 15:12, said:

Salut,

De ceva timp a aparut vestea ca in 2012 o sa crapam cu totii .
Bineinteles ca am zis ca alti nesanatosi la cap au inceput sa viseze ani si asa a aparut vestea ! Mai m-am informat ..am vazut ca si calendaru' maiasilor (de fapt am citit ..nu am vazut io :D :P) se termina in 2012 si parca mai era ceva dar am uitat ce ..
In fine , a trecut vremea ..am si uitat de treaba asta ! Dar , aseara cand m-am dus la somn am aprins TV-ul si m-am uitat pe Discovery (Science parca , dar nu mai tin minte sigur) si ziceau ca or sa fie un fel de impulsuri magnetice sau ceva de genu' de la soare si cand or sa fie alea or sa se arda toate generatoarele , transformatoarele etc. Deci , o sa ramanem in pana de curent toata lumea.
Nimic infiorator pana aici ..ca nah ..pene de curent se mai intampla . Dar , am ramas uimit de durata extraordinar de mare in constructia unui transformator (1-2 ani) .Deci , tarile cele mai bogate vor avea transformatoare functionale in jur de 2 ani de la dezastru ! Tarile mai sarace vor avea mai mult de suferit ..
Dar ceea ce m-a "marcat" mai mult a fost ca , la sfarsitul emisiunii au zis ca media cea mai ridicata de furtuni mari magnetice (nu stiu cum sa ma exprim , dar sunt destul de sigur ca ati inteles ce am vrut sa zic) va fi in anul 2011 . Ceea ce mi-a amintit de anul 2012 .. :(

Voi ce ziceti ? e posibil sa dureze chiar asa mult constructia unui transformator ? Si ce parere aveti in legatura cu tot subiectul ..

Furtuni solare violente pot arde toate circuitele electrice de pe Terra si chiar la distrugerea stratului de ozon si la dereglarea polaritatii magnetice a Terrei (s-a mai intamplat de mai multe ori in trecut si se va mai intampla din nou).

Omul este pe planeta de 3-4 milioane de ani si a trecut pein asemenea faze, insa nu stim ce mutatii au aparut si cum au afectat circumstantele, cvilizatia (au existat specii umane cu scheletul de 2x si mai bine de gros, oameni pitici, etc).

#90
Riehol

Riehol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 05.09.2008

View PostCyber-sapiens, on Sep 6 2008, 20:30, said:

Furtuni solare violente pot arde toate circuitele electrice de pe Terra si chiar la distrugerea stratului de ozon si la dereglarea polaritatii magnetice a Terrei (s-a mai intamplat de mai multe ori in trecut si se va mai intampla din nou).

Omul este pe planeta de 3-4 milioane de ani si a trecut pein asemenea faze, insa nu stim ce mutatii au aparut si cum au afectat circumstantele, cvilizatia (au existat specii umane cu scheletul de 2x si mai bine de gros, oameni pitici, etc).


uriasi, ciclopi...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate