Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Tower Park Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmircius, on Jan 15 2009, 13:44, said:

azi s-a reluat munca pe santier, site-ul s-a updatat in ceea ce priveste disponibilitatea apartamentolor.
concluzii: in corpurile A si B sunt vandute aproximativ 115 apartamente, libere au ramas 50 (spun aproximativ pentru ca exista etaje cu numar diferit de apartamente si n-am avut rabdare sa calculez exact); deasemenea e vorba de apartamentele pana la etajul 13 (A) si 12 (B), restul apartamentelor din corpul A de la nivelul 13 pana la 18 sunt penthouseuri la preturi foarte mari; oricum etajul 18 din corpul A apare ca vandut.
in prezent se lucreaza la plafonul nivelului 5 corpul A si la nivelul 1 corpul B.♠
Si cine a cumparat ?
Extraterestrii ?

#20
mircius

mircius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 05.01.2004
nu stiu daca s-au mai cumparat apartamente in ultimele luni, dar cu siguranta unii s-au mutat din corpurile C si D in A si B.
asta este explicatia.

#21
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmircius, on Jan 18 2009, 20:16, said:

nu stiu daca s-au mai cumparat apartamente in ultimele luni, dar cu siguranta unii s-au mutat din corpurile C si D in A si B.
asta este explicatia.
Pana sa se mute oamenii in apartamente cu catel , cu purcel , sau cu ce mai are fiecare , o sa dureze foarte mult !

#22
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008

View Postbuteliearagaz, on Jan 18 2009, 22:35, said:

Pana sa se mute oamenii in apartamente cu catel , cu purcel , sau cu ce mai are fiecare , o sa dureze foarte mult !

Anul trecut ma luau la suturi purtatorii de vorbe de la Tower ( deghizati in asa zisi oameni dezinteresati ) cum ca vorbesc prostii, ca nu exista tzeapa Tower . Serios  ??? Nu exista ?? Mai fratilor cu povesti de genul :"suntem in grafic " nu mai prostiti pe nimeni.Da, sunteti in termen la fel cum eu as zice ca ma apuc sa traversez Europa pe jos in 3 zile iar a doua zi cand ma intreaba lumea cum de mai sunt inca in Romania eu sa raspund : Care-i problema ? Mai am o zi, deci sunt in grafic !!!!

Edited by profi, 09 February 2009 - 14:07.


#23
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008

View Postprofi, on Feb 9 2009, 15:05, said:

Anul trecut ma luau la suturi purtatorii de vorbe de la Tower ( deghizati in asa zisi oameni dezinteresati ) cum ca vorbesc prostii, ca nu exista tzeapa Tower . Serios  ??? Nu exista ?? Mai fratilor cu povesti de genul :"suntem in grafic " nu mai prostiti pe nimeni.Da, sunteti in termen la fel cum eu as zice ca ma apuc sa traversez Europa pe jos in 3 zile iar a doua zi cand ma intreaba lumea cum de mai sunt inca in Romania eu sa raspund : Care-i problema ? Mai am o zi, deci sunt in grafic !!!!

Cum de nu mai zic nimic spargatorii de zvonui de la Tower park ? Hai , inca o minciunita ceva. Dar despre faptul ca anul trecut fundatia de la hotel a cedat , ce ziceti ? Si asta o fi tot un zvon aiurea ? Nu pre cred . Intrebati-i pe cei care stau in zona sa va zica prin ce spaime au trecut cand au auzit zgomotul fundatiei coborand in pamant. Halal Tower Park, povesti , minciuni , tzepe. Chiar citeam zilele trecute despre cum poate un patron/investitor sa treaca mai usor peste criza. Si erau doua variante  : onestitate si spunerea adevarului sau exagerarea in bine si minciuna.  Evident, Tower Park a ales varianta a doua. in loc sa-si declare falimentul sau sa-si vanda proiectul unui investitor mai puternic prefera sa duca in faliment furnizorii de materiale carora nu le plateste marfa. Nemaivorbind de cei are si-au dat ultimii bani pentru cumpararea unui apartament pe care nu-l vor avea niciodata.

#24
mbodocean

mbodocean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2008

View Postprofi, on Feb 18 2009, 14:27, said:

Cum de nu mai zic nimic spargatorii de zvonui de la Tower park ? Hai , inca o minciunita ceva. Dar despre faptul ca anul trecut fundatia de la hotel a cedat , ce ziceti ? Si asta o fi tot un zvon aiurea ? Nu pre cred . Intrebati-i pe cei care stau in zona sa va zica prin ce spaime au trecut cand au auzit zgomotul fundatiei coborand in pamant. Halal Tower Park, povesti , minciuni , tzepe. Chiar citeam zilele trecute despre cum poate un patron/investitor sa treaca mai usor peste criza. Si erau doua variante  : onestitate si spunerea adevarului sau exagerarea in bine si minciuna.  Evident, Tower Park a ales varianta a doua. in loc sa-si declare falimentul sau sa-si vanda proiectul unui investitor mai puternic prefera sa duca in faliment furnizorii de materiale carora nu le plateste marfa. Nemaivorbind de cei are si-au dat ultimii bani pentru cumpararea unui apartament pe care nu-l vor avea niciodata.

Prietene, ai facut afirmatii care s-au dovedit total aiurea in trecut. Credibilitatea ta e 0 asa ca nu te mai obosi cu post-uri din astea "incendiare".

Sunt curios care sunt de fapt legaturile tale cu Tower sau mai de graba cu alti "investitori" de prin Floresti sau altundeva, care proabil si-au  vazut naruite "tunurile imobiliare" in ultima vreme.

Vremurile sunt cu siguranta grele, dar proiectul va merge mai departe intr-o forma sau alta.

#25
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008

View Postmbodocean, on Feb 18 2009, 20:43, said:

Prietene, ai facut afirmatii care s-au dovedit total aiurea in trecut. Credibilitatea ta e 0 asa ca nu te mai obosi cu post-uri din astea "incendiare".

Sunt curios care sunt de fapt legaturile tale cu Tower sau mai de graba cu alti "investitori" de prin Floresti sau altundeva, care proabil si-au  vazut naruite "tunurile imobiliare" in ultima vreme.

Vremurile sunt cu siguranta grele, dar proiectul va merge mai departe intr-o forma sau alta.

Vrei sa spui ca faza cu fundatia care s-a lasat e zvon ? Poveste ? Intreaba-i pe vecinii din zona !
Normal ca proiectul va merge, dar nu in graficul ala pe care il tot fluturati.
Si n-am nicio legatura cu tzeparii din Floresti. Singura mea legatura e cu bunul simt si onestitatea. Legatura pe care voi, cei de la Tower Park ati pierdut-o inca din viata intrauterina.

#26
mbodocean

mbodocean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.12.2008

View Postprofi, on Feb 19 2009, 12:16, said:

Vrei sa spui ca faza cu fundatia care s-a lasat e zvon ? Poveste ? Intreaba-i pe vecinii din zona !
Normal ca proiectul va merge, dar nu in graficul ala pe care il tot fluturati.
Si n-am nicio legatura cu tzeparii din Floresti. Singura mea legatura e cu bunul simt si onestitatea. Legatura pe care voi, cei de la Tower Park ati pierdut-o inca din viata intrauterina.

Treba cu scufundarea fundatiei simtita de vecini mi se pare subiectiva si greu de demonstrat.

Cea ce s-a intamplat cu adevarat la hotel a fost prabusirea unui planseu undeva in august anul trecut. Incidentul a fost bineinteles acoperit dar am vazut dovezi clare iar Tower nu a negat cand am mentionat aceste dovezi. A fost o problema generata de antreprenorul hotelului care, tipic romanesc, nu a respectat normele de constructie. Oricum, faptul este ingrijorator desi la corpurile A si B lucreaza alt antreprenor.

Graficul la corpurile A si B este in momentul de fata intarzaiat si probabil va ramane asa pana la final. Se pare ca au intervenit schimbari in actionariat, dar nu stiu detalii deoarece nu sunt in tara. Vom vedea ce se va intampla in urmatoarele saptamani.

Nu am nici o legatura cu firma Tower decat prin prisma faptului ca sunt un client in corpul A. Nu pot sa spun ca Tower, ca organizatie, imi inspira prea mare incredere dar trebuie tinut cont si de contextul actual.

Inca de la inceput au existat tot felul de "profeti" ("cu bun simt si onesti") care cantau prohodul proiectului, inclusiv prieteni de-ai mei. M-am cam saturat de teoriile lor bazate pe tot felul de zvonuri si care, in marea majoritate s-au dovedit eronate sau chiar rau voitoare.

#27
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmbodocean, on Feb 19 2009, 14:06, said:

..........................................

Cea ce s-a intamplat cu adevarat la hotel a fost prabusirea unui planseu undeva in august anul trecut. Incidentul a fost bineinteles acoperit dar am vazut dovezi clare iar Tower nu a negat cand am mentionat aceste dovezi. A fost o problema generata de antreprenorul hotelului care, tipic romanesc, nu a respectat normele de constructie. Oricum, faptul este ingrijorator desi la corpurile A si B lucreaza alt antreprenor.

...........................

Mie mi-ar fi frica sa locuiesc acolo !

#28
mara9

mara9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.12.2008

View Postprofi, on Feb 19 2009, 12:16, said:

Vrei sa spui ca faza cu fundatia care s-a lasat e zvon ? Poveste ? Intreaba-i pe vecinii din zona !
Normal ca proiectul va merge, dar nu in graficul ala pe care il tot fluturati.
Si n-am nicio legatura cu tzeparii din Floresti. Singura mea legatura e cu bunul simt si onestitatea. Legatura pe care voi, cei de la Tower Park ati pierdut-o inca din viata intrauterina.
buna ..ma scuzati ca intervin in discutie ..dar sint de accord cu d-voastra si as vrea sa stiu daca ati cumparat un apartament in corpul A????Astept raspuns...

#29
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Am mai trecut prin zona si n-am vazut nici un fel de miscare pe santierul Tower  ;)

#30
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008

View Postmara9, on Feb 26 2009, 15:52, said:

buna ..ma scuzati ca intervin in discutie ..dar sint de accord cu d-voastra si as vrea sa stiu daca ati cumparat un apartament in corpul A????Astept raspuns...
Din fericire nu am luat apartament la Tower Park, dar din pacate am prieteni buni care s-au fritpt . Si au dat toti banii ( vreo 90 000 euro ) saracii. Si daca nu le-as fi zis sa-si vada de treaba si sa dea in cel mai bun caz doar un avans. Mai am cunostinte la doua dintre firmele care le-au dat materiale pe datorie si care acuma ( cel putin una dintre ele ) e pe muchie de cutit cu situatia financiara, riscand sa dea faliment daca nu gaseste ceva subventii.

#31
mara9

mara9

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.12.2008
[quote name='profi' date='Mar 2 2009, 17:28' post='6094729']
Din fericire nu am luat apartament la Tower Park, dar din pacate am prieteni buni care s-au fritpt . Si au dat toti banii ( vreo 90 000 euro ) saracii. Si daca nu le-as fi zis sa-si vada de treaba si sa dea in cel mai bun caz doar un avans. Mai am cunostinte la doua dintre firmele care le-au dat materiale pe datorie si care acuma ( cel putin una dintre ele ) e pe muchie de cutit cu situatia financiara, riscand sa dea faliment daca nu gaseste ceva sub
Buna ..inteleg perfect situatia..pt. ca stiu si eu pe cineva care a dat un avans si cei de laTower il trag jos sa mai dea un avans chiar daca inca nu se intelege pe ce, pt ca ei de anul trecut din vara au mai reusit sa faca doar un etaj!!!!!!!!!Ca noroc ca nu a dat suma intreaga :nonobad: ,cred ca sint multi care au platit suma integrala.......

#32
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008
Ce ziceti de Viva City Residence . S-au apaucat si astia sa-si faca reclama. Oare o sa aiba o soarta mai buna decat Tower Park ? Ma cam indoiesc.

#33
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,121
  • Înscris: 02.07.2006

View Postprofi, on Mar 11 2009, 16:35, said:

Ce ziceti de Viva City Residence . S-au apaucat si astia sa-si faca reclama. Oare o sa aiba o soarta mai buna decat Tower Park ? Ma cam indoiesc.
la ce preturi au si astia de la viva city....

#34
profi

profi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.10.2008
Oare mai au tupeu astia de la Tower Park sa zica ca sunt in grafic ? Ma mir de faptul ca totusi nu se face valva prin presa de tzeapa de acolo. Sau toata lumea pune cortina " crizei financiare" peste toate tzepele ? Ce bine ca avem scuza asta, nu-i asa ? Foarte convenabil.

#35
Ysera

Ysera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.07.2009
Știți cumva, eventual din experiențele altora, dacă, în ciuda lipsei oricăror clauze contractuale în acest sens, există vreo posibilitate pentru cumpărător de a rezilia contractul și a-și recupera banii? Angajarea unui avocat ar putea ajuta cumpărătorii de la Tower să se retragă cu bani cu tot?

#36
cristacluj

cristacluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.07.2009
sal !
eu am dat avans pt un ap in corpul A !!!
daca mai e cineva in acceasi situatie cred ca ar trebui sa facem o intalnire sa cerem cateva explicatii si sa luam atitudine.
eu am fost pe la ei pe la birour, dar nu prea par intimidati !!!  nici nu stiu ce e de facut dar sunt sigura ca daca suntem mai multi altfel se pune problema !
eu sincer ador proiectul pe care mi l-au prezentat, imi vreau apartamentul finalizat cel mai tare, dar daca nu se poate macar sa-mi recuperez banii !

e-mailul meu este [email protected]

Edited by cristacluj, 10 July 2009 - 17:49.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate